п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Петиция против переименования проспекта Ватутина в Шухевича набрала 10 тысяч голосов

Петиция против переименования проспекта Ватутина в Шухевича набрала 10 тысяч голосов

Е-петиция против переименования проспекта Ватутина набрала 10 тыс. подписей в рекордные сроки - за 42 дня до конца процедуры их сбора. В электронной петиции киевляне требуют оставить название проспекта, так как именно Николай Ватутин принимал активное участие в освобождении Киева от фашистов во время Второй мировой войны. 

Об этом KV стало известно из сообщения из раздела “Петиции” на сайте Киевсовета.

“Благодаря генералу Ватутину в 1943 году Киев был освобожден от немецко-фашистских захватчиков. Генерал Ватутин умер и похоронен в Киеве - городе, который он освобождал… Важно сохранить для проспекта имя генерала Ватутина, освободившего Киев”, - пишет автор петиции.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

До конца сбора подписей осталось  42 дня, однако, по состоянию на 8:45, 20 июля, ее подписали 10015 человек.

Теперь секретариат Киевсовета должен безотлагательно осуществить проверку подлинности подписей. В случае выявления в ходе проверки фактов подписания петиции без участия гражданина, все голоса, которые имеют признаки фальсификации, автоматически аннулируются.

Киевский городской голова должен дать поручение рассмотреть петицию профильным структурным подразделениям Киевской горгосадминистрации (КГГА) и постоянной комиссии Киевсовета. Структурные подразделения КГГА должны подать свои предложения в течение 3-х дней. Комиссия Киевсовета рассматривает е-петицию в течение 5 дней, потом еще 2 дня на предоставление информации о рассмотрении.

Согласно положению о порядке подачи и  рассмотрения электронных петиций, утвержденному в редакции решения Киевсовета от 17.03.2016 года № 233/233, окончательное решение о поддержке или отклонении петиции, после прохождения ею соответствующей процедуры, не позднее 10 дней с момента начала рассмотрения петиции (т.е. в данной ситуации до 30 июля - ред.), принимает мэр Киева Виталий Кличко.

Подробнее: Кличко регламентировал порядок реализации понравившихся ему петиций

Напомним, 1 июня Киевсовет принял решение о переименовании проспекта генерала Ватутина в проспект Романа Шухевича. За соответствующей проект решения проголосовали 69 депутатов при минимально необходимых 61.

Подробнее: Киевсовет переименовал проспект Ватутина в честь Шухевича

Однако, Окружной административный суд Киева запретил Киевсовету подписывать и публиковать вышеуказанное решение до рассмотрения дела в суде по сути. 17 июня в столице даже произошла потасовка между противниками и сторонниками переименования проспекта Ватутина.

Но в конце июня министр культуры Евгений Нищук в своем выступлении по случаю 110-летия со дня рождения командира УПА вдруг заявил, что все судебные разбирательства по поводу переименования проспекта Ватутина в Шухевича завершены, и дескать, проспект официально переименован. Правда, это заявление тут же опровергли.

Читайте: Юрист опровергла сообщение Евгения Нищука об официальном переименовании проспекта Ватутина в Шухевича

В конце концов, ситуация вокруг переименования проспекта Ватутина в Киеве вышла за пределы Украины. На прошлой неделе секретариат Кабмина поручил КГГА рассмотреть обращение депутата Кнесета Израиля Константина Развозова на имя премьер-министра Украины Владимира Гройсмана. Депутат пишет, что еврейская община Украины обеспокоена и возмущена присвоением проспекту в Киеве имени Романа Шухевича.

Подробнее: В Израиле возмущены присвоением проспекту в Киеве имени Романа Шухевича

Фото: сайт Киевсовета

КиевVласть

Ирина Житняя

Теги: новости киева, киевсовет, электронная петиция, рассмотрение, сбор подписей, переименование проспекта Ватутина в Шухевича

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.