п'ятниця, 17 травня 2024 г.

У Києві виступають проти незаконного знищення історичної садиби Зеленських

У Києві виступають проти незаконного знищення історичної садиби Зеленських

У понеділок, 19 лютого, на сайті електронних петицій Київської міської ради зареєстрували петицію №12870 про збереження історичної садиби Зеленських. Столичний “охоронець” культурної спадщини Дмитро Перов наголосив, що це було зроблено аби привернути увагу до знищення історичної будівлі попри заборону суду. Наразі документ зібрав 113 підписів із 6 тисяч необхідних. Підписатись під петицією можна ще протягом 59 днів.

Про це, як передає KВ, повідомив заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення Дмитра Перова, попри заборону суду в Києві розбирають історичну Садибу Зеленських, яка була побудована у далекому 1890 році.


“Аби привернути увагу до знищення ще однієї цікавої історичної будівлі – я створив відповідну петицію. Підтримати можна у додатку "Київ Цифровий" та на сайті електронних петицій Київської міської ради”, – підкреслив заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він зазначив, що ще у квітні 2022 року було подано розроблену істориками облікову документацію для присвоєння будівлі охоронного статусу памʼятки. Але, як наголосив Дмитро Перов, Департамент охорони культурної спадщини КМДА її й досі не розглянув.

“Ми закликаємо міську владу негайно зупинити протиправні роботи, а історичній садибі надати охоронний статус памʼятки!”, – йдеться у тексті електронної петиції на сайті Київради.

Зазначимо, влітку 2020 року забудовники розпочали демонтажні роботи на цьому об'єкті, які з перервами тривають і досі. 

Громадський активіст Дмитро Перов, який бореться за збереження історичних пам'яток, ще в жовтні 2021 року повідомляв, що столична прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом незаконного знесення цієї будівлі. При цьому, він уточнив, що на земельну ділянку під вказаним об'єктом накладено судовий арешт. 

Як писала KВ у серпні 2021 року, активісти запевняли, що демонтаж садиби – справа рук групи компаній "Сервіт", з порушеннями елітного ЖК "Клубний дім "Тургенєв" і "авторів" скандального будівництва, що побудували поруч, навпаки – по вул.  Тургенєвської, 21 під стінами пам'ятника архітектури садиба Рутковського.

Читайте: У центрі Києва історичний “будинок Зеленських” зносять під елітну забудову

Фото: Дмитро Перов 

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини києва, київська міська рада, петиція, київ цифровий, дмитро перов, садиба маліна, будинок маліна, садиба зеленських, будинок зеленських

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.