вівторок, 30 квітня 2024 г.

У двох громадах Київщини будують потужні спортивні об’єкти

У двох громадах Київщини будують потужні спортивні об’єкти

У ході чергового брифінгу Київська ОДА проінформувала про розбудову спортивної інфраструктури на Київщині у рамках програми "Велике будівництво". Цьогоріч  у Бучанській громаді заплановане відкриття Академії спорту, а у Миронівській – фізкультурно-оздоровчого комплексу. Не менш актуальною темою для регіону залишається і питання тарифів на газ.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На початку брифінгу Андрій Лісовик нагадав, що цьогоріч у рамках реалізації президентської ініціативи "Велике будівництво", на Київщині до програми були включені 18 об'єктів і на деяких із них роботи вже розпочалися. 

"Загальний ступінь будівельної готовності по ним складає 23%, якщо деталізувати: школи – 6%, садочки – 26% та спорт – 38%. Також плануємо цьогоріч створити на території Білої Церкви сучасний центр надання адміністративних послуг", – розповів Лісовик.

Спортивна інфраструктура

Більш детально замголови КОДА розповів про реалізацію в регіоні двох проєктів спортивної інфраструктури, де роботи вже активно тривають. Це – Академія спорту в Бучі та фізкультурно-оздоровчий комплекс у Миронівці.

"Спортивний комплекс, над будівництвом якого ми зараз працюємо, стане для новоствореної Бучанської міської громади потужним і багатофункціональним об'єктом інфраструктури. Він буде використовуватися для проведення занять з різних видів спорту, як мініфутбол, баскетбол, волейбол, гандбол і великий теніс. Реалізація цього проєкту є дуже важливою. Ані в Бучі, ані в навколишніх селах немає оптимальної спортивної бази, де можна було б проводити тренування, а також організовувати спортивно-масові заходи, кубки, турніри та спортивні свята. Будівництво Академії спорту вирішить усі ці проблеми", – говорить він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Більше того, зауважено, що під час проєктування були дотримані і принципи безбар’єрності для маломобільних відвідувачів. Спорткомплекс облаштують пандусами та відповідними санвузлами, а дверні прорізи матимуть необхідні параметри. Усе це дозволить у перспективі проводити в Бучі спортивні заходи та змагання серед осіб з інвалідністю.

"Загалом очікуємо, що створення Академії спорту надасть змогу кожному жителю Бучанської міської громади покращити свої рівень фізичної активності. Зазначу, що йдеться про 57 тисяч людей. Також заклад буде відповідати всім вимогам організації обласних, державних і міжнародних спортивних заходів. Потужність спортивного об'єкту розрахована на 570 відвідувачів в день. Окрім цього, роботу Академії будуть забезпечувати тренери та обслуговуючий персонал, тож у Бучі з'являться ще 34 нових робочих місця", – додав чиновник.

Також за його словами, у Миронівці триває будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу, адже жителі громади зараз не мають можливості проводити навчання з різних видів спорту не єдиній локації. Як наслідок, громаді доводиться постійно шукати відповідні умови, щоб забезпечити тренування на належному рівні. А в зимовий період це питання загострюється ще більше. Вихід із ситуації – створення фізкультурно-оздоровчого комплексу.

"По-перше, завдяки реалізації цього проєкту зможемо створити ефективні умови для фізичного розвитку молоді, по-друге, аналогічно забезпечимо нові робочі місця для фахівців із різних видів спорту. Якщо говорити конкретніше, створено 20 робочих місць для тренерів та обслуговуючого персоналу. Загальна потужність спортивного об'єкту розрахована на 246 відвідувачів у день. У перспективі очікуємо, що молодь у Миронівці буде більше цікавитися роботою спортивних секцій, а в громаді з'явиться місце для проведення змагань місцевого та районного рівнів", – додав Лісовик.

Газове питання

Також Лісовик зупинився і на темі формування цін на газ. Оскільки у цьому питанні виникло кілька важливих нюансів, враховуючи зимову ситуацію сезонного підвищення ціни, до якої додалися дії окремих газбутів. Разом ці фактори викликала обурення цінами на газ серед населення та змусили уряд запровадити верхню межу ціни на рівні 6,99 гривень за кубометр. 

"Після завершення дії цього обмеження ціни на газ знову почали підвищуватися, а в уряді постало питання, як захистити населення від подібного ціноутворення. Із цією метою ринок газу працюватиме за єдиними та прозорими правилами. З першого травня в Україні починає діяти так званий річний продукт – фіксована ціна на газ, яка не буде змінюватися для українців наступні 12 місяців. Компанії не зможуть її підвищувати, проте зможуть робити ціни в межах річного продукту нищими", – зауважив він.

І додав, що зараз жителі Київщини мають обрати для себе оптимальну ціну річного продукту. 25 квітня всі постачальники повинні були оголосити ціну на газ для населення. Переглянути тарифи можна на порталі "ГазПравда". Наприклад, наразі річна фіксована ціна державного Нафтогазу сьогодні є найкращою пропозицію на ринку. Так, споживачі можуть перейти на місячний тариф, але він буде обходитися дорожче, і зараз, і взимку, оскільки такою є динаміка цін щороку, запевнив Лісовик.

"Той факт, що річний тариф вищий за середню ціну влітку, нівелюється тим, що навесні та влітку об'єми споживання населенням газу є мінімальними. У той час як взимку, коли газу використовуються найбільше, ціна буде нижча за середню і відчутно нижчою від пікових цін опалювального сезону. Відповідно, рішення про запровадження річного тарифу за замовчуванням, дозволить зафіксувати ціни для споживачів, навіть, якщо наступного опалювального сезону ринкова ціна на газ різко піде вгору. При цьому споживачі мають право відмовитися від цього тарифу, якщо забажають", – резюмував він.

Нагадаємо, що у квітні-травні в опорних лікарнях Київщини запрацюють п'ять приймальних відділень. Їхня модернізація обійдеться в понад 38 млн гривень. Також понад 297 млн гривень витратять на будівництво 35 сільських амбулаторій.

Читайте: На Київщині будують 35 сільських амбулаторій за програмою “Велике будівництво”

Також за програмою "Велике будівництво" в столичному регіоні в цьому році на ремонт автомобільних доріг спрямують понад 1 млрд гривень. Обласна влада уклала масштабні угоди про співпрацю з європейськими компаніями. В рамках меморандуму з турецьким холдингом відремонтують дві міжнародних автодороги, а за допомогою кредитної програми від Європейського інвестбанку – три соціальні об'єкти.

Читайте: На Київщині розбудують дорожню та соціальну інфраструктури за рахунок іноземних інвестицій

Нагадаємо також, що відремонтовані і реконструйовані у рамках програми президента “Велике будівництво” приймальні відділення українських лікарень отримають у 2021 році 4656 одиниць медичного обладнання на суму понад 6 млрд гривень.

Усього у 2021 році на Київщині у рамках держпрограми планують реалізувати ще 18 об'єктів за 318 мільйонів гривень. Сума перевищує минулорічні витрати на понад 100 млн гривень. Проєкти стосуються розвитку медичної, спортивної та освітньої сфер життя Київщини.

Читайте: КОДА відзвітувала про реалізацію програми “Велике будівництво” на Київщині

Крім того, у рамках програми на Київщині упродовж року планують реалізувати 18 об’єктів соціальної інфраструктури на загальну суму в понад 343 млн гривень. Серед ключових – будівництво дитячого садка в Згуровці, школи – в селі Проців та центру з надання адміністративних послуг – у Білій Церкві.

Читайте: На Київщині на будівництво освітніх і спортивних закладів витратять понад 343 млн гривень

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кода, власть киевщина, василий володин, цнап, цена на газ, социальная инфраструктура, большая стройка, андрей лесовик, спортивная инфраструктура, академия спорту

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій