неділя, 12 травня 2024 г.

На Київщині визначили 7 надкластерних, 10 кластерних та 17 загальних лікарень

На Київщині визначили 7 надкластерних, 10 кластерних та 17 загальних лікарень

У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) відбулося засідання робочої групи з розгляду пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров'я Київської області та проекту плану розвитку госпітального округу.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської обласної ради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Із запропонованого варіанту надкластерних закладів, члени робочої групи категорично не погодилися на включення в мережу двох обласних лікарень та двох психіатричних. Натомість дослухались до пропозиції КОР і включили дві дитячі обласні лікарні. Також не підтримано пропозицію визначити Броварську БЛІЛ як надкластерну, вона буде кластерною", – прокоментували у Київській обласній раді.

Зрештою, згідно повідомлення КОР, до переліку надкластерних закладів увійшли: Київська обласна клінічна лікарня; Київський обласний фтизіопульмонологічний центр; Київський обласний онкологічний диспансер; Київський обласний перинатальний центр; Київський обласний центр ментального здоров’я; Київська обласна дитяча лікарня; Київська обласна дитяча лікарня №2.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також, статус кластерної або загальної лікарні отримали наступні медичні заклади Київщини:

Білоцерківський район:

  • Кластерними будуть Білоцерківська міська лікарня №1 та Білоцерківська міська лікарня №2.

  • Загальними залишаються Сквирська, Рокитнянська, Тетіївська, Таращанська і Білоцерківська лікарня Маловільшанської сільської ради.

Бориспільский район:

  • Кластерна: Бориспільська БЛІЛ.

  • Загальні: Переяславська БЛІЛ та Яготинська центральна міська лікарня.

Броварський район:

  • Кластерна: Броварська багатопрофільна клінічна лікарня.

  • Загальні: Баришівська центральна районна лікарня та Березанська міська лікарня.

Бучанський район:

  • Кластерна: Ірпінська центральна міська лікарня.

  • Загальні: Макарівська БЛІЛ, Вишнівська міська, Бородянська центральна районна лікарня.

Вишгородський район:

  • Кластерна: Вишгородська центральна районна лікарня.

  • Загальні: Іванківська та Славутицька лікарні.

Обухівський район:

  • Кластерні: Васильківська БЛІЛ та Обухівська БЛІЛ.

  • Загальні: Кагарлицька багатопрофільна лікарня, Богуславська центральна лікарня та Миронівська опорна багатопрофільна лікарня.

Фастівський район:

  • Кластерні: Боярська лікарня інтенсивного лікування та Фастівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування.

"Було непросто відстояти кластерні лікарні в Фастівському, в Обухівському районах, а в Білій Церкві першу та другу лікарні як кластерні заклади", – додали у пресслужбі Київської облради.

Довідка KВ: Загальні лікарні надаватимуть лише базові медичні послуги для пацієнтів однієї або кількох громад. Вони мають розташовуватися в розрахунку 1 медзаклад на 50-80 тисяч населення.

Кластерні лікарні надаватимуть меддопомогу пацієнту при найбільш поширених хворобах у середніх і важких випадках. Вони повинні розташовуватися в розрахунку 1 медзаклад на 150 тисяч населення. Час доїзду до такої лікарні має складати близько години.

Надкластерні лікарні надаватимуть медпослугу для найбільш важких пацієнтів у найскладніших випадках. Вони повинні бути максимально оснащені сучасним обладнанням та мати найширший спектр послуг. В кожному госпітальному окрузі має бути дві надкластерні лікарні – доросла та дитяча.

Раніше KВ повідомила, що у Білій Церкві відбулася складна дискусія щодо функціонування закладів охорони здоров’я Київської області та подальшого їх розвитку. Нардеп Микола Бабенко наголосив, щоб не закривати Білоцерківські міські лікарні № 1 та № 2, було вирішено перетворити їх у кластерні. Він також наголосив, що місто має розпочати процес вкладення коштів у медичну галузь Білої Церкви.

Читайте: У Білій Церкві планують трансформувати дві лікарні у кластерні, щоб повністю їх не закривати

Фото: КОВА

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини києва, Київська обласна рада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.