середа, 8 травня 2024 г.

По делу закупки дизтоплива “Укрзализныцей” пяти лицам сообщено о подозрении

По делу закупки дизтоплива “Укрзализныцей” пяти лицам сообщено о подозрении

Национальное антикорупционное бюро Украины (НАБУ) сообщило представителям ООО “Вог Аэро Джет” (весной 2018 изменила название на ООО “Воленс Трейд” (*) и должностным лицам ПАО “Укрзализныця” о подозрении в злоупотреблении служебным положением. В результате их действий “Укрзализныце” нанесен ущерб в особо крупных размерах.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте НАБУ.

В частности, в совершении злоупотреблении властью или служебным положением подозреваются бывшие руководитель и заместитель рекоаодителя Филиала “Центр обеспечения производства” (“ЦОП”) “Укрзализныци” (*) (действующие на момент совершения преступления), начальник отдела нефтепродуктов управления учета нефтепродуктов и складского хозяйства Филиала “ЦЗВ” ПАО “Укрзализныця”, куратор компании-поставщика топлива - доверенное лицо конечных владельцев финансово-промышленной группы, в состав которой входит компания-поставщик топлива “Укрзализныци”. А также среди подозреваемых лицо, подчиненное куратору, ответственное за поиск и сопровождение госзакупок нефтепродуктов, в которых принимала участие компания-поставщик топлива “Укрзализныци”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Поскольку местонахождение трех из указанных лиц – экс-руководителя Филиала, куратора компании-поставщика и его подчиненного – пока не установлено, о подозрении им сообщено способом, предусмотренным ч.1 ст.278 Уголовного процессуального кодекса Украины. Относительно остальных подозреваемых – решается вопрос об избрании меры пресечения”, – говорится в сообщении.

По данным следствия, в марте 2016 года ООО “Вог Аэро Джет” выиграло тендер и заключило с Филиалом “ЦЗВ” ПАО “Укрзализныця” договор поставки дизтоплива по экономически выгодной цене, которая на тот момент была ниже рыночной. Впоследствии “Укрзализныця” и поставщик трижды (23, 25 и 29 марта 2016 года) подписывали дополнительные соглашения к договору поставки. В соответствии с этими соглашениями должностные лица “Укрзализныци” несколько раз дополнительно увеличивали стоимость дизтоплива для железной дороги.

Как выяснило следствие, законных оснований для заключения третьего дополнительного соглашения не было, поскольку в течение 25-29 марта 2016 года рыночные цены на топливо не росли. “Укрзализныця” закупила у победителя тендера три четверти от запланированного объема топлива по ценам, повышенным на основании третьего дополнительного соглашения, и в результате переплатила поставщику за дизельное топливо 92 млн грн.

Упомянутое дополнительное соглашение повлияло и на цену топлива, которая определялась следующими (четвертым и пятым) дополнительными соглашениями. Детективы уверены, что это увеличило стоимость приобретенных объемов топлива по договору поставки на 22 млн грн.

Читайте: “Киевводоканал” все-таки закупил топливо на три года вперед у Виталия Антонова

*Товариство з обмеженою відповідальність “Воленс Трейд” (код ЄДРПОУ: 38092255)

**Публічне акціонерне товариство “Укрзалізниця” (код ЄДРПОУ: 40075815)

Фото: InfoResist

KиевVласть

Алена Момот

Теги: новости киева, укрзализныця, набу, топливо, Укрзалізниця, вог аэро джет, воленс трейд, центр обеспечения производства

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.