неділя, 28 квітня 2024 г.

Кабмин сменил главу правления НАК “Нафтогаз Украины”

Кабмин сменил главу правления НАК “Нафтогаз Украины”

Кабинет министров принял решение уволить главу правления НАК “Нафтогаз Украины” Андрея Коболева (на фото слева). Руководить национальной акционерной компанией вместо него будет несостоявшийся министр энергетики Юрий Витренко (на фото справа). 

Об этом KV стало известно из сообщения на правительственном портале. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Согласно сообщению, 28 апреля с.г. Кабмин провел общее собрание акционеров НАК “Нафтогаз Украины”, по итогам которого работу Наблюдательного совета и правления НАК в 2020 году признал неудовлетворительной.

“Соответственно, с 28 апреля 2021 прекращаются полномочия независимых членов Наблюдательного совета НАК “Нафтогаз Украины”, представителей государства в наблюдательном совете НАК “Нафтогаз Украины”, а также председателя правления Коболева Андрея Владимировича”, – говорится в сообщении на сайте Кабмина.

Новым предправления НАК “Нафтогаз Украины” решено избрать и назначить с 29 апреля и.о. министра энергетики Юрия Витренко (соответственно, исполнять обязанности  министра будет другой заместитель).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В Кабмине отмечают, что чистый консолидированный убыток группы компаний “Нафтогаз” в 2020 году составил 19 млрд гривен. 

“При этом в утвержденном Кабинетом Министров финансовом плане компании предполагалось получение 11,5 млрд гривен прибыли. Соответствующий финансовый план был предложен самим руководством НАК “Нафтогаз Украины” в декабре 2020 года. По результатам заседания общего собрания акционеров работа Наблюдательного совета и правления НАК “Нафтогаз Украины” в 2020 году признана неудовлетворительной”, – объяснили в правительстве смену руководства НАК.

Отметим, сегодня же Кабинет министров Дениса Шмыгаля утвердил базовые нормативы отчисления части прибыли, которая идет на выплату дивидендов государству, в чьей собственности или под контролем находятся госпредприятия, финансовые учреждения, акционерные общества. 

Для НАК “Нафтогаз Украины” такой норматив был установлен в размере 95% от прошлогодней прибыли. При этом отмечалось, что от всех госкомпаний, банков и учреждений, подконтрольных государству, в государственную казну до 1 июля с.г. планировалось собрать 24,4 млрд гривен дивидендов, и эта сумма рассчитывалась с учетом прибыльности “Нафтогаза”. Но вместо 11,5 млрд прибыли за 2020 год компания понесла 11,8 млрд гривен убытков.

Читайте: Стало известно, какую часть прошлогодней прибыли заплатят в бюджет крупнейшие госбанки и “Нафтогаз”

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, кабинет министров, денис шмыгаль, НАК Нафтогаз Украины, юрий витренко, андрей коболев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.