четвер, 2 травня 2024 г.

ГБР открыло уголовное производство против детективов НАБУ по делу о квартирах Нацгвардии

ГБР открыло уголовное производство против детективов НАБУ по делу о квартирах Нацгвардии

Государственное бюро расследований Украины начало уголовное производство в отношении детективов НАБУ, участвовавших в задержании генерального директора компании “Укрбуд Девелопмент” Олега Майбороды в рамках дела об обмене квартир с Нацгвардией. Детективов подозревают в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 371 УК Украины – “Заведомо незаконные задержания, привод, домашний арест или содержание под стражей”. Соответствующие сведения внесены в Единый реестр досудебных расследований, номер производства 62019000000000950.

Об этом KV стало известно из соообщения на сайте компании "Укрбуд".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Олега Майбороду задержали утром 14 мая в его доме. Детективы НАБУ действовали без соответствующего постановления суда или следственного судьи. Также из протокола задержания следует, что гендиректор “Укрбуд Девелопмент” был задержан в качестве подозреваемого. Хотя на тот момент бизнесмену не было вручено уведомление о подозрении в совершении какого-либо правонарушения, поэтому на самом деле статуса подозреваемого он не имел.

Кроме того, по закону подобное задержание может происходить только при наличии обоснованных оснований считать, что человек намерен скрыться с целью уклонения от уголовной ответственности, и только в том случае, когда этот человек подозревается в совершении тяжкого или особо тяжкого преступления. В то же время, в составленном детективом протоколе задержания не указано никаких оснований опасаться побега Майбороды или его уклонения от ответственности. Других документов, обосновывающих подобное предположение, также не существовало.

Уголовное производство в отношении сотрудников НАБУ было начато Государственным бюро расследований после заявления адвокатов Олега Майбороды в суд. Детективам, которые совершали задержание, грозит ограничение свободы до трех лет или лишение права занимать свои должности сроком до пяти лет.

Задержание Олега Майбороды состоялось в рамках расследования действий командующего Национальной гвардии Украины Юрия Аллерова при обмене квартир для военнослужащих. 16 мая Шевченковский суд Киева признал задержание бизнесмена незаконным и освободил его из-под стражи, подтвердив, что детективы НАБУ действовали с превышением своих полномочий. Впоследствии апелляционная инстанция подтвердила незаконность задержания и отклонила жалобу НАБУ.

17 мая Соломенский суд Киева отказал в аресте Олега Майбороды, поскольку НАБУ не смогло доказать убытки по делу с квартирами Нацгвардии. По словам юристов, сторона обвинения снова не представила никаких оснований считать, что гендиректор “Укрбуд Девелопмент” может скрываться от следствия. Они добавили, что при рассмотрении прокурор САП также скрыл от суда часть экспертизы, на которой базируется подозрение, сославшись на экономию бумаги. В частности, на рассмотрение судей были представлены только 5 из 127 страниц документа.

Суд назначил Олегу Майбороде залог в размере 2 миллиона гривен. Сейчас решение об этой мере пресечения обжалуется стороной защиты.

Читайте: Гендиректор “Укрбуд Девелопмент” Олег Майборода: хотим перешагнуть уже миллион сданных в эксплуатацию квадратных метров

Фото: "Укрбуд"

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, новости компаний, набу, укрбуд, гбр, олег майборода, госбюро расследований

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.