четвер, 2 травня 2024 г.

“Киевзеленстрой” приобрел саженцы робинии стоящие от 70 грн по цене магнолий - 1550 грн за саженец

“Киевзеленстрой” приобрел саженцы робинии стоящие от 70 грн по цене магнолий - 1550 грн за саженец

Киевзеленстрой опять покупает растения по “космическим” ценам, а также те, которые в условиях  большого города проживут крайне недолго.

Об этом KV стало известно из сообщения замглавы Национального экологического центра Украины Алексея Василюка на своей страничке в Facebook.

“1550 гривен за саженец робинии. Именно столько чиновники Киевзеленстроя потратили за приобретение, в частности, саженцев робинии. Зато в интернете находим значительно ниже цены. Например, анализ нескольких найденных гуглом киевских фирм показал, что в них можно приобрести робинию по цене от 70 гр. (дерево 1,3 м высотой) до 700 гр. (дерево 3,5м высотой). Интересно, что в многочисленных питомниках, например, по цене 1550 грн можно приобрести саженцы не какой там робинии растущей самосевом на всех киевских свалках и пустырях, а также засоряющей столичные и пригородные леса, а, например, двухметровые саженцы магнолии!”- написал Василюк.

Кроме того, он отметил: “Также по не менее космическими ценами приобретены саженцы липы, которые собираются высаживать вдоль магистралей в центре города. Впрочем, любой более-менее профессиональный садовод знает, что липу нельзя высаживать вдоль дорог с интенсивным автомобильным движением, потому что она не выносит загазованности воздуха и засоленности почв (не забываем, как зимой у нас до сих пор борются со снегом коммунальщики). Зато зеленстроевцы имеют возможность покупать более дешевые и привлекательные культуры. Вот почему, например, не заменить уязвимый белый конский каштан дешовым и, главное, совершенно непритязательным каштаном съедобным, который ни моль не ест, ни от выхлопов и пыли не страдает? На самом деле можно насчитать десятки интересных видов деревьев, которые прекрасно бы чувствовали себя на улицах города. Это и дубы, и буки, и грабы и платаны, и сакуры. Но Киевзеленстрой упорно сажает то, что усыхает за год-два.”

Ответ на вопрос почему это происходит, Алексей Василюк считает очевидным: “Если деревья усыхают, то есть потребность покупать саженцы снова и снова. А это, понятно, снова и снова выделение бюджетных средств. А как это делается - знают все. Нынешний тендер на приобретение посадочного материала уже по традиции выиграла фирма "Профессиональный садовник". Кто забыл, это та самая фирма, которая в свое время поставляла по неадекватно завышенным ценам так называемые гибридные каштаны Бриоти для Крещатика, которые в конце концов оказались обычными лошадиными. Поэтому совсем не удивляет, почему деревья-мусор с легкой руки киевских коммунальщиков снова закупаются по совершенно непонятными ценам. А платим за это удовольствие, кстати, мы с вами”.

Читай также: "Киевзеленстрой" за 5,3 млн грн купил саженцы у фирмы, замешанной в "каштановом скандале”

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: киевзеленстрой, василюк, растения, профессиональный садовник

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.