понеділок, 6 травня 2024 г.

“Строительный рынок недвижимости сегодня перегрет, но никто не хочет изучить, почему”, - эксперт

“Строительный рынок недвижимости сегодня перегрет, но никто не хочет изучить, почему”, - эксперт

Сегодня строительный рынок “перегрет”, но никто не хочет изучить, почему отрасль идет вверх, пока страна остается на месте, что ею движет, каковы ее проблемы, и что делать, чтобы она не обрушилась.

Об этом в интервью KV заявил Александр Дубров, председатель совета директоров инвестиционно-промышленной группы Keros.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Строительную отрасль страны можно назвать отражением того, что происходит и в других отраслях. Что мы видим в Киеве? Популисты, профессиональные “шаталы”, делают деньги на неприятии застройщика, настраивают общество против инвесторов, которые в подавляющем большинстве не являются злом, а приносят городу деньги”, - считает девелопер.

По словам Александра Дуброва, этот социальный конфликт в идеале должна гасить столичная власть, выступая арбитром между застройщиками и обществом, помогая формировать общественное мнение так, чтобы в нем находилось место прозрачному бизнесу.

С другой стороны, также столичные власти должны следить за тем, дабы участники столичного рынка не перегибали палку, не злоупотребляли, не нарушали законов.

“Думаю, грамотное и взвешенное информирование со стороны местного самоуправления позволило бы народу самому делать выводы”, - считает Александр Дубров.

Читайте: Александр Дубров: “Новый порядок уплаты паевого участия не решает проблемы коррупции в данном вопросе”

Также девелопер отметил несомненную пользу, которую мог бы принести совещательный орган, состоящий из застройщиков при столичном градоначальнике.

“В рамках коллективного совещания намного выше шанс выработать объективные строительные нормы, а еще - призвать к порядку застройщиков.Например, установить правило, что нельзя строить дома в районах с плотностью населения выше определенного порога. И мы бы приняли это. Мы готовы к такому общению”, - заверил девелопер.

Напомним, ранее KV уже писала о том, что сегодня столичный рынок жилья стабилизировался, но его легко “расшатать” изменениями в налогообложении, законодательной сфере, демпинговой политикой некоторых игроков. В случае ухудшения экономической ситуации в зоне риска окажутся некоторые столичные застройщики, и несколько компаний могут пойти по пути “Элита-центра”.

Читайте: Елена Сердюк: “Город позволяет территориям вокруг Софии Киевской оставаться объектом манипуляции”

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, инвесторы, строительный рынок, Общество, Александр Дубров, Керос, нормы, застрощики

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.