субота, 27 квітня 2024 г.

Згурівська громада не підтримала звернення до ВР про заборону московського патріархату

Згурівська громада не підтримала звернення до ВР про заборону московського патріархату

Сьогодні, 13 червня, відбулася чергова дев’ятнадцята сесія Згурівської селищної ради. У ході засідання розглянули і звернення до Верховної Ради щодо заборони московського патріархату на території України. Та з рештою цю пропозицію депутати не ухвалили. 

Про це КВ дізналася із повідомлення депутата Згурівської селищної громади Євгена Чубука (ВО “Свобода”) в Facebook.

Зокрема, 13 червня під час чергової сесії селищної ради депутат запропонував винести на розгляд pвернення до ВРУ щодо підтримки зареєстрованого проєкту Закону про заборону московського патріархату на території України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

 "Ми, депутати Згурівської селищної ради, підтримуємо жорстку та безапеляційну боротьбу проти агентів кремля, колаборантів, зрадників та висловлюємо впевнену підтримку проекту Закону про заборону московського патріархату на території України (№7204). Зважаючи на це, просимо Вас невідкладно винести вищезгаданий законопроект на розгляд народних депутатів у сесійну залу. Переконані, що прийняття цього документу стане надійним багнетом у боротьбі з московським окупантом. Слава Україні!", – йдеться у зверненні.

Та як зауважив Чубук, дане звернення депутати не підтримали.

"З присутніх у залі депутатів розгляд звернення підтримали – 10, утримамалися – 11, проти – 1, були відсутні – 5", – розповів депутат. 

Згідно із результатами поіменного голосування, “за” проголосували депутати Костянтин Рудь,  Володимир  Єфіменко, Анатолій Бабошкін та Володимир Єрмолюк від "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна"; Павло Катеринчук від ВО “Батьківщина”;  Олександр  Івченко та Сергій Очколяс від “Голосу”; від “Свободи” – Олександр та Євген Чубуки, Тетяна Пітайчук від партії “За МАйбутнє”. 

Вирішили Утриматися Василь Цвик, Сергій Твердохліб, Олександр Шуляренко від “За Майбутнє”, Станіслав Кошіль, Валентина Клименко та Костянтин Устименко від “Нашого Краю”; Володимир Купрій, Ігор Феник і Наталія Рекеда від “Слуги Народу”; Олександр Гончаренко від "Громадський Рух Миколи Томенка "Рідна Країна" та Галина Бойко від “Батьківщини”. 

 І лише один депутат, Олександр Марчук від партії “За МАйбутнє”, взагалі проголосував “проти”. 

Нагадаємо, що 22 березня народною депутаткою України Оксаною Савчук було зареєстровано проєкт Закону про заборону московського патріархату на території України (№7204). 28 березня проект Закону було направлено на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, а 29 березня – надано для ознайомлення народним депутатам.

Мета ухвалення документа – захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні. Законом передбачається заборона діяльності московського патріархату – російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною російської православної церкви, зокрема Української православної церкви”.

Законопроєкт передбачає, що з дня його ухвалення вся церковна власність упродовж 48 годин інвентаризується і націоналізується в порядку, встановленому Кабміном. 

Крім того, на Київщині вже багато священиків та громад висловили небажання бути в одній структурі з московським патріархатом. Так, нещодавно депутати Броварської міської ради на сесії призупинили діяльність Української Православної Церкви (московського патріархату) на території громади. Заборона діє на весь період воєнного стану. 

Наприкінці травня депутати Переяславської міської ради також заборонили на території громади Українську православну церкву Московського патріархату. Таке рішення в цій раді депутати прийняли одноголосно.

Читайте: На території Бориспільської громади заборонили діяльність УПЦ московського патріархату

Фото: Facebook

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, напад росії на україну, рф, упц, пцу, заборона, московський патріархат, згурівка, згурівська громада, євген чубук, релігія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.