середа, 1 травня 2024 г.
Електричний ва-банк Ігоря Коломойського

Електричний ва-банк Ігоря Коломойського

Александр Трохимец

Управляющий партнер правовой группы “Трохимец и партнеры”

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект №10376, яким пропонується перенести впровадження ринку електричної енергії на рік - на 1 липня 2020 року. Законопроект визначений Президентом, як невідкладний. Це означає, що він має розглядатися на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України позачергово.

Представник Президента Андрій Герус повідомляє, що необхідність відтермінування ринку електричної енергії обумовлена запобіганню виникненню кризових явищ в енергетиці.

"На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому, щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік" - написав Герус.

І додав, що разом із тим планується розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін."

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому саме на рік? Сьогодні Конституційний Суд України розглядатиме справу щодо констиутційності Указу Президента Зеленського про розпуск Парламенту. Існує висока вірогідність того, що Указ буде визнаний неконституційним. В такому випадку вибори до Верховної Ради України відбудуться не 21 липня, а 27 жовтня, а новий склад Парламенту запрацює не раніше середини листопада - початку грудня. Це означає, що раніше анансований термін перенесення ринку електричнї енергії на 3 місяці (до 1 жовтня) не вирішує стратегічного завдання лобістів відтермінування такого перенесення - встановлення повного контролю за електроенергетичним комплексом України.

Але нічого спільного з правдою та реальністю заяви предстаника Президента не мають. Насправді, НКРЕКП та Кабінетом міністрів України були розроблені усі необхідні механізми для повноцінного функціонування ринку електричної енерргії.

Черговий раз слід відмітити, що всі "побоювання" Адміністрації Президента та державних компаній, які вдалося втягнути в сценарій зриву реформи в електроенергетиці, жодним чином не підтверджені ні розрахунками, ні економічними моделями, ні будь-якими іншими аргументами. Все, що ми бачили останні місяці - це масована інформаційна атака, підкріплена, в кращому випадку, листами тих чи інших суб'єктів електроенергетичного ринку та навіть спецслужб, без жодної аргументації.

Відтермінування ринку потрібно тому, чиї інтереси обслуговував пан Герус останні декілька років - Ігорю Коломойському. Шкода, що Андрій Михайлович так самовіддано не підтримував нас у боротьбі проти необгрунтованого підвищення ціни на газ для населення та теплокомуненерго, відомою ще як #ДюссельдорфПлюс. Вибірковість критики енергетичних ринків (газовий хороший, а електричний - поганий) та постійні нападки лише на одну енергетичну корпорацію дає підстави вважати пана Геруса заангажованим лоббістом інтересів певних бізнес-груп.

Шкода, що їм вдалося втягнути у свої афери людину, якій 73% відсотки виборців довірили управління країною на найближчі 5 років - Президента Володимира Зеленського.

Александр Трохимец, управляющий партнер правовой группы “Трохимец и партнеры”

КиевVласть

Теги: законопроект, коломойский, зеленский, герус, электроэнергетический рынок, рынок электрической энергии

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.