неділя, 19 травня 2024 г.

В комітеті ВР з нацбезпеки закликають збільшити кількість центрів підготовки операторів БПЛА

В комітеті ВР з нацбезпеки закликають збільшити кількість центрів підготовки операторів БПЛА

В комітеті Верховної Ради (ВР) з питань нацбезпеки та оборони закликають збільшити кількість центрів підготовки операторів БПЛА. Міністерство оборони України вже завізувало директиву щодо збільшення кількості таких навчальних центрів.

На думку народного депутата України, члена комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ігора Копитіна, якщо ці плани вдасться реалізувати в стислі терміни, то вже скоро Україна відчує зміни.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Питання підготовки операторів БПЛА зараз – одне з найбільш актуальних. Зрозуміло, що для цього нам потрібні якісні навчальні центри, і ця потреба щоденно зростає”, – сказав Ігор Копитін.

Нардеп додав, що також розглядається можливість залучення до процесу навчання операторів приватних установ.

“Бо людей, яких маємо швидко навчити, дійсно багато. Але якщо весь необхідний обсяг спеціалістів ми будемо “покривати” силами Міноборони, то нам не доведеться залучати інші установи. І проблема оплати навчання в приватних центрах відпаде сама собою”, – підкреслив він.

Нагадаємо, що Копитін у своїй колонці в "Економічній правді" докладно писав про необхідність стимулювання виробництва озброєння та розвиток військової промисловості. Теоретично замовниками навчання операторів дронів має бути Міністерство оборони. Але власні навчальні бази міністерства доки ще не забезпечені достатньою матеріально-технічною базою, тому навчання операторів БПЛА проводиться в приватних школах та центрах.

Про це у своєму блогу на Цензорі розповів Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи: “Фактично приватним компаніям доводиться оплачувати проживання курсантів, роботу інструкторів, питання безпеки, використання навчальних БПЛА. Останнє – найбільша стаття видатків. Насправді виробники не хочуть заробляти на навчанні операторів, їм просто доводиться фінансувати навчання”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

"Взагалі, у світі не існує практики коли навчання на будь-яких літальних апаратах проходило би без участі виробника. Той же самий БПЛА “Байрактар” потребує навчання майже півроку у Туреччині, саме на базі виробника “Левова частка майбутніх операторів дронів літакового типу, навчається за кошт виробника. Про цю послугу їх просить Міноборони. Саме просить, бо формально за своїми внутрішніми приписами не має можливості за неї сплатити. Адже в Міноборони хоч і є гроші, але відсутня така стаття витрат як навчання військовослужбовців поза межами військових частин. Як наслідок витрати на навчання військовослужбовців генерують збитки для виробника, тому що їх не можна відобразити в собівартості бойових комплексів”, – наголошує Тимур Нагалевський, спеціаліст із комунікацій, сержант НГУ.

Отже на думку експертів питання навчання операторів БПЛА потребує швидкого вирішення, адже ЗСУ потребує кваліфікованих кадрів вже зараз.

Читайте: Міноборони затвердило нові зразки БпЛА для армії за спрощеним алгоритмом

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олексій Вєтров

Теги: новини україни, війна, рф, зсу, нардеп, вр, бпла, ігор копитін, комітет ВРУ з нацбезпеки, оператор дронів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.