вівторок, 30 квітня 2024 г.

Вопрос высотности строительства в столице оценивается нами с точки зрения экономики и эстетики, - девелопер Насиковский

Вопрос высотности строительства в столице оценивается нами с точки зрения экономики и эстетики, - девелопер Насиковский

В очередной раз норма об ограничении высотности столичных домов стала предметом судебных разбирательств. Девелоперы протестуют из-за ограничения эффективности использования земельного участка под строительство. Однако, некоторые игроки рынка подчеркивают, что будущий жилой комплекс необходимо рассматривать не только с точки зрения экономики, но и эстетики.

Об этом KV рассказал управляющий партнер группы компаний DIM Александр Насиковский.

“Ограничение высотности не может не отражаться на стоимости квадратного метра. Затраты, связанные с котлованными и фундаментными работами, с созданием и реконструкцией коммуникаций, конечно, возрастают в зависимости от высотности дома. Но они возрастают непропорционально. И дополнительные траты будут нести меньше прибыли, которую участники строительства смогут получить от дополнительных этажей и площадей на них. Кроме того, часть затрат и вовсе остается неизменной вне зависимости от этажности – аренда или покупка земли, благоустройство, нередко организация придомовой инфраструктуры. В результате чем больше площадей будет построено в рамках одного земельного участка, тем меньше будет себестоимость квадратного метра и как результат тем меньшую цену квадратного метра девелопер сможет предложить конечному покупателю. А с меньшей этажностью доля перечисленных затрат в общей смете увеличивается, соответственно, в результате квадратный метр дорожает”, – говорит он.

По его словам, вопрос ограничения высотности стоит изучать не только с точки зрения экономики процесса, но и исходя из принципов эстетики.

“Хотя по хорошему счету за ту или иную высотность голосует покупатель – своим кошельком. Кому-то нравится жить на высоте и наблюдать активную панораму города, кому-то больше по душе пасторальный пейзаж за окном малоэтажной застройки. Мы в группе компаний DIM это понимаем и стараемся дать клиентам как можно более широкий выбор, руководствуясь как эстетикой и особенностями расположения, так и экономическими расчетами. Например, ЖК A136 Highlight House, расположенный на сравнительно небольшом участке в динамичном центре города – это высотный дом в 33 этажа. В то же время, ЖК LUCKY LAND, расположенный подальше от центра на большой площади – это уже дома по 10-16 этажей. А ЖК Park Lake City, который строится в пригороде Киева на площади 15 гектаров, имеет свой водоем и окружен зеленью – это уже дома по 4 этажа”, – закончил он.

Напомним, как ранее писала KV, в Днепровском районе Киева группа компаний DIM завершила строительство третьей и четвертой очереди жилого комплекса “Автограф”. Дома 2 и 3 введены в эксплуатацию, им присвоен адрес: ул. Генерала Жмаченко 28-А и 28-Б и уже совсем скоро все будущие жители получат ключи от своих квартир.

Читайте: Высоткам быть. Но дороже для покупателей

Фото: пресс-служба DIM

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киева, новости компаний, купить квартиру в Киеве, DIM GROUP, андрей насиковский, строительный рынок, высотность домов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.