четвер, 2 травня 2024 г.
Почему стоит читать “Вальсируя с медведями. Управление рисками в проектах по разработке программного обеспечения”, Тома ДеМарко и Тимоти Листер

Почему стоит читать “Вальсируя с медведями. Управление рисками в проектах по разработке программного обеспечения”, Тома ДеМарко и Тимоти Листер

Анна Духович

Тренер в сфере управления проектами, основатель центра MIND CRAFT

Сразу отмечу, что не считаю данную книгу обязательной к прочтению лишь людям, которые управляют проектами в сфере разработки ПО. Она подойдет абсолютно всем отраслям – строите Вы дом или продаете йогурт. Риски есть риски, и с ними нужно работать. Как именно – Вам расскажет эта книга.

"Не беритесь за проект, если в нем нет рисков", - говорят авторы, ведь если нет рисков – нет и выгоды. Возможно, это не для Вас – Вы привыкли вести однотипные проекты, на которых "съели собаку" и все идет как по маслу. Если же Вам хочется драйва и адреналина – вперед к покорению новых вершин. Однако рекомендую для начала ознакомиться с примерами реальных компаний, которые пренебрегали управлением рисками и потерпели крупные катастрофы – вплоть по потери бизнеса. Очень интересен пример строительства аэропорта в Денвере – сроки были сорваны на несколько лет, бюджет превышен, а налогоплательщики негодовали. Всю эту информацию можно проверить – о нем не раз писали американские СМИ. А книга детально разбирает проект в разрезе рисков по косточкам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Авторы хорошо описывают что такое риск и событие, какие основные составляющие управлением рисками, а главное – доводы в пользу управления ими. Конечно, бывают ситуации в компании или на проекте, когда существуют причины не прибегать к управлению рисками (как это ни странно) – о них авторы также не забывают.

В книге очень круто описано как оценить риск количественно и какие есть разновидности у неопределенностей – что может быть полное отсутствие представления или эта неопределенность может быть заключена в какие-то рамки. Показаны диаграммы неопределенностей и главное – как их можно применить практически, а не просто нарисовать и смотреть.

Не раз упоминается, как важна роль lessons learned – то, о чем я говорю на каждом своем тренинге и на каждом занятии курса!

В конце книги есть замечательный тест – для руководителей проектов и топ-менеджеров, который покажет, а действительно ли Вы (или Ваша компания) занимается управлением рисками.

Читайте, наслаждайтесь, черпайте знания и желательно сразу применяйте на тех проектах, которые сейчас в стадии активности. И главное – помните: управление рисками и опасение за свой проект – не одно и то же!

Читайте:

Почему стоит читать книгу Джеффа Сазерленда “SCRUM. Навчись робити вдвічі більше за менший час”

Почему стоит читать “Гайдзин на службе в Mitsubishi. Японский менеджмент глазами европейца: шокирующая правда” Найала Муртага

Почему стоит читать “Сам себе МВА. Самообразование на 100%” Джоша Кауфмана

Анна Духович, тренер в сфере управления проектами, основатель центра MIND CRAFT

KиевVласть

Теги: новости киева, книги, рецензия, Анна Духович, MIND CRAFT, Тома ДеМарко и Тимоти Листер

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.