неділя, 28 квітня 2024 г.

Банкам в Украине выгоднее и безопаснее кредитовать вторичный рынок жилья, - Владимир Зубик

Банкам в Украине выгоднее и безопаснее кредитовать вторичный рынок жилья, - Владимир Зубик

Украинские банки рискуют, соглашаясь на ипотечные договора на первичном рынке недвижимости. Без уверенности, что клиент сможет погасить кредит, если государство закроет ипотечную программу, сегодня банкам безопаснее кредитовать вторичный рынок.

Об этом KV стало известно из блога президента Ассоциации предприятий-строителей "Интергал-Буд" Владимира Зубика для издания "Корреспондент".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В частности, Владимир Зубик рассказал, что сегодня банки не слишком заинтересованы в развитии ипотеки и на это у них есть основательные причины. И одна из них – жесткие требования НБУ к резервированию. А также – отсутствие доступа к Госреестру, непрозрачность первичного рынка недвижимости и слабая защищенность инвесторов. 

"У банка нет уверенности в том, что жилье достроят, а клиент сохранит платежеспособность, если государство закроет программу. Например, банки сталкиваются с изменением адреса при вводе зданий в эксплуатацию, что позволяет заемщикам и недобросовестным застройщикам продавать квартиру третьим лицам без согласия финучреждения", – говорит он.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

По этому банкам, по его словам, сегодня куда безопаснее кредитовать вторичный рынок, а на первичном они максимально страхуют риски. И добавил, что полноценный запуск президентской программы "Доступная ипотека под 7%" состоятся лишь тогда, когда будут смягчены требований НБУ к банкам и введут прозрачную процедуру выдачи разрешительной документации и сертификатов готовности на объекты строительства.

Напомним, что на рынке недвижимости продолжают пользоваться большим спросом программы длительной рассрочки от застройщика, нежели госпрограмма доступной ипотеки. Такую популярность эксперты объясняют сформированным за года практики доверием инвесторов к девелоперам. И оно значительно выше, чем к государственным институтам. 

Читайте: На рынке недвижимости спросом пользуются программы кредитования от застройщика, – Владимир Зубик

Фото: Ассоциация предприятий-строителей "Интергал-Буд"

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, банк, новости компаний, купить квартиру в Киеве, реклама, интергал-буд, интергал-буд, нбу, квартира в киеве, владимир зубик, доступная ипотека, разрешительная документация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.