понеділок, 13 травня 2024 г.
Бюджет-2022 - чому його досі не прийнято?

Бюджет-2022 - чому його досі не прийнято?

Ярослав Добрянський

Перший заступник голови Київської обласної ради, депутат від фракції ПП «ЗА МАЙБУТНЄ»

Сьогодні завершилася триденна епопея з публічного обговорення проєкту бюджету Київської області на 2022 рік у Київській обласній раді. Як один з ініціаторів цього заходу хочу підбити підсумки і прояснити певні моменти.

Найголовніше питання: чому бюджет на 2022 рік ДОСІ не прийнято? Відповідь на нього проста і складна водночас.

Нагадаю, що розпорядником коштів і суб’єктом подання проєкту бюджету є Київська обласна державна адміністрація. А на Київську обласну раду покладено функцію його схвалення. Цей формат передбачає активну співпрацю чиновників і депутатів. 

Передбачається, що чиновники, керівники департаментів і управлінь ОДА є якісними спеціалістами у своїх галузях, а депутати, у свою чергу, краще орієнтуються в ситуації на місцях і потребах громад. Тому проєкт бюджету, по суті, мав би готуватися у дуже тісній співпраці КОДА і КОР.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але на практиці усе, на жаль, трохи не так. КОДА шаблонно з року в рік подає проєкт бюджету, абсолютно не аналізуючи потреби у фінансуванні тих чи інших заходів. У свою чергу ми, депутати Київської обласної ради, впродовж року виїзними засіданнями комісій проінвентаризували наші обласні установи та заклади. І виявили, що багато з них потребують зміни формату фінансування, а саме оптимізація видатків до реальних потреб, а деякі потребують збільшення. Тому Київська обласна рада підійшла до цього бюджету дуже підготовленою і налаштованою на серйозні і ефективні зміни, як у власне фінансовій частині, так і щодо формату нашої співпраці з КОДА.

Наші бюджетні напрацювання ми неодноразово доносили до представників КОДА під час численних зустрічей на різних рівнях ще в кінці минулого року. Ми також офіційно подали відповідні пропозиції, щоб їх врахували у Бюджеті-2022. Але, на жаль, вони були враховані лише частково. Наприклад, якщо говорити про програму “Здоров’я Київщини”, то ми бачимо неефективне використання бюджетних коштів на відповідні заходи в сумі у 137 млн грн. Це серйозні кошти для нашої області і ми просто дивуємося, чому в КОДА вперто не хочуть нас чути.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

При цьому голова КОДА Василь Володін, замість того, щоб вийти на діалог з обласною радою, записував відео з нападками на депутатів. На його думку, це так працює – сказати у відео, що проєкт бюджету хороший, а депутати – погані. І після цього ми, мабуть, мали б відразу його послухатися і проголосувати за те, що нам підсовують. 

Тому ми ініціювали публічне обговорення проєкту обласного бюджету. Протягом цих трьох днів ми провели додаткові і, сподіваюсь, остаточні консультації з КОДА. Ми зробили цей процес публічним, щоб кожен охочий міг побачити, що відбувається, і оцінити позиції сторін. Ця ситуація впевнила нас у тому, що тільки подібна публічність може стати запорукою нормального бюджетного процесу у майбутньому. Уже при підготовці наступного бюджету ми робитимемо це повністю прозоро і публічно, із трансляціями, залученням ЗМІ тощо.

За підсумками цих трьох днів є певні напрацювання. Усі зауваження, які були подані керівникам департаментів і управлінь КОДА, будуть почуті і враховані. Голова обласної ради направить до КОДА пропозиції, які були напрацьовані за ці три дні. 

Чергова сесія КОР призначена на 17 лютого. Це достатній час для того, щоб врахувати наші вимоги і пропозиції. Ми, у свою чергу, до того часу готові провести засідання комісій для схвалення збалансованого документу, який ми чекаємо від КОДА. Як і раніше, ми відкриті до діалогу та публічної, прозорої і конструктивної співпраці з КОДА. Вірю, що уже 17 числа ми схвалимо Бюджет-2022.

Читайте:

Не без скандала: Киевсовет утвердил бюджет столицы на 2022 год

“Бюджет-2022 базируется на беспрецедентном повышении налогов”, — Ярослав Москаленко

Бюджет Київщини на 2022 рік проголосують у січні, – Василь Володін

Киевоблсовет рассмотрит бюджет-2022 на очередной сессии в феврале

Проект бюджета – 2022 – это стоп-кран развития экономики – Гройсман

Ярослав Добрянський, перший заступник голови Київської обласної ради, депутат від фракції ПП “ЗА МАЙБУТНЄ”

КиевVласть

Теги: кога, мнение, позиция, кос, за майбутне, ярослав добрянский, бюджет 2022

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.