неділя, 5 травня 2024 г.

Правительство‌ ‌озаботилось‌ ‌оплатой‌ ‌тяжелого‌ ‌и‌ ‌опасного‌ ‌труда‌ ‌

Правительство‌ ‌озаботилось‌ ‌оплатой‌ ‌тяжелого‌ ‌и‌ ‌опасного‌ ‌труда‌ ‌

Кабинет министров Дениса Шмыгаля решил внести в Верховную Раду (ВР) поддержал законопроект направлен на совершенствование порядка определения размера минимальной заработной платы на тяжелых и опасных работах. А именно: минимальный размер платы будет зафиксирован, а все доплаты за неблагоприятные условия будут начисляться отдельно.

Об этом KV стало известно по итогам заседания Кабинета министров под председательством Дениса Шмыгаля 18 августа 2021 года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Как сказано в пояснительной записке к правительственному законопроекту “О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно оплаты труда” (см. п. 1.1 повестки заседания), в действующем законе "Об оплате труда" не учитывается полный перечень составляющих заработной платы, которые учитываются при расчете размера зарплаты для обеспечения ее минимального размера. 

Это, в свою очередь, приводит к нарушению прав работников на повышенную оплату труда на тяжелых работах и работах с вредными и опасными условиями труда.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В Кодексе законов о труде прописано, что на тяжелых работах устанавливается повышенная оплата труда. Но поскольку единый перечень таких работ отсутствует с 1993 года, это создает некоторые трудности, в том числе, касающиеся доплат за вредную работу.

Законопроект изменяет нормы упомянутого Кодекса так, что оплата труда работников, которые выполняют работу с "высоким уровнем нервно-эмоциональной и интеллектуальной нагрузки, в особых природных географических и геологических условиях, условиях повышенного риска для здоровья, может осуществляться в повышенном размере соответственно норм законодательства, положений генерального, отраслевого (межотраслевого) и территориального договоров".

Размер повышения оплаты труда не может быть меньше, чем установлено генеральным договором. А главное, при расчете размера зарплаты не должны учитываться суммы, начисляемые как надбавки за вредность и за работу в неурочное время суток или на выходных (в нерабочие дни). 

Размер минимальной зарплаты, по законопроекту, должен определяться исходя из:

  • потребностей работников и их семей;

  • общего уровня средней зарплаты в целом по стране;

  • размера прожиточного минимума для трудоспособных лиц;

  • прогнозного уровня инфляции; 

  • уровня занятости и продуктивности труда;

  • уровня налогов, обязательных сборов и взносов.

На будущее (с 1 января 2022 года) предлагается установить, что "Минимальная заработная плата устанавливается в размере, не ниже размера прожиточного минимума для трудоспособных лиц, рассчитанного в соответствии со статьей 5 Закона Украины "О прожиточном уровне", за январь-июнь года, предшествующего году, на который устанавливается размер минимальной заработной платы".

“К сожалению, сегодня некоторые недобросовестные работодатели используют законодательные пробелы и искусственно занижают заработную плату или увеличивают нормы труда без соответствующего увеличения ее оплаты. Предложенные законодательные изменения позволяют зафиксировать минимальный размер платы, а все доплаты за неблагоприятные условия будут начисляться дополнительно. Это будет способствовать прозрачности установления размера оплаты труда, связанной с неблагоприятными условиями труда, и позволит повысить реальный уровень дохода таких работников. Особенно это касается лиц, работающих на минимальную заработную плату", – прокомментировала законодательную инициативу заместитель министра экономики Светлана Глущенко. Ее цитирует правительственный портал.

Читайте: Депутаты Киевоблсовета одобрили зарплату и премии своего председателя и его замов

Фото: правительственный портал

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, кабинет министров, опасные работы, тяжелые работы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.