четвер, 2 травня 2024 г.

При переходе на прямые поставки от НАК “Нефтегаз” цена на газ может возрасти, - Юрий Лебедев

При переходе на прямые поставки от НАК “Нефтегаз” цена на газ может возрасти, - Юрий Лебедев

Переход на прямые поставки голубого топлива от НАК “Нефтегаз” может значительно увеличить цену на газ для конечного потребителя. Кроме того, торговля НАК с населением напрямую приведет лишь к тому, что возмущенные потребители выступят с радикальным предложением убрать лишнее звено - монополиста НАК “Нефтегаз”.

Об этом в интервью KV заявил заместитель председателя правления ОАО "Киевгаз" Юрий Лебедев.

“НАК "Нефтегаз" уверяет, что торговая надбавка поставщиков, образованных операторами газораспределительных систем, не нужна. Но это не так. Кстати, насколько мне известно, полностью от существования наценки НАК "Нефтегаз" не предлагает отказаться. Сейчас ее существование используют для манипулятивной критики облгазсбытов. Уверен, что через достаточно короткий промежуток времени, после того, как их уберут с рынка услуг, руководители НАК начнут убеждать правительство в необходимости той же или даже большей наценки для НАК”, - рассказал Лебедев.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По его словам, при переходе на прямые поставки газа от НАК "Нефтегаз" цена для населения может наоборот значительно возрасти.

“Думаю, что торговля НАК с населением напрямую приведет к тому, что возмущенные потребители станут радикально выступать с предложением убрать с рынка лишнее звено - монополиста НАК “Нефтегаз”. Мы видим двойную опасность социального взрыва”, - заверил журналистов заместитель председателя правления ОАО "Киевгаз".

Первая опасность связана с тем, что НАК "Нефтегаз" будет вынуждено постоянно прибегать к ограничению или прекращению газоснабжения для бытовых потребителей, или продавать долги граждан коллекторским компаниям.

Последний путь может быть выбран, поскольку на рынке высок процент неплатежей.

В одном только Киеве показатель неуплат достигает 15-30% от общего объема выставленных счетов. Две трети из долгов - это неуплаты жителей многоквартирных домов, каждый из которых за один месяц задолжает в среднем 60 -100 грн. Одним из путей получения задолженности может быть работа с коллекторской компанией.

Сегодня долги потребителей за газ аккумулированы в облгазсбытах.  

Напомним, ранее KV уже писала о том, что недавно коммерческий директор НАК "Нефтегаз Украины" обнародовал намерение компании продавать газ напрямую населению. Отказаться от облгазсбытов и уменьшить населению торговую наценку поставщика, которая не может превышать 2,5 % цены природного газа. К вниманию не приняли лишь то, что цена на газ для должников увеличится в 2,5-3,5 раза в зависимости от цен на рынке.

Читайте: "Желание НАК "Нефтегаз Украины" отказаться от облгазсбытов – не имеет ничего общего с развитием конкуренции на рынке", - ПАО "Киевгаз"

Фото: Голос.uа

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, новости компаний, киевгаз, долги за газ, коллекторы, взыскания, нак нефтегаз

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.