четвер, 2 травня 2024 г.

Разработана концепция музея СССР в Киеве

Разработана концепция музея СССР в Киеве

Киевская администрация совместно с Министерством культуры и Институтом национальной памяти планирует собрать все памятники тоталитаризма в музее под открытым небом, который расположится на ВДНХ. Будущий музей монументальной пропаганды СССР рассчитывает на статус национального.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Киевсовета.  

На территории Национального комплекса “Экспоцентр Украины” планируется расположить свободное пространство для демонстрации и исследования, каким образом художественные средства использовались  в целях тоталитарной пропаганды.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Ставя амбициозную цель создать в Киеве место, которое войдет в топ-10 достопримечательностей столицы, в течение полугода команда работала над видением и подходами к реализации этого проекта. На сегодня мы имеем площадку и концепцию, которая может быть реализована при поддержке широкой коалиции партнеров", - рассказал инициатор проекта, секретарь Киевского городского совета Владимир Прокопив.

“Концепция музея разрабатывалась командой проекта при участии ведущего международного эксперта по музейному делу Михаэля Фера, и сегодня мы передаем наши наработки Киевсовету, Министерству культуры и Института национальной памяти для продолжения работы", - добавил руководитель проекта Максим Бахматов

Министерство культуры Украины пообещало способствовать музею в привлечении к экспозиции объектов со всей территории Украины. Но первым экспонатом будет киевский памятник Николаю Щорсу.

"Ожидается, что первый экспонат предоставит община Киева. Это будет памятник Николаю Щорсу. Уже разработаны соответствующие проекты демонтажа памятника и размещения его на территории музея", - сказал Прокопив.


Также сообщается, что проект создания Музея монументальной пропаганды СССР инициирован Киевсоветом при поддержке Украинского института национальной памяти и национального комплекса "Экспоцентр Украины".

Напомним, создание Музея монументальной пропаганды СССР началось в мае 2017 года.

Читайте: У Нищука потребовали декоммунизировать обелиск городу-герою Киеву и памятник "Родина-Мать"

Фото: пресс-служба Киевсовета

KиевVласть

Ирина Житняя

Теги: новости киева, проект, концепция, экспоцентр украины, музей монументальной пропаганды ссср

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.