субота, 18 травня 2024 г.

Жители Киевщины стали потреблять меньше газа

Жители Киевщины стали потреблять меньше газа

За 9 месяцев общее потребление природного газа на Киевщине сократилось на 15% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. В результате упали объемы транспортировки газа, из-за чего ПАО “Киевоблгаз” недополучает запланированную тарифную выручку, за счет которой проводится ремонт и модернизация системы газоснабжения региона.

Как стало известно KV, общий объем потребления газа в Киевской области за 9 месяцев составил 1,207 млрд. куб. м, что на 210 млн. меньше, чем за аналогичный период прошлого года. В частности потребители бюджетной сферы использовали газа меньше на 31%, религиозные организации сократили потребление на 19%, бытовые потребители (население) - на 18%, предприятия коммунальной теплоэнергетики - на 12%, промышленность - на 9%.

После того, как государство повысило стоимость природного газа, потребители более рационально используют дорогой энергоресурс. Впрочем падение объемов потребления связано не только с реальной экономией газа. В частности бытовые потребители, которые используют газ без счетчиков, после того, как государство вдвое уменьшило нормы потребления газа, сократили объемы потребления только на бумаге.

“Сокращение норм потребления газа только симитировали его экономию, поскольку потребители без счетчиков, имея безлимитный газ, потеряли стимулы к экономии топлива”, - отмечает председатель правления “Киевоблгаза” Владимир Машталирук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

По подсчетам специалистов “Киевоблгаза” потери природного газа в связи с сокращением норм потребления составили около 16 млн куб. м - это тот объем, который предположительно использовали потребители, но не оплатили. В результате эти недополученные объемы легли дополнительным финансовым бременем на плечи ПАО “Киевоблгаз”.

В общем недополучение запланированных тарифных поступлений вместе с существенным повышением цен на материалы и оборудование приводит к недостатку в компании ресурсов, необходимых для стабильного обеспечения потребителей газом. Ведь тарифная выручка является главным источником для ремонта и модернизации газовых сетей области, а также выплат заработной платы работникам газовой компании. Нехватка средств не позволяет предприятию полноценно обслуживать газотранспортную инфраструктуру области, создавать современные сервисы для клиентов, под угрозой находятся оплата труда работникам и выполнения социальных гарантий.

Напомним, сейчас установленный государством тариф на услуги ПАО “Киевоблгаз” по транспортировке (распределению) газа составляет 420,80 грн. за 1000 куб. м. без НДС (то есть с 7,188 грн. (стоимость газа за 1 куб.м) компания получает только 42 коп.).

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: газ, киевоблгаз, потребление, машталирук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.