четвер, 2 травня 2024 г.

Мітинги та надія на Президента: столичні підприємці продовжують “антидемонтажну революцію”

Мітинги та надія на Президента: столичні підприємці продовжують “антидемонтажну революцію”

У столиці продовжується протистояння між власниками тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАФи) та місцевою владою. Підприємці, які, серед іншого, розлючені неадекватними витратами бюджетних коштів під час війни, вимагають від керівництва Києва скасувати своє рішення від 30 березня 2022 року. Згідно з ним, у місті почався масовий демонтаж легальних торгових об'єктів в людних місцях та їхнє перенесення в промзони і на околиці. Чисельні звернення до різних інстанцій та акції протесту біля КМДА і ОП поки що не принесли “кіоскерам” бажаного результату, через що вони готують нову серію мітингів. Планується, що акції пройдуть, зокрема, біля Міноборони, а також посольств США та Німеччини. У свою чергу, вищі посадовці КМДА вже навіть не приховують справжніх мотивів своїх дій. Якщо раніше вони говорили, що ТС буцімто можуть наражати киян на небезпеку під час ракетних обстрілів, то нещодавно чиновники прямо підтвердили своє бажання “переділити цей ринок”. Так, вони повідомили підприємцям, що усе це робиться задля того, щоб звільнити вулиці Києва від ТС, впровадити нові правила розміщення таких споруд і продати відповідні місця на аукціонах.

Як стало відомо KВ, учора, 26 вересня, під стінами Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Офісу Президента (ОП) України відбулися мітинги столичних підприємців, які здійснюють свою діяльність в ТС торгового призначення.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За результатами цих акцій протестів їхні учасники підготували і направили два звернення – до мера Києва Віталія Кличка та голови Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергія Попка, а також до Президента України Володимира Зеленського. У відповідних листах підприємці висунули низку вимог щодо вжиття заходів, направлених на збереження малого та середнього бізнесу в умовах повномасштабної війни. 

Зокрема, “кіоскери”попросили від керівництва міста на період дії воєнного стану та 6 місяців після нього ввести мораторій на анулювання документів на розміщення ТС, їхнє перенесення чи демонтажі, а також продовжити термін дії вказаних документів. Крім того, на переконання підприємців, у цей же період не потрібно вводити та приймати жодних нових правил чи процедур щодо малого бізнесу столиці та розміщення ТС. Також вони наголошують на необхідності скликання засідання Ради оборони Києва щодо перегляду її рішення від 30 березня 2022 року і надання можливості всім малим підприємцям відновити свій бізнес та знайти альтернативні адекватні місця для подальшої роботи. 

Серед іншого, що наразі не менш важливо, автори звернення вимагають, щоб всі кошти, які були виділені з бюджету Києва на створення скверів, ремонт бруківки та інші непершочергові в умовах війни речі, перенаправити на допомогу ЗСУ.

Скандальне рішення

Як нагадали підприємці у своїх зверненнях, 30 березня 2022 року Рада оборони Києва прийняла рішення, яким було введено обмеження на функціонування понад 90% законно встановлених на території міста ТС. Йшлося про усі кіоски біля наземних входів станцій метро, на зупинках громадського транспорту, біля захисних споруд, в охоронних зонах інженерних мереж, в межах “червоних ліній” вулиць та доріг тощо. При цьому, в якості території для їхньої “передислокації” столична влада запропонувала “локації-резервації” в кожному районі міста – переважно промзони та місця на околицях столиці. Свої дії керівництво Києва пояснило тим, що “у разі ракетного обстрілу або вибухів внаслідок застосування БпЛА такі ТС можуть створювати потенційну небезпеку”.

На переконання підприємців, прийняття вказаного рішення призвело до низки порушень правил розміщення ТС. Зокрема, йдеться про те, що якщо під час воєнного стану виникає потреба в демонтажі кіосків, відповідне рішення має прийматися по кожній окремій споруді і при наявності документів, які б підтверджували і обґрунтували таку необхідність. Разом з тим, у рішенні Ради оборони Києва взагалі відсутні правові висновки, які б обгрунтовували, чому саме всі ТС біля станцій метро та зупинок можуть нести загрозу життю або здоров’ю людей. 

При цьому, у зверненнях зазначається, що до переліку Ради оборони столиці увійшли лише ТС торгового призначення, тоді як, на переконання підприємців, створювати не меншу загрозу під час повітряних тривог можуть капітальні споруди у вказаних локаціях, зупинкові комплекси, автобуси та автомобілі та багато інших об’єктів. Разом з тим, про них столична влада “забула”, що може свідчити про “упереджене вибіркове рішення відносно єдиної сфери бізнесу без критеріїв, які б стосувались всіх сфер і всього бізнесу”.

За інформацією авторів звернень, за період повномасштабної війни руками окремих чиновників столичної влади вже було знищено понад 500 законних ТС торгового призначення – були розірвані договори щодо їхнього розміщення, споруди зносилися кранами або переносилися на “відстійники” під ТЕЦи чи інші місця, які часто обстрілюються з боку рф. Такі дії керівництва міста поставили під загрозу понад 2 тис. робочих місць, які були створені в таких торгових об'єктах. Разом з тим, як зазначено у зверненні, серед власників даних споруд немало захисників України, учасників добровольчих формувань, членів сімей загиблих військовослужбовців, а також підприємців-волонтерів, які купують автомобілі та дрони для армії за рахунок власного працюючого бізнесу. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також підприємці обурюються, що паралельно зі вказаними подіями міська влада займається створенням скверів, клумб, озелененням, перекладання бруківки та асфальту – тобто, усім тим, “що жодним чином не наближає до перемоги”.

“Чи адекватні рішення місцевої влади в умовах війни? Закривати працюючий бізнес, знищувати робочі місця, а на їх місці робити клумби, сквери і новий асфальт, витрачаючи мільйони бюджетних коштів? Більше того, більшість рішень про перенесення, знесення чи розірвання договорів відносно ТС, були прийняті по відверто підробним документам, які аж ніяк не відповідають ані запланованим роботам, ані реальній ситуації! Серед підприємців Києва напруга досягла свого піку. Існує велике непорозуміння та незадоволення щодо раптово прийнятих рішень, які не відповідають законодавству України та по своїй суті знищують малий бізнес, який залишився, працює та сплачує податки в період воєнного стану”, – наголошується у зверненнях.

Читайте: Геннадій Кривошея: “Демонтувати такі кіоски під час війни – це гріх”

Гірка правда від влади

Як повідомила КВ співголова ГО “Київський міський комітет порятунку бізнесу” Тетяна Петренко, під час мітингу трьом його учасникам вдалося зустрітися з заступником голови КМДА Петром Пантелеєвим та директором Департаменту територіального контролю КМДА (колишній Департамент міського благоустрою) Михайлом Буділовим. 

“На жаль, жодних “точок дотику”, у яких ми могли б знайти якийсь компроміс, не було. Ми попросили, щоб вони (Пантелеєв і Буділов. – KВ) вийшли до людей на вулицю і самі це озвучили. Вони вийшли і відразу почали давати інтервю пресі. Потім вони все ж поспілкувалися з підприємцями і дійсно сказали, що не бачать жодних компромісів. Вони фактично підтвердили, що будуть і далі знищувати ТС, що їм все рівно, чим будуть займатися підприємці, що ті повинні самі шукати, де вони зможуть реалізуватися. Звісно, підприємці не такого очікували, а тому пішли до Офісу Президента Володимира Зеленського, від якого ми вимагаємо якось повпливати на міську владу і особисто Сергія Попка. Нагадаю, що саме голова держави призначив очільника КМВА”, – розповіла Тетяна Петренко.

За її словами, чиновники КМДА фактично підтвердили, що основною причиною знищення сфери вуличної торгівлів в кіосках є не переживання за безпеку киян, а банальний перерозподіл ринку. Разом з тим, Тетяна Петренко наголосила, що підприємці не збираються здаватися і вже планують серію нових акцій протесту.

“Під час зустрічі Пантелеєв і Буділов прямо озвучили нам свої мотиви – прибрати всіх підприємців, потім затвердити нові правила розміщення ТС і продати ці місця на торгах. Інших пояснень немає – лише “прибрати старих” і “поставити нових”. А тому підприємці прийняли рішення з понеділка організовувати мітинги під стінами різних державних і дипломатичних установ. Зокрема – Міністерства оборони України, адже міська влада у цих питаннях прикривається саме “міркуваннями безпеки”. Також плануємо мітинги біля посольства США та Німеччини в Україні”, – розповіла Тетяна Петренко.

Тривалий конфлікт

Як раніше повідомляла KВ, представники малого бізнесу протягом останніх півтора року активно виступають проти рішення Ради оборони Києва від 30 березня. “Кіоскери” звинувачували підлеглих міського голови Віталія Кличка у тому, що ті взяли курс на знищення бізнесу дрібних підприємців під приводом начебто загрози ТС для мирного населення. Зокрема, підприємці вказували на те, що рішення щодо демонтажу стосуються тих станцій метрополітену, поблизу яких знаходяться великі торгівельні центри (ТЦ), і деякі з таких центрів належать друзям столичного мера. При цьому, “кіоскери” наголошували, що вказані ТЦ можуть бути більш небезпечними для громадян, ніж невеликі ТС – в разі нанесення по ним ракетних ударів  у цих будівлях під завалами можуть бути поховані сотні чи тисячі людей.

Читайте: Торгівельні центри або кіоски: з чим столичній владі треба боротися під час війни 

Підприємці вже неодноразово скаржились на те, що чисельні звернення стосовно цієї проблеми до різних органів державної та місцевої влади не приносять жодних результатів. У зв'язку з цим їм доводилося проводити різні заходи з метою привернення уваги можновладців. Зокрема, 15 серпня 2022 року вони організували автопробіг та “мовчазну” акцію протесту біля КМДА. Крім того, “кіоскери” вже мітингували і неподалік ОП. Наприклад, такий захід відбувся 27 квітня на вул. Лютеранській, 10 – найближчій локації до цієї установи, яку протестувальникам погодили в Нацполіції та Службі безпеки України для проведення мітингу.

Читайте: Акція протесту та звернення до Зеленського: столичні підприємці мітингували проти демонтажу кіосків

На підтримку вимог малого та середнього бізнесу виступиоа і Громадська рада при КМДА. 13 квітня 2023 року вона ухвалила спеціальну Резолюцію, згідно з якою клопотала перед столичною владою, зокрема, про створення робочої групи щодо напрацювання нового проекту рішення Київради про розміщення і функціонування ТС. Втім, керівництво міста, всупереч вимогам законодавства, у встановлені терміни не повідомило Громадській раді, які саме рішення було ним прийнято у відповідь на її пропозиції.

Читайте: Громадська рада при КМДА вимагає від Кличка і Попка відзвітуватися про виконання “антидемонтажної Резолюції”

При цьому, підприємці намагалися перешкоджати демонтажу кіосків і фізично. Один із таких інцидентів мав місце 8 серпня минулого року біля станції метро “Дружби народів”. Тоді власникам кіосків довелося залізати на дахи своїх ТС, щоб не дозволити представникам КП “Київблагоустрій” знести їх, а також викликати поліцію.

Читайте: “Надія лише на Зеленського”: столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”

Нагадаємо, Сергій Попко очолює КМВА з 21 жовтня 2022 року. Його попередником на цій посаді був Микола Жирнов, який керував військовою адміністрацією столиці з 1 березня минулого року. Саме КМВА на час воєнного стану надані основны повноваження по забезпеченню життєдіяльності міста. У свою чергу Рада оборони Києва є колегіальним органом, до якого входять керівники структурних підрозділів КМДА та очільники різних правоохоронних відомств і який очолює міський голова Віталій Кличко.

Фото надано Тетяною Петренко

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, війна, КМДА, воєнний стан, маф, Віталій Кличко, кмва, ракетний обстріл, звернення, корупція, Сергій Попко, офіс президента, петро пантелеєв, микола жирнов, тс, волонтерство, мафи, підприємництво, малий бізнес, вулична торгівля, середній бізнес, михайло буділов, тимчасові споруди, малий та середній бізнес, тетяна петренко, цивільна безпека, кіоск, акція протесту, військова агресія, офіс президента україни

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.