субота, 4 травня 2024 г.
Шкільний стадіон – не торт “Наполеон”: активісти повертають вкрадену землю в центрі Києва

Шкільний стадіон – не торт “Наполеон”: активісти повертають вкрадену землю в центрі Києва

Олеся Пинзеник

Депутат Київради, позафракційна

В далекому 2006 році, коли Києвом керував Олександр Омельченко, київські депутати примудрилися продати шматок школи. Вони просто вкрали в дітей шкільний стадіон, місце де діти гуляли, займалися фізкультурою, проводили лінійки (в школі відсутня актова зала) і навіть просто виходили подихати свіжим повітрям. Школа знаходиться в самісінькому центрі на вулиці Великій Васильківській, 78 і більше гуляти немає де у вщент забудованому місті.

На поверхні ми маємо популяризацію ідей про нову українську школу, про важливість здорового способу життя, спорту в житті школярів, про необхідність створення безпечного шкільного середовища в найширших смислах. З цією метою будуються спортивні майданчики, біля шкіл з’являються сучасні футбольні поля. Виглядає все супер та вселяє надію. Але в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов імені Т.Шевченка № 112 втілити прогресивні ідеї заради здоров’я дітей не виявляється можливим. Хтось може подумати: ну, не повезло одній школі – трапляється! Але якщо знехтувати цією ситуацією сьогодні, ми ризикуємо дозволити таким тенденціям стати нормою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Справа не тільки в ймовірності сусідства будівлі школи (1954 р.) з потенційно багатоповерховим бізнес-центром. Величезне питання викликає правомірність передачі шкільного подвір’я у приватну власність. Імена тих депутатів, які проголосували за це злочинне в усіх смислах рішення, через давність справи ми вже не дізнаємось. Зручно, правда? А кому? Сказати б бізнесу, але ні – зручно хапугам, злочинцям, перевертням. Зручно тихенько робити ганебні справи і мовчати роками, гальмувати процес, нехтувати зверненнями. Зручно садити дерева, показово спонсорувати шкільні проекти – займатися благодійністю. А діти залишаться не просто без стадіону – у них не буде повноцінного свого шкільного подвір’я, по якому вперше ідуть до школи першачки, на якому свій останній шкільний вальс танцюють випускники. Діти виявляться заручниками “бізнесу по-українськи” – без шкільного подвір’я вони будуть замкненими у будівлі (звісно, якщо вона вистоїть під час будівництва хмарочоса поруч).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Але незважаючи на всі перешкоди, ми не здаємося і не збираємося здаватися. В нашій ініціативній групі багато дипломатів, юристів, комунікаційників. Вони висвітлюють кожен етап відстоювання стадіону: стрімлять слухання у комісіях Київради, візит Освітнього Омбудсмена, запрошують журналістів знімати телесюжети, самі пишуть блоги. Діти проводять флешмоби і знімають відеоролики. Публікації шкільної фейсбук-сторінки набирають тисячі переглядів і сотні репостів. При чому люди не просто тиснуть кнопку “Поширити”, а висловлюють свою думку. Погодьтесь, ця ситуація з продажем шкільного стадіону– не індивідуальна справа окремої школи: на її прикладі ми з вами перевіримо, наскільки нашій владі треба освіта, майбутнє щасливих дітей, правова держава, наскільки справжніми є декларовані цінності про здорове життя.  

Читайте: Кличко настаивает на выкупе школьного стадиона у частной фирмы

23 липня в сесійну залу  я виноситиму, як невідкладний, проєкт рішення про викуп для суспільних потреб даного стадіону, бо суспільна напруга зростає.

Щиро сподіваюся, що нашим депутатам вистачить і совісті, і розуму підтримати наш проєкт і шкільний стадіон нарешті повернеться до наших дітей!

Олеся Пинзеник, депутат Київради,позафракційна

КиевVласть

Теги: новости киева, голосеевский район, законопроект, школьный стадион, выкуп земли, 51, школа 112, Антоновича Горького

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.