четвер, 2 травня 2024 г.
Афганская армия потерпела поражение от талибов из-за отсутствия идеологии

Афганская армия потерпела поражение от талибов из-за отсутствия идеологии

Мохаммад Фараджаллах

Главный редактор интернет-издания «Украина по-арабски»

Афганские власти до самого конца не верили в уход армии США с территории страны и считали все передвижения американских войск за последние полгода военными маневрами, заявил эксперт по вопросам Ближнего и Среднего Востока. Кроме того, по непонятным причинам афганская верхушка приняла решение по перестановке кадров в армии и поставила министром обороны человека, проходившего длительное лечение в ОАЭ.

В связи с этими факторами, афганские вооруженные силы к началу масштабного наступления талибов находились в плачевном состоянии. Кроме того, афганская армия привыкла воевать по американскому образцу, и оказалась не готова к отсутствию массированной авиационной поддержки и спутниковых разведданных.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В конце апреля американские военные перестали обслуживать афганскую авиацию и передавать разведданные. Они объявили о том, что начинают вывод войск. Афганские власти, в свою очередь, не готовились к наступлению Талибана и не понимали всю важность ситуации. Также эта ситуация наносит урон репутации ЦРУ, которое в своих прогнозах отводило талибам минимум полгода для захвата власти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Еще одним неверным решением афганской власти являлась концентрация военных соединений в крупных городах. Это привело к образованию своего рода осажденных гарнизонов без линий снабжения, которые довольно быстро один за другим сдались талибам.

Но главным фактором, принесшим Талибану быструю победу, оказался низкий моральный дух афганской армии. Немногочисленные очаги сопротивления жестко подавлялись талибами, но большая часть армии просто сложила оружие.

Талибы вели работу с главами кланов, которые имеют огромное влияние на местное население, в том числе – и на солдат афганской армии. Когда старший в племени говорит местному солдату бросить оружие и идти домой, у него не остается другого выбора, кроме как подчиниться, так как племенные вожди имеют намного больший авторитет, чем неопытные армейские командиры.


Главный редактор интернет-издания “Украина по-арабски” Мохаммад Фараджаллах

КиевVласть

Теги: афганистан, клуб экспертов, мохаммад фараджаллах, талибы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.