четвер, 2 травня 2024 г.

Столичная прокуратура сочла Бродского недостойным Крещатика

     В конце минувшей недели прокуратура г. Киева направила столичному руководству протест на решение Киеврады № 639/4077 от 29 апреля 2010г. По данному решению ООО “Олимп ЛТД”, принадлежащее членам  семьи главы Госкомпредпринимательства Михаила Бродского, получало земельный участок площадью 0,084 га для реконструкции, эксплуатации и обслуживания павильона ресторана “Гималаи” по ул. Крещатик 23. Как уже писала KV, ООО Киеврадой были переданы в аренду на 1 год с первоочередным правом выкупа для нужд павильона, по сути, являющегося МАФом, также лестница-памятник архитектуры, клумба “Киевзеленстроя”, тротуар ул. Крещатик, магазин итальянской одежды (расположенный в подпорной стене под лестницей), и часть действующего кафе “Киевское”.

     Самое интересное то, что чиновники Киевзема даже не пожелали, чтобы город получил от такой передачи земли обычных платежей. Они указали в пункте 4.6. решения Киеврады № 639/4077 необходимость паевых платежей нового арендатора в бюджет города за 2009 год. Т.е. в уже выполненный бюджет, что, естественно, сделать в 2010 г. никак невозможно. Землеотвод  готовился с многочисленными нарушениями процедуры и законодательства, что подробно изложено в расследовании  Агентства журналистских исследований (АЖИ), и удивительным образом совпал с назначением г-на Бродского на должность. К тому же, столичный горсовет, передав ООО землю на ул. Крещатик, нарушил право на пользование собственным земельным участком, который входит в 8 соток, переданных “Олимпу ЛТД”, другого СПД. Именно кафе “Киевское” в течение 16 лет платило за него арендную плату, участвовало в реконструкции ул. Крещатик в 1998 г., и ранее было включено в список предприятий с приоритетным правом аренды и выкупа земли по ул. Крещатик.

     После того, как земля ушла в более “достойные руки”, руководство кафе “Киевское” долгое время не могло добиться от столичной прокуратуры соответствующей реакции. Показательно, что прокурорский протест был вынесен именно тогда, когда, по слухам, приказ об увольнении Михаила Бродского был уже заготовлен, и чиновнику осталось “защищать” права предпринимателей совсем не долго.

     Впрочем, то, что прокуратура наконец-то усмотрела в решении Киеврады № 639/4077 от 29 апреля 2010г. многочисленные нарушения законодательства в сфере землеустройства и градостроительства, еще не говорит о том, что законность в данном вопросе будет восстановлена. Как известно, прокурорский протест должен быть удовлетворен Киеврадой. И хотя новое руководство КГГА еще недавно уверяло, что все принятые ранее неправомерные земельные решения будут отменены, постоянная комиссия Киеврады по вопросам земельных отношений, градостроительства и архитектуры, рассматривая прокурорские протесты, пока этому процессу не содействует. К примеру, на рассмотрение сессии 14 октября комиссией были подготовлены и вынесены  проекты по отклонению сразу 24-х прокурорских протестов на земельные решения столичного горсовета. То, что земельная комиссия Киеврады не сочла ни одной претензии прокуратуры к своей, по сути, работе обоснованной, тогда возмутило фракции Блока Виталия Кличко и БЮТ. Депутаты добились направления данных проектов решений на повторное рассмотрение профильной комиссии. Сегодня надежда на то, что некоторые прокурорские протесты все-таки будут доходить до сессионной залы Киеврады с резолюцией “удовлетворить”, по информации KV, есть.

Теги: Аналитика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.