вівторок, 7 травня 2024 г.

В Раде хотят влиять на назначения и отставки заместителей министров

В Раде хотят влиять на назначения и отставки заместителей министров

Группа депутатов Верховной Рады (ВР) из фракции “Слуга народа” вместе с некоторыми представителями “Оппозиционной платформы – За жизнь” и группы “Довира” предложили не назначать заместителей министров без согласования с профильным комитетом ВР. В новом законопроекте прописана прямая норма, требующая такого согласования, причем касающаяся как назначения, так и увольнения замминистров.

Об этом KV стало известно из законопроекта №5846 “О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления кадровой способности органов исполнительной власти”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Предлагается дополнить закон "О центральных органах исполнительной власти" (статью 9) нормой о том, что “Первый заместитель или заместитель министра назначаются на должность и освобождаются от должности по согласованию с Комитетом Верховной Рады Украины, к предмету ведения которого относится вопрос деятельности соответствующего Министерства”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Авторы законопроекта, в т.ч. спикер Рады Дмитрий Разумков, глава комитета по вопросам организации госвласти Андрей Клочко (фракция “Слуга народа”) и другие члены комитета считают, что привлечение комитетов ВР к процессу отбора лиц для назначения на должности заместителей министра “будет способствовать повышению кадрового потенциала руководства министерств” (так сказано в Пояснительной записке к проекту закона).

Как информировала KV, более года назад в первом чтении Рада приняла законопроект, обязывающий министров, добровольно покидающих свой пост, в обязательном порядке отчитаться в парламентском комитете Рады, а затем и на пленарном заседании.

При чем этот законопроект – №3195 “О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования порядка назначения и освобождения от должностей членов Кабинета Министров Украины” – был принят не с первого раза: 13 мая 2020 года голосов за него не нашлось, а 16 июня он был принят за основу. 

С тех пор, более года, статус законопроекта – подготовка ко второму чтению.

Если бы №3195 стал законом, то, например, в июле с.г. после заявления об отставке экс-министр МВД Арсен Аваков должен был выступить с отчетом в Раде перед голосованием за его увольнение. 

Но, как подчеркивала KV, 15 июля 2021 года Аваков в сессионном зале парламента даже не присутствовал. Хотя другой бывший член правительства – экс-министр инфраструктуры Владислав Криклий, например, перед голосованием за его отставку с парламентской трибуны перед народными депутатами отчитывался. 

При этом, как неоднократно сетовали нардепы, в том числе из фракции “Слуга народа”, в сложившейся при президенте Владимире Зеленским практике власти Рада практически не влияет на формирование персонального состава Кабинета министров согласно парламентско-президентской модели. Напротив, Офис президента на кадровую политику исполнительной власти имеет решающее влияние, после чего парламентскому большинству остается только формализовать назначения или отставки своим голосованием. 

Читайте: Министры Петрашко и Криклий уходят в отставку, но не вполне по “собственному желанию” – нардепы

Фото: “РБК-Украина”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, увольнение министров, назначение министров

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.