субота, 4 травня 2024 г.
Про безпідставне підвищення тарифів на проїзд в Києві до 8 гривень

Про безпідставне підвищення тарифів на проїзд в Києві до 8 гривень

Святослав Кутняк

Депутат Киевсовета VIII созыва, фракция “ВО “Свобода”

21 лютого 2019 року відбулось судове засідання по скасуванню піднятих вдвічі тарифів на проїзд в громадському транспорті!

Кияни вже півроку безпідставно сплачують 8 гривень і все через ненажерливість діючої влади столиці. Кличківська влада розповідає про "збитковість" комунальних підприємств та безпідставно здіймає тарифи, а в цьому випадку, до того ж, абсолютно незаконно, оминаючи загальнодоступні громадські слухання та не дотримуючись відповідних законів.

Читайте: Сегодня в два раза подорожал проезд в общественном транспорте Киева

І це рішення було одноосібно підписане нашим мером Кличко попри всі обставини: від процесуальних помилок до ігнорування думкою громадян, мешканців столиці. Можновладці просто поставили людей перед фактом того, що вони мають сплачувати вдвічі більше за транспортні послуги, якість яких аніяк не покращується останніми роками (принагідно нагадую позицію ВО Свобода та наші пропозиції щодо недопущення підвищення проїзду в громадському транспорті).

Разом з народним депутатом Юрієм Левченко та депутатом Київради Юрієм Сиротюком ми намагаємось здобути справедливість у судовій площині, подавши відповідний позов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В першу чергу ми надали суду докази порушення регламенту запровадження регуляторного нормативно-правового акту, а представники влади намагаються переставити цю постанову в іншу площину, аби приховати порушення.

Згідно закону подібний акт не може бути прийнятим у випадку, якщо порушена хоч одна з вимог процедури. Натомість ми маємо:

- проект розпорядження було оприлюднено на офіційному веб-сайті виконавчого органу Київської міської ради без аналізу регуляторного впливу всупереч відповідним вимогам;

- не було включено розпорядження по підвищенню тарифів в план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого органу Київської міської ради;

- не було проведено базового відстеження результативності розпорядження виконавчого органу Київської міської ради тощо.

Також під сумнів підпадають так звані "громадські слухання", які відбувались в будівлі трамвайного депо та, відповідно, туди були запрошені та проінформовані виключно працівники комунальних підприємств, а не організованої громадськості.

Представники КМДА невправно намагались доказати, що подібний акт не має "регуляторної функції", проте в доказ того вони посилалися виключно на роз’яснення своїх же підзвітних департаментів, і їхні рекомендації ставили вище закону. Простіше кажучи: вони намагаються приховати свої наміри безпідставного підвищення тарифів по значно спрощеній та незаконній процедурі.

Читайте: Окружной админсуд Киева открыл производство об отмене новых тарифов на проезд

Наразі по регіонам України вже розглядаються подібні позови до місцевих виконавчих органів. Ми вже маємо практику скасування підвищених тарифів в Миколаєві, Полтаві, Одесі і буквально 20 лютого - в Харкові. У всіх перерахованих правових інцидентах апелювали до роз’яснення Верховного суду, який визнав відповідні розпорядження нормативно правовим актом який має ознаки регуляторного акту, але представники КМДА вважають їх, чомусь, “не коректними” або “недоречними”.

Треба починати взагалі з того, що дотаційний громадський транспорт - це взагалі нормальна практика, якщо держава орієнтується на соціальний захист громадян. Категорично несправедливо вимагати від народу непомірних податкових виплат, коли сама державна система не йде їм на зустріч та не спрощує їм умови задля праці та життя в країні.

Думаю, що також доцільно було б вимагати, як мінімум, політичної відповідальності від того, хто погоджував та підписував даний акт. Наприклад - сам пан Кличко, який найбільше переймається своїм політичним капіталом та іміджем, аніж нагальними потребами киян. Він однією рукою перерізає червону стрічку паркової зони, а іншою залишає підпис під грабіжницькими рішеннями передачі землі забудовникам, списання боргів олігархічним монополіям та збільшення плати комунальних послуг, проїзду в громадському транспорті для мешканців столиці.

Суд перенесли на 7 березня на 13:00 в Окружний адміністративний суд (вул. Болбочана, 8), куди всіх принагідно і запрошую! Разом - Сила!

Святослав Кутняк, депутат Киевсовета VIII созыва, фракция “ВО “Свобода”

Джерело матеріалу: сторінка в Facebook Святослава Кутняка

Теги: новости киева, суд, проезд, тарифы, святослав кутняк, окружной административный суд, цена на проезд, снижение тарифов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.