неділя, 19 травня 2024 г.

Попова и Колесникова попросили оставить в покое одно из чудес Украины

Председатель комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александр Бригинец официально обратился к председателю КГГА Александру Попову и председателю Комитета по подготовке и проведению в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу Борису Колесникову с требованием “прекратить разрушать памятник - Киевскую крепость”.

Об этом сообщает УНИАН со ссылкой на пресс-службу Бригинца.

Так депутат отреагировал на разрушение территории Национального музея “Киевская крепость”.

Как известно, 29 апреля на территории крепости начались строительные работы, вследствие которых уничтожена часть вала. Работы проходили на расстоянии нескольких десятков метров от уникального сооружения музея “Косой капонир” (каземат).

Бригинец отмечает, что застройщик откопал оборонные валы XIX века и начал устанавливать сваи без законных на это документов и без согласования с музеем. Со ссылкой на директора музея Вячеслава Кулинича депутат отмечает, что между городской властью и руководством стадиона “Олимпийский” была договоренность лишь о реставрации склона.

“Обиднее всего то, что уничтожение памятников происходит под предлогом подготовки к Евро-2012. Евро еще не началось, а его жертвы уже есть. Раньше я, как председатель комиссии, делал все возможное, чтобы передать объект в государственную собственность, ведь только так можно было защитить памятники от мэра Леонида Черновецкого, который их уничтожал. Сейчас к этому процессу приобщилось и государство”, - заявил Бригинец.

Он отметил, что Киевская крепость является одним из претендентов на звание 7 чудес Украины в категории “крепости”. Это самая большая земляная крепость в Европе.

“У Президента есть шанс показать, как он лично заботится о памятниках. Поскольку за этим проектом стоят первые лица Кабмина. Их отстранение и передача в суд была бы неплохим свидетельством того, что власть не защищает своих мерзавцев”, - сказал Бригинец.

Депутат заметил, что Национальный музей “Киевская крепость” - уникальный памятник XVIII-XIX вв., который еще не до конца раскрыт киевлянами как часть истории города. Ведь для большинства лицом столицы является Киев Ярослава Мудрого и период перестройки города конца XIX начала XX в.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.