п'ятниця, 10 травня 2024 г.

Кладовища і ліси Київщини заміновані найбільше

Кладовища і ліси Київщини заміновані найбільше

На Київщині залишається ще значна частина територій, які не обстеженні фахівцями з розмінування. Найбільш небезпечними є ліси, місцеві дороги, стежки, а також кладовища. Громадян прохають дослухатися до рекомендацій поліції та рятувальників та не наражати себе на небезпеку, уникаючи перебування поблизу таких місць.

Про це KВ в телемарафоні "Єдині новини" розповів начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов.

Зокрема він розповів, що після деокупації Київщини продовжується робота з розмінування території пристоличного регіону.

"У Київській області залишаються не обстежені основні шляхи. Ці території, як правило, знаходяться в лісах, вздовж місцевих доріг, стежок. Це покинуті будівлі, і в тому числі, це місця громадського користування. На жаль,  і такі, як цвинтарі, де окупанти при відступі залишили багато вибухонебезпечних "сюрпризів" для нашого цивільного населення. Як можемо бачити, їм здалося замало того, що вже було стільки вбито людей, розстріляних фактично впритул і закатованих", – розповів Небітов.

За його словами, поліція щодня проводить роботу із розмінувань територій, цей процес триває цілодобово. До цієї роботи залучено як піротехніків Державної служби надзвичайних ситуацій, так і вибухотехніків Національної поліції України.

"Намагаємося провести цю роботу якнайшвидше. Проте роботи дуже багато і розмінування триватиме ще тривалий період часу. Громадянам необхідно дотримуватися рекомендацій, які дають Національна поліція і рятувальники, щоб не наражати себе на небезпеку: не чіпати вибухонебезпечні або невідомі предмети, а викликати фахівців і чекати на їхнє повне знешкодження", – говорить він.

І додав, що більшість не розірваних мін та снарядів збирають та знищують централізовано у певних місцях. Однак є розтяжки або міни, які транспортувати дуже небезпечно як для рятувальників, так і для оточуючих. Тому, зазвичай, приймаються рішення про їх знищення на місці і заздалегідь не завжди вдається сповістити населення. В цьому випадку поліція надає допомогу – відбувається оточення периметра, повідомлення населення та їх евакуація з територій можливого ураження. Щодо централізованого знищення, то інформацію про їхній графік можна отримати в Держслужбі надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, що в районі військового шпиталю в Ірпені на Київщині було виявлено потужну авіаційну бомбу. Бомбу вивезти неможливо, тому її будуть знешкоджувати на місці. Містян просять негайно покинути мікрорайон СМУ і перейти в центральну частину міста.

Читайте: У Пущі-Водиці другий день поспіль столичні піротехніки працюють над розмінуванням

Фото: pravda.com

Вероніка Злацька

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, розмінування, рятувальники, андрій нєбитов, піротехніки, міни, ліс, нацполція, стежки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.