понеділок, 6 травня 2024 г.
Віталій Кличко не будує ефективну муніципальну службу в Києві

Віталій Кличко не будує ефективну муніципальну службу в Києві

Віра Нанівська

Міжнародний Центр Перспективних Досліджень (МЦПД)

Указ Петра Порошенка про призначення мера Віталія Кличка головою Київської державної адміністрації нівелює принципи самоврядності київської громади. Об’єднання голови державної адміністрації з виборною посадою мера є неприпустимим. Злиття посад в Києві є бомбою уповільненої дії, оскільки державні і самоврядні функції апріорі не можуть поєднуватися в демократичних країнах.

В своїй передвиборчій програмі Віталій Кличко декларував, що реформи розпочнуться з Києва. Але реальні кроки та дії щодо їх реалізації відсутні. Брак структурних реформ може призвести до приватизації “корумпованої системи” і реставрація підходів до управління столицею з часів Леоніда Черновецького.

Однією із головних проблем, що гальмують реалізацію реформ є наявність корумпованого державного апарату, який потребує якісних змін. На даний момент, Віталій Кличко вже розпорядився звільнити всіх керівників комунальних підприємств, що були призначені Олександром Поповим та Галиною Герегою.

 

В існуючій політичній традиції процедура звільнення чиновника відбувається шляхом “співбесіди” з політичним керівництвом, яка закінчується написанням заяви про звільнення за особистим бажанням. З точки зору норм та процедур, це є прямим порушенням прав державних службовців, які є залежними від волі політичних переможців.

В пункті 7, статті 30 Закону України “Про державну службу” сказано, що зміна керівників або складу державних органів не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби  на займаній  посаді  з  ініціативи  новопризначених керівників, крім державних службовців патронатної служби. Однак, на практиці, процес звільнення може бути організований в обхід законодавства, з використанням можливості реструктуризації чи реорганізація органів державної влади. Меншою мірою може застосовуватися практика зменшення премій та обмеження просування по службі.

Як показує досвід формування влади, джерелом нових кадрів завжди стає політична партія, яка виграла вибори. В даному випадку це партія “УДАР”. Отримавши посаду голови КМДА, лідер партії ризикує продовжити політику тотальної партизації на місцевому рівні.

 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Яким чином і якими кадрами адміністрація Віталія Кличка буде заповнювати вакансії – питання часу. Існує висока ймовірність того, що ці вакансії заповнять представники партії “УДАР” та наближені до цієї сили особи. Тепер зрозумілим залишається лише одне. Процедури, практика призначення та просування по службі державних службовців потребують кардинальних змін.

Європейська столиця повинна мати ефективну муніципальну службу, яка буде нейтральною і аполітичною. Це є першочерговим завданням для команди Віталія Кличка. Ротація керівництва департаментів та відділів КМДА, комунальних підприємств не принесе успіхів, а лише законсервує систему. Змінити потрібно принципи та підходи функціонування системи муніципального урядування.

Віталій Кличко має ліквідувати практику службових просувань, які ґрунтуються виключно на партійних квотах та суб’єктивних критеріях керівництва. Це руйнує всі демократичні засади ефективного управління в Києві і не дозволить послідовно реалізовувати реформи.

КиевVласть

Теги: кличко, мнение, управление, демократия, эффективность, муниципалитет

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.