неділя, 19 травня 2024 г.

Київоблрада оприлюднила результати голосування за звільнення спікерки Гунько

Київоблрада оприлюднила результати голосування за звільнення спікерки Гунько

Депутати Київоблради проголосували за звільнення голови КОР Наталії Гунько. Рішення підтримали 67 депутатів. Офіційний привід – залишилися незадоволені річним звітом спікерки облради.

Про це KВ стало відомо з рішення Київської обласної ради VIІI скликання від 8 травня, опублікованого на офіційній сторінці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що Гунько “не виправдала довіру депутатів обласної ради”. 

Виконуючим обов’язки голови облради став вже екс перший заступник Гунько Ярослав Добрянський (“За Майбутнє). 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прийняття рішення про звільнення відбулось після заслухання річного звіту про роботу Гунько. Самої Наталії у сесійній залі не було – звіт розглядали без її участі. 

Офіційно, на голосуванні було зареєстровано 74 депутати, 67 з яких проголосували за усунення Гунько з посту спікерки КОР. 

Голос проти віддав лише один депутат — Юрій Павлушко  (“За Майбутнє). Серед тих, хто утримались – Тетяна Семенова (“Європейська Солідарність”), Валерія Барановська (нині позафракційна, була обрана від забороненої ОПЗЖ), Тарас Ващіщин (позафракційний, був обраний від ОПЗЖ), Сергій Левченко (“Слуга народу”), Олексій Мешков (“Слуга народу”), Ірина Швець (позафракційна, обрана від ОПЗЖ), Андрій Фещенко (позафракційний, був обраний від ОПЗЖ).

Читайте: Пакуй валізу: “Слуги народу” вирішили випроводити свою однопартійку з посади голови Київоблради

Як раніше писала KВ, розмови про усунення Гунько з крісла спікерки тривали ще з кінця березня. Тоді, депутати спростовували бажання скинути спікерку, і лише деякі натякали, що розмови таки небезпідставні. Однак, вже наприкінці квітня, риторика набула впевненості, коли на офіційній сторінці регіонального осередку президентської політсили у Facebook було таки оприлюднено рішення щодо зміни керівництва Київської обласної ради (КОР). Одні депутати декларували бажання голосувати за недовіру, інші казали, що визначаться згодом, а треті, взагалі, сумнівались, що колегіальний орган збереться на кадрове засідання, а якщо і збереться то навряд нашкребе необхідні для відставки голоси. Деякі депутати пророчать звільнене крісло іншому представнику “слуг” – Андрію Кріпаку.

Читайте: Перевороту не буде: депутати Київоблради спростовують бажання скинути спікерку

Фото: КОР

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: новини київщини, слуга народу, пленарне засідання, депутати, київоблрада, сесія, відставка, гунько, Добрянський

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.