понеділок, 6 травня 2024 г.

В “мусорных” проблемах Киева коммунальщики обвиняют непринятый закон

Вопрос ремонта завода “Энергия” вышел в практическую плоскость. На сегодня проект реконструкции завода в части установления турбоагрегата для выработки электроэнергии прошел экспертизу в ГП “Укргосэкспертиза”. Проект обойдется столице в 86828 тысяч гривен. Так же проект установления системы химической очистки получил положительные экспертные заключения. Сейчас уже подготовлено техническое задание на разработку очередных стадий работ и проводится подготовка к объявлению тендера. Общая стоимость реализации проекта составляет 99880 тысяч гривен,пишет“Хрещатик”.

Вместе с этими работами продолжается процесс загрузки завода. Если же говорить о загрузке, то за четыре месяца этого года эта цифра составляла 57 200 тонн, увеличиваясь с 10600 тонн в январе до 17,4 тысяч тонн в апреле.

Но не все так просто. Не все перевозчики работают по определенным соглашениям. Соответственно, часть мусора не попадает на завод. Комментируя сложившуюся ситуацию, председатель комиссии Юрий Бондарь отметил: “Дело в том, что определенные обязательства на перевозчиков должны положить предприятие “Киевкоммунсервис” и районные администрации. В 2010 году говорилось, что обязательно будут введены квоты для перевозчиков и они по этим квотам будут загружать завод. Кроме практической пользы для мусороперерабатывающего предприятия, это позволит снизить количество мусора, который вывозят на полигоны. Но почему-то ситуация сложилась совсем другая. К выполнению обязательств присоединились лишь 5 районов. Мы хотим разобраться, почему к выполнению договора не присоединились еще 5 районов и почему в договорах не указаны вышеупомянутые квоты”. Поэтому депутаты приняли решение о том, чтобы пригласить на следующее заседание руководителя “Киевкоммунсервис” и начальника Главного управления коммунального хозяйства с тем, чтобы они предоставили справку относительно подписанных соглашений.

Собственное мнение по этой проблеме имеет сам начальник управления Дмитрий Новицкий: “На сегодня в городе действуют две схемы вывоза мусора. Согласно первой, соглашения проводят через предприятие КП “Киевкоммунсервис”. Вторая схема - старая, предусматривающую определение предприятий-перевозчиков через местные советы Во время ликвидации райсоветов эти функции перешли в районные администрации. Конкурсы по определению перевозчиков бытового мусора в столице пока невозможно завершить в связи с изменением законодательства по вопросам осуществления государственных закупок. Сейчас мы ожидаем коррекции законодательства с тем, чтобы исправить ситуацию”.

Напомним, что до июня 2012 года на двух котлах мусороперерабатывающего завода “Энергия” должны установить системы дымовой и газовой очистки. Завод должен стать экологически безопасным. Это значительно облегчит мусорные проблемы столицы и исправит экологическую ситуацию.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.