п'ятниця, 10 травня 2024 г.

Громбюджет Києва без модуля: КП “ГІОЦ” знов не впорався зі своєю роботою

Громбюджет Києва без модуля: КП “ГІОЦ” знов не впорався зі своєю роботою

Комунальне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр” (КП “ГІОЦ”) не впоралось з модулем, через який голосували члени Громадської бюджетної комісії п'ятого скликання (ГБК-5): модуль зависав, перекручував результати голосування тощо. Через це ГБК-5 вимушено повернулась до попередньої моделі прийняття рішень – ручного голосування в прямому ефірі. А людина, яка мала відповідати за роботу модулю, замість догани отримала підвищення.

Про це в статті для KV написав член ГБК-5 Юрій Тимофєєв.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

ГБ Києва триває в столиці  вже шостий сезон. ГБК, як основний і єдиний орган з розгляду усіх спірних питань в ГБ столиці, приймає всі свої рішення в прямому ефірі шляхом голосування. 

Історія таких голосувань знає принаймні два метода їх організації:

  1. Голосування вручну, як це було з першої по четверту каденцію ГБК: всіх членів ГБК у алфавітному порядку заносять в спеціальну Excel-таблицю; під час голосування за те чи інше питання головуючий в прямому ефірі робить перекличку, питаючи кожного він за, проти чи утримався; секретар ГБК все це підбиває і формує протокол комісії.

  2. Голосування через модуль (спеціальну програму) шляхом натискання протягом 45 секунд (цей ліміт можна змінювати) двох кнопок: “за”, “проти” чи “утримався” та кнопки, яка підтверджує вибір голосуючого. Якщо член ГБК відсутній або не встиг проголосувати, система фіксує його як такого, що не голосував. Протокол формується автоматично. Модуль працює лише за наявності кворуму – від 1 осіб.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Створення модуля для голосування ініціювала ГБК-4 на чолі з Михайлом Лейченком, який і зробив основну роботу. Незважаючи на прогресивність цього методу, перед його запровадженням слід було опрацювати усі деталі, в тому числі, на предмет можливих збоїв, а також організувати курси для нових членів ГБК.

Михайло Лейченко запевняє, що все необхідне тестування було зроблено. Але він сам стверджував, що свого часу розробку модуля у нього забрало КП “ГІОЦ” і на той момент модуль знаходився в стадії тестування, тобто – був достатньо “сирим”. Тому вся відповідальність за його роботу лягла на КП “ГІОЦ”, результати чого в повному обсязі відчула на собі ГБК-5.

Ніякого навчання з новими членами ГБК, незважаючи на обіцянки, ніхто не проводив – ми все отримували “на марші”. Членів ГБК-5 постійно вибивало з модуля, від чого особливо страждали ті, хто приймав участь в онлайн-засіданнях через смартфон.

Лічильник модуля теж вів себе дивно. Як вже сказано, за умовчанням він розрахований на 45 секунд. Але, якщо засідання було тривалим, то чомусь (приблизно з другої половини) лічильник сам по собі зменшував ліміт до 30 секунд, хоча його ніхто не корегував. А перед урочистим засіданням ГБК-5 модуль почав фальсифікувати окремі голоси. Наприклад, коли член ГБК голосував “за”, модуль відображав це як “проти” – і навпаки.

Читайте: Громадський бюджет Києва: наявний стан та перспективи

ГБК-5 неодноразово зверталася до КП “ГІОЦ” та Департаменту інформаційно-комунікативних технологій Київської міськдержадміністрації (КМДА), якому КП “ГІОЦ” підпорядкований напряму, з проханнями навести порядок з модулем, звертали увагу на його недосконалість. Але відповідей як не було, так і немає.

Врешті решт ГБК-5 це набридло і було повернуто перший варіант голосування – вручну в прямому ефірі.

Вочевидь, за модулем, як інформаційно просунутим рішенням, майбутнє, але на сьогодні він непрацездатний. І єдиний висновок, який можна зробити зараз – недолугі чиновники КП “ГІОЦ” та  Департаменту інформаційно-комунікативних технологій КМДА знищили цікаву та слушну ідею.

А представниця КП “ГІОЦ” Вікторія Оламуцька, яка відповідала за функціонування модулю і по якій є рішення ГБК про визнання її недоброчесною, не тільки не понесла ніякої відповідальності, але й пішла на підвищення – тепер вона член Міської робочої групи (МРГ).

Читайте: Конфлікти в ГБК-5 продовжуються через недбалу роботу КП “ГІОЦ”

Нагадаємо, головою МРГ є перший заступник голови КМДА Микола Поворозник (на колажі ліворуч), який є відповідальним за роботу ГБ Києва. До складу МРГ також входять:

  • перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Дмитро Рубан (заступник голови МРГ);

  • заступник директора Департаменту фінансів КМДА Сергій Сліпчук (заступник голови МРГ);

  • головний спеціаліст аналітичного відділу управління контрольно-аналітичного забезпечення першого заступника голови КМДА Ольга Бернасовська;

  • начальник відділу з правових питань управління забезпечення діяльності постійних комісій Київради секретаріату Київради Максим Боднар (за згодою);

  • заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Олександр Деніс;

  • начальник управління забезпечення діяльності постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку секретаріату Київради Ксенія Дика (за згодою);

  • начальник відділу моніторингу виконання бюджету Бюджетного управління Департаменту фінансів КМДА Володимир Курінний;

  • головний спеціаліст відділу контрольно-аналітичного забезпечення заступника голови КМДА Валентин Мондриївський;

  • головний спеціаліст відділу управління контрольно-аналітичного забезпечення заступників голови КМДА Олег Мукан;

  • провідний інженер групи управління проектами електронної демократії та веб-ресурсами КП “ГІОЦ” Вікторія Оломуцька;

  • заступник начальника департаменту управління проектами КП “ГІОЦ” Петро Остапчук;

  • начальник управління з питань розвитку механізмів прямої демократії, регіонального та міжнародного співробітництва у сфері розвитку самоврядування секретаріату Київради Юрій Павлов (за згодою);

  • начальник відділу фінансів комунальної сфери Управління фінансів транспорту, зв’язку та сфери послуг Департаменту фінансів КМДА Людмила Слинько;

  • завідувач науково-методичного відділу комунікацій комунальної науково-дослідної установи “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" Наталя Ткаченко.

В.о. директора КП “ГІОЦ” є Оксана Мисак. КП перебуває у віданні Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, яким з 18 серпня ц.р. керує Олег Половинко. Роботу цього департаменту координує заступник голови КМДА Петро Оленич (на колажі праворуч).

Головою постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально- економічного розвитку є Андрій Странніков (заступник співголів фракції “УДАР”).

В поточному році сума, виділена з бюджету Києва на реалізацію проектів ГБ, складає майже 170 млн гривен. В наступному році ця сума складе 200 млн гривень.

Читайте: 11 кроків, які змінять ГБ Києва на краще

Фото: колаж KV

КиевVласть

Юрій Тимофєєв

Теги: новости киева, николай поворозник, петр оленич, андрей странников, кп гивц, олег половинко, кп гіоц, общественная бюджетная комиссия, общественный бюджет киева, департамент информационно-коммуникационных технологий кгга, обк, громадський бюджет києва, модуль, громадська бюджетна комісія, гб києва, гбк, об киева

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.