субота, 27 квітня 2024 г.

В котловане для высотки в центре Киева образовалось настоящее озеро

В котловане для высотки в центре Киева образовалось настоящее озеро

Пруд появился на улице Антоновича, в Голосеевском районе, на участке, огражденном строительным забором. Шесть лет назад там вырыли котлован для того, чтобы построить 30-этажное жилое здание с торгово-развлекательным центром. Но, начиная строительство, застройщик не учел, что под землей протекает река Лыбидь. Местные жители уже дали название новому искусственному озеру - “Котлован”.

Об этом KV стало известно из сюжета ТСН.

Пруд занимает 4 га земли, имеет длину 100 метров и глубину - 6 метров. Местные жители рассказывают, что ежегодно туда прилетают дикие утки, иногда даже белые лебеди. Водоем все больше наполняется водой и зарастает камышом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Начиная с Киевской Руси данная местность относилась к пойме реки Лыбидь. На ней ничего не строили. Каждую весну во время половодья она затапливалась. Там были болота и непригодная для строительства местность", - утверждает исследователь киевских рек Кирилл Степанец.

Ранее на данной территории располагался трамвайный парк. В 2005 году депо перенесли, а землю выкупил частный инвестор.

"Наполненный водой котлован - это лучшая иллюстрация того, что в этом месте строить не нужно", - комментирует архитектор Георгий Духовичный.

По его мнению, “зарываться” глубоко в землю в центре Киева крайне опасно - и это главная ошибка застройщика. Грунтовые воды все равно найдут выход и будут уничтожать сооружения.

В столичной мэрии говорят, что забрать землю не могут, потому как территория находится в частной собственности, а ее целевое назначение - жилищное и общественное строительство. Впрочем, владельцу в Киевской горгосадминистарции готовы помочь с новым проектом.

"Мы получили территорию с искусственным водоемом. Это может быть удачный общественный или жилой комплекс, но нужно корректировать проект", - говорит руководитель аппарата КГГА Владимир Бондаренко.

Однако, идею сделать из озера парковую зону для отдыха киевлян инвестор не воспринял.

"Это наше дело, что мы будем делать, просто акционер еще не решил. Сейчас сложная экономическая ситуация", - пояснил представитель собственника земли.

А пока прудом вовсю интересуются рыбаки. По их мнению, в водоеме вполне может завестись приличная рыба.

Читайте: Самые крупные застройщики Киева: кто и сколько возводит жилья в столице

КиевVласть

Ирина Житняя

Теги: новости киева, недострой, улица Антоновича, котлован, пруд

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.