понеділок, 6 травня 2024 г.

Александр Ткаченко решил оставить пост министра культуры

Александр Ткаченко решил оставить пост министра культуры

Министр культуры и информационной политики Александр Ткаченко (на фото) написал в адрес Верховной Рады (ВР) заявление об отставке. Он пояснил, что решение покинуть досрочно министерский пост продиктовано его несогласием с переподчинением Госкино Кабмину, тогда как до этого оно было в управлении Минкульта. Кроме того, Ткаченко недоволен объемом финансирования культуры, по проекту госбюджета-2022.

Об этом KV стало известно из сообщения министра культуры и информационной политики Александра Ткаченко на его странице в Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"В соответствии с пунктом 1 части первой (статьи 18 – KV) Закона Украины "О Кабинете министров Украины" прошу принять мою отставку с должности Министра культуры и информационной политики Украины", – заявление такого содержания Александр Ткаченко адресовал ВР. 

Датированное сегодняшним числом (11 ноября 2021 года), заявление Ткаченко об отставке по собственному желанию содержит приписку "от руки": "Все будет культура)".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Причиной отставки по собственному желанию Ткаченко назвал решение правительства о передаче управления Государственным агентством по вопросам кино из Минкультуры в Кабинет министров.

"Забрать Госкино у Министерства культуры и информполитики и передать его в управление Кабмина – нелогично. Это как забрать у компании транспортный отдел и передать его в управление совету директоров. Такие стиль и подходы к управлению процессами меня удивляют – не мой концепт и ценности", – прокомментировал решение Кабмина Ткаченко, отметив, что не может согласиться с данным решением. 

При этом, по его словам, передача Госкино в управление Кабмина "стала последней каплей, но была и предпоследняя, не менее болезненная": "Бюджет на культуру-2022. И характер обсуждения и финальная сумма для меня неприемлемы".

Ткаченко добавил, что за все время работы в Минкультуры успел сделать около 50% из запланированного.

Напомним, Александр Ткаченко был назначен на должность министра культуры и информационной политики 4 июня 2020 года. До этого он возглавлял Комитет ВР по вопросам гуманитарной и информационной политики, а до избрания в ВР по списку “Слуги народа” работал гендиректором телеканала “1+1” олигарха Игоря Коломойского. 

Читайте: Рада назначила министром культуры бывшего гендиректора “1+1” Александра Ткаченко

Как ранее сообщала KV, Александр Ткаченко связан со скандалом вокруг Национального заповедника “София Киевская”, который 8 ноября с.г. начал работы по консервации Гостиного двора, хотя проектная документация будет готова не раньше, чем через месяц. Отмечалось, что из-за поддельного “техпаспорта Гостиного двора 1961 года”, официально работы будут идти только на половине незавершенного объекта строительства, которым является Гостиный двор. Неучтенные более 10 тыс. кв. м или станут основанием для дальнейшего увеличения многомиллионных отчислений из госбюджета на строительство и реконструкцию, или могут превратиться в “личную кормушку” Александра Ткаченко. 

Читайте: Куда исчезли более 10 тыс. кв. метров: Гостиный двор в исполнении министра культуры Ткаченко

Также Ткаченко связывают с другим скандалом вокруг “Летающей тарелки” на Лыбедской, которой до сих пор нет в Государственном реестре недвижимых памятников Украины. Официальной информации о внесении “Летающей тарелки” в Госреестр нет и в Департаменте охраны культурного наследия Киевской горгосадминистрации (КГГА), что может привести к уничтожению объекта киевским бизнесменом-застройщиком Вагифом Алиевым. 

Читайте: Министр Ткаченко культурно подарит “Летающую тарелку” Вагифу Алиеву

Фото: “Украинская правда”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, верховная рада, кабинет министров, александр ткаченко, минкульт, министерство культуры и информационной политики

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.