вівторок, 21 травня 2024 г.

В Україні за рік 18 тисяч км деокупованих територій очищено від вибухівки

В Україні за рік 18 тисяч км деокупованих територій очищено від вибухівки

В Україні у 2023 році 18 тис. квадратних кілометрів деокупованих територій України визнали такими, що не становлять загроз з точки зору мінної безпеки. Ця площа складає 10% від попередньої оцінки забруднення. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства оборони України (МОУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“18 тисяч квадратних кілометрів території визначено такими, що не містять доказів забруднення. Тобто, враховуючи проведені заходи нетехнічного обстеження у 2023 році, площу територій, які потенційно забруднені, на сьогодні вдалось зменшити до 156 тисяч квадратних кілометрів”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У Міноборони уточнили, що нетехнічне обстеження – це робота зі збору та аналізу даних про наявність, тип, розподіл мін та вибухонебезпечних залишків війни для ідентифікації небезпечних територій, щодо яких необхідне проведення подальшого розмінування. Загалом цього року таким обстеженням охопили 115 територіальних громад сумарною площею понад 50 тис. квадратних кілометрів.

Зазначається, що цього року підрозділи розмінування служб, які перебувають у підпорядкуванні МОУ, перевірили та очистили від вибухонебезпечних предметів 1300 квадратних кілометрів деокупованих територій.

Водночас ідентифіковано 1883 забруднених вибухонебезпечними предметами ділянки.

Також у 2023 розміновано:

  • 4512 кілометрів автомобільних доріг 

  • 1064 кілометри ліній електропередач 

  • 2464 кілометри залізничних колій

Загалом на територіях, про які йдеться, фахівці вилучили та знешкодили майже 275 тис. вибухонебезпечних предметів – зокрема артилерійські та реактивні снаряди, протитанкові та протипіхотні міни.

У Міноборони для довідки зауважили, що початково площу потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами деокупованих територій в Україні оцінювали  в 174 тис. квадратних кілометрів.

Крім того, як повідомили в ДСНС України, за час великої війни рятувальники вже вилучили та знешкодили більше 464 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 3145 авіабомб.

Наразі основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківщина та Херсонщина. Також розмінування триває і на Сумщині, Чернігівщині, Київщині.

Нагадаємо, у Київській області фахівці ДСНС продовжують роботи з розмінування. Загалом від початку робіт та станом на вересень 2023 року у столичному регіоні піротехніки виявили та знешкодили понад 79 тис. одиниць вибухонебезпечних предметів. Найбільший обсяг робіт сапери проводять на Бучанщині.

Читайте: З початку російської агресії від вибухонебезпечних предметів постраждало 780 осіб, – ДСНС

Фото: Мілітарний

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини україни, війна, агресія рф, дснс, розмінування, вибухонебезпечні предмети, боєприпаси, міноборони, внп

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.