неділя, 28 квітня 2024 г.
Про сортування та переробку сміття в Києві

Про сортування та переробку сміття в Києві

Олег Попенко

екс-голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

За останні роки в Києві склалася складна ситуація з вивозом та переробкою твердих побутових відходів (ТПВ). На сьогодні ми маємо переповнений полігон №5 у Підгірцях і потребуючий повної реконструкції завод “Енергія” а також наміри побудувати сміттєпереробний завод в найближчі 3-4 роки.

Громадська Рада при Київській міській державній адміністрації (КМДА) і я, як голова профільного комітету ЖКІ, неодноразово звертали увагу КМДА на проблеми з утилізацією ТПВ та брали активну участь в основних процесах.

Що ми маємо у Києві на сьогодні:

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По-перше, розберемося, як і скільки мешканці міста тепер будуть сплачувати за цю послугу: Раніше кияни сплачували по складній схемі - 80-90 коп. за квадратний метр (62 гривні без ПДВ за кубічний метр). Зараз сплачують за одну зареєстровану особу в квартирі 25 гривень.

Що виходить у перерахунку: якщо в квартирі проживають три особи, а ми беремо середню площу квартири 50 кв. метрів то, фактично, вони сплачують 1,5 гривні з 1 кв. метр. Фактичне зростання тарифу виходить для мешканців 60-70 коп. за 1 кв. метр.

Читайте: Грязные игры: киевляне будут платить за вывоз мусора значительно дороже

По-друге для реалізації стратегії по переробці ТПВ комунальне підприємство (КП) “Київкомунсервіс” оголосило конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу. Фактична реалізація проекту  розпочнеться через декілька місяців.

Сам конкурс розпочинається 28 серпня, а документація вже зараз доступна на сайті “Київкомунсервісу” українською та англійською мовами.

Основними умовами конкурсу є:

  • досвід учасників в переробці відходів подібних масштабів;

  • попередні розрахунки за тарифом;

  • глибина переробки (чим більше глибина, тим кращим для нас буде учасник).

Найкращим в питаннях глибини переробки відходів є сміттєспалювальний завод, який спалює більше 90% відходів. Але це дуже дорого. Місто поки не готове дотувати подібне підприємство.

Читайте: Новый мусороперерабатывающий завод в Киеве должен быть построен через 2 года, - Кличко (видео)

Ситуація з полігоном у Підгірцях наступна. Відповідно до рішення Київради, виділено кошти на проектні роботи, згідно з відповідним рішенням Київської міськради. З 2019 року полігон має бути повністю закритим, тобто сміття туди більше не завозитиметься.

Полігон перебуватиме на утриманні оператора ПрАТ "Київспецтранс" і має бути рекультивованим (рекультивація - відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи). Кошти на проект та рекультивацію заплановані.

Також на полігоні є проблеми з фільтратом. Фільтрат, проходячи через товщу відходів, збагачується отруйними речовинами, що входять до складу відходів або є продуктами їх розкладання. У ньому зосереджуються органічні і неорганічні сполуки і важкі метали.

Читайте: На мусорной свалке в Подгорцах “Киевспецтрансу” позволят освоить около полумиллиарда гривен

Далі, вільно стікаючи по рельєфу, фільтрат потрапляє в грунт, поверхневі і підземні води. Фільтрат, що проникає в ґрунти і води, призводить до небезпечного забруднення навколишнього середовища не тільки шкідливими сполуками, але і патогенними мікроорганізмами.

На самому полігоні накопились приблизно 1,2 млн кубометрів фільтрату який переробляється існуючою вже встановленою установкою на концентрат. Після переробки фільтрату на полігоні буде зосереджено орієнтовно 450-500 тис. кубометрів концентрату, який також потрібно переробити.

Зараз науково-технічна рада Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації вивчає питання можливої закупівлі обладнання яке буде переробляти концентрат. Зараз іде активна фаза вивчення технології та можливості використання існуючої технології в наших умовах. Орієнтовний термін переробки концентрату 7-8 років.

Читайте: Мусорный ветер: Киев просит у области землю под новые свалки

Олег Попенко, голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

KиевVласть

Теги: новости киева, мусор, киевкоммунсервис, киевспецтранс, мусоросжигательный завод, переработка, вывоз, полигон в Подгорцах, сортировка, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.