субота, 27 квітня 2024 г.

В Art Ukraine Gallery презентували книгу, яку назвали Біблією українського художнього мистецтва

В Art Ukraine Gallery презентували книгу, яку назвали Біблією українського художнього мистецтва

У столиці презентували книгу "Мистецтво світу. Внесок України". Резонансна книга видана за співавторством знаменитого історика мистецтва й подвижника українського авангарду Дмитра Горбачова та відомого мистецтвознавця Валентина Соколовського. В "Art Ukraine Gallery" книгу представили як досліди того, який вплив українські митці мали на світове мистецтво: від палеоліту до наших днів. Як сказав на презентації видання художник і мистецтвознавець Анатолій Криволап, за картинами українських митців можна вивчати Всесвітню історію...

Про це KВ дізналася з релізу Art Ukraine Gallery.

ФБ

“Сам Пабло Пікассо неодноразово висловлювався про творчість української художниці Катерини Білокур наступним чином: Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ. На жаль, наші художники є недооціненими. І маємо робити все від нас залежне аби прославляти автентику, нашу унікальну та багатогранну культуру”, — наголосив Дмитро Горбачов.

Він підкреслив, що творчість Казимира Малевича в жодному разі не можна якорити до радянського аванґарду. Адже автор знаменитого “Чорного квадрату” скрізь, і навіть в автобіографії, зазначав, що він українець.

“Музей Метрополітен одним із перших визнав Архипа Куїнджі, Івана Айвазовського й Іллю Рєпіна українськими, а не російськими художниками. Маємо відстояти нашу історичну мистецьку спадщину і її вклад у світову культуру”, — додав він.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім авторів книги-фоліанту  — Дмитра Горбачова та Валентина Соколовського,  у спікер-зоні висловилися класики сучасного мистецтва: Віктор Сидоренко, Анатолій Криволап, Олександр Дубовик.

“Книга “Мистецтво світу. Внесок України” включає основні віхи розвитку української культури за 10 тисячоліть та 350 імен українських митців, які яскраво демонструють мистецьку тяглість і український геном. Це справжній документ, який кладеться на стіл світової історії та культури. Ця книга нейтралізує всі інсинуації ворогів щодо величної й давньої історії нашої України, щодо внеску українських митців у формування й становлення світового мистецтва. Щиро радію, що презентація цього фоліанту відбулася саме в нашому мистецькому просторі Art Ukraine Gallery”, — зазначила модераторка заходу, заслужена діячка мистецтв України, співзасновниця та кураторка Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.

Під час заходу українським військовим від благодійної галереї Art Ukraine Gallery передано захисні шоломи та аптечки.

ART UKRAINE GALLERY стала найбільшою в Україні галереєю сучного мистецтва. Вона була відкрита у форматі першої благодійної галереї у квітні 2023 року, за ініціативи та під кураторством  відомої культурної діячки, президентки Фонду гуманітарного розвитку України — Наталії Заболотної, спільно з громадською діячкою, співзасновницею й очільницею ГО “Відчуй” — Людмилою Пишною.

За рік з дня відкриття галереї, під час благодійних аукціонів, галереєю було зібрано 3 500 000 гривень. За ці кошти, для найбільшої дитячої лікарні країни — НДСЛ “Охматдит” було придбано та подаровано три кабінети: діагностики слуху, лор-установку та післяопераційної реабілітації. 700 000 грн також спрямовано на закупівлю кількох сотень захисних навушників і фільтрів військовим, аби вони зберегли свій слух під час бойових дій.

Співзасновниця Art Ukraine Gallery — першої благодійної галереї сучасного мистецтва Наталія Заболотна та співзасновниця Art Ukraine Gallery, меценатка, очільниця ГО “Відчуй” Людмила Пишна з українськими захисниками

Наталія Заболотна та український живописець, графік і монументаліст Олександр Дубовик

Наталія Заболотна та класики сучасного українського мистецтва Віктор Сидоренко та Анатолій Криволап

Наталія Заболотна та видавець Віктор Бихун

КиївВлада

Олексій Алтинов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.