вівторок, 7 травня 2024 г.

За отключения воды киевляне вправе подавать в суд

Столичным жителям коммунальщики то и дело угрожают отключением воды. Однако, согласно существующему законодательству, коммунальные предприятия не могут лишать горожан самых насущных услуг. И питьевая вода, которая течет на кухнях и в ванных из наших кранов, как раз входит в этот перечень.

Коммунальные предприятия города все не могут между собой разобраться с долгами и угрожают обезводить столицу, то расписываются в полно убыточности и говорят, что не смогут поставлять качественную воду из-за отсутствия денег на реагенты для очистки. На сей раз такое заявление сделало руководство “Киевводоканал”. Из-за того, что суд заставляет их платить долг за электричество, коммунальщики обещают лишить столицу воды.

Однако правозащитники утверждают, что отключать воду в домах киевлян – противозаконно. Даже, если киевляне не будут платить за воду, ее все равно не имеют права отключить.

- В Гражданском кодексе Украины сказано, что комуслуги предоставляются за плату, - говорит юрист Николай Несведов. - Заказчик услуг (то есть – потребитель) обязан оплатить оказанную ему услугу в размере, в сроки и в порядке, установленных договором. Но, вместе с тем, постановлением КМУ “Об утверждении Порядка ограничения питьевого водоснабжения до уровня экологической брони” сказано, что ограничить водоснабжение населению могут лишь во время ремонтных работ и ни при каких других случаях.

То есть, на законодательном уровне закреплено право исполнителя “ограничивать” питьевое водоснабжение, но не “отключать потребителя от систем централизованного питьевого водоснабжения”. Тем более, если в отключении воды виновата коммунальная контора, моно смело подавать на нее в суд и даже требовать компенсации за нарушение прав потребителей.

По словам юристов, киевлян, которые исправно платят за коммуналку вообще не должно волновать такие вопросы, как подача воды. Ведь существует ряд законов, которые защищают их права.

- Достаточно обратиться в районное отделений Хозяйственного суда Киева и написать соотвествующее заявление, - говорит правозащитник.

В АК “Киевводоканале” же разводят руками и продолжают стоять на своем - денег на то, чтобы очищать воду, у них все равно нет. И взять их не откуда.

Напоминаем, АК “Киевнерго” перестало обслуживать насосы по подкачке воды к квартирам на верхние этажи многоэтажек. Если ветхое оборудование сломается, чинить его будет некому, и киевляне останутся без воды.

По материалам СМИ

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.