неділя, 19 травня 2024 г.

В столице готовятся снести очередную достопримечательность

В столице готовятся снести очередную достопримечательность

Памятник в стиле модерн нач. ХХ в. - дом на ул. Горького, 44 (Кузнечной), который был возведен по проекту известного инженера Трахтенберга, готовят к сносу.

Об этом свидетельствует объявление на заборе, которым огородили территорию вокруг объекта культурного наследия.

 

Об этом сообщил депутат Киевсовета, председатель комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александр Бригинец.

 

“Визуально памятник находится на территории публичного акционерного общества “Марс”, куда завезена тяжелая техника. Кто, когда и кому предоставил разрешения на снос памятника, пока не понятно и как такое могло произойти вообще тоже, ведь памятники не подлежат сносу”, - заявил Бригинец.

 

 

Депутат обратился в Главное управление охраны культурного наследия с просьбой проверить состояние дома, и в прокуратуру с просьбой выяснить на основании каких документов здание хотят снести и выдавшего соответствующие разрешения, если они есть.

 

“Очевидно, что владельцы этого исторического здания использовали тактику длительного доведения достопримечательности до разрушения, как это сейчас часто делается потенциальными застройщиками. Об упущениях власти я вообще молчу, чиновники просто закрывают глаза на исторические здания, которые разрушаются и почему-то не возвращают их в муниципальную собственность, хотя это и позволяет сделать ст. 298 УК (Уничтожение, разрушение или порча памятников истории или культуры). Кажется, единственное, что удалось бы нашей власти хорошо, то это написать пособие “Как быстрее разрушить исторический Киев, чтобы освободить место под новый небоскреб”, - возмущен Бригинец.

 

Указанный дом был внесен в перечень памятников архитектуры местного значения под охранным номером 293 распоряжением КГГА от 02.03.99 № 302.

 

Памятник является оригинальным примером многофункционального доходного сооружения. Он предназначался для двух целей: южная секция служила для жилья, в северной секции содержалось частное женское коммерческое училище. На каждом этаже располагалось по две классных комнаты, соединенных с рекреационным помещения. На четвертом этаже находился актовый зал. На первом этаже дома, выходящего фасадом на улицу, располагались магазины.

 

Напомним, ранее сохранить памятники Киева от сноса предлагалось путем создания специального административного округа - Старокиевского района.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.