неділя, 12 травня 2024 г.

Суд повернув столичній будівлі “Квіти України” охоронний статус

Суд повернув столичній будівлі “Квіти України” охоронний статус

Шостий апеляційний адміністративний суд 31 жовтня 2023 року скасував незаконне судове рішення, за яким забудовник намагався позбавити охоронного статусу пам’ятку “Оранжерею, навчально-методичний павільйон “Квіти України”. На даний час будівля залишається під захистом держави. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, прокурори виявили судове рішення в адміністративній справі, яким за позовом суб’єкта господарювання скасовано накази Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) про включення до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва та Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення – “Оранжерею, навчально-методичний павільйон “Квіти України” по вул. Січових Стрільців, 49 у Шевченківському районі Києва. Також було скасовано припис МКІП про припинення проведення будь-яких будівельних робіт у межах історичного ареалу міста.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У прокуратурі нагадали, що вказана будівля споруджена у 1983-1985 роках та є прикладом громадської споруди другої половини XX ст. в стилі пізнього модернізму. Вона являє собою унікальний взірець свідоцтва історичного розвитку мистецтва і архітектури того періоду, характерних рис творчості видатних митців, зафіксованих у матеріальній формі засобами художньої образотворчості. 

“З огляду на історичну цінність будівлі та враховуючи важливість і державне значення захисту об’єктів культурної спадщини, їх збереження та виважене використання, Київською міською прокуратурою подано апеляційну скаргу на вказане незаконне судове рішення”, – зазначили в дописі.

Шостий апеляційний адміністративний суд 31 року 2023 скасував незаконне судове рішення та у повному обсязі відмовив у позові комерційної структури.

Як інформувала KВ, у червні 2021 року забудовник обніс будівлю “Квітів” парканом, зрізав 30-річний виноград, який її обвивав, і почав демонтаж. Кияни забили на сполох: кількасот активістів розпочали безстрокову акцію протесту, знесли будівельний паркан і змусили забудовника припинити роботи. А в серпні 2021 року будівлю внесли до списку об’єктів культурної спадщини. 

Однак, вже в грудні 2022 року окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував накази Міністерства культури та інформаційної політики та Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) про внесення павільйону “Квіти України” до Державного реєстру нерухомих пам’яток і Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Читайте: Рішення ОАСК: “Квіти України” не є пам'яткою культури

Водночас активісти не склали рухи і продовжили опікуватися будівлею, регулярно проводячи толоки з її прибирання. Але влітку 2023 року стало відомо, що власник ТОВ “Квіти України” вирішив продати модерністську будівлю. Оголошення про продаж об’єкту нерухомості 28 червня з’явилися одразу на кількох рієлторських майданчиках, ціну визначили у понад 5 млн доларів.

Читайте: Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, прокуратура, квіти україни, апеляційний суд, охоронний статус

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.