понеділок, 20 травня 2024 г.

Досьє: Безугла Мар'яна Володимирівна

Досьє: Безугла Мар'яна Володимирівна

Народна депутатка Верховної Ради (ВР) ІХ скликання (фракція партії "Слуга народу"). Обрана по 217 Київському виборчому округу (Оболонь). Заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду і контролю комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Членкиня міжпарламентської ради Україна – НАТО.  Заступниця Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

Місце народження, освіта

Мар'яна Безугла народилася 17 травня 1988 року у Києві. Навчалась у гімназії №117 ім. Лесі Українки.

Закінчила перший медичний факультет Національного медичного університету імені О. Богомольця. Отримала спеціальність “Лікувальна справа”. 

Пройшла інтернатуру за спеціальністю “Внутрішні хвороби”.

Закінчила 3-х місячні курси перекваліфікації при Українській військово-медичній академії. Отримала спеціалізацію “Загальна практика – сімейна медицина”. 

Прослухала Міжнародну програму лідерства Держдепу США "Охорона здоров'я та маргіналізовані популяції". Отримала спеціалізацію “Організація та управління охороною здоров'я”.

У вересні 2023 року поступила на заочну форму магістратури Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на навчання за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування” за програмою “Парламентаризм та парламентська діяльність”.

Родина

Мар’яна Безугла походить, за її власними словами, з сім'ї лікарів і інженерів.

Батько – Безуглий Володимир Олексійович.

Дід – військовим хірург,  був мобілізований 23 червня 1941 року, працював у київському госпіталі. Помер, коли Мар'яні було півроку.

Кар'єра

Працювала у поліклініці. З 2015 року була в АТО.

За даними аналітичної системи YouControl, Мар'яна Безугла у липні 2017 року була зареєстрована у Києві як фізособа-підприємець, профіль – консультування з питань комерційної діяльності та управління.

У проектному офісі реформ Міністерства оборони була керівником програми “Реформа системи медичного забезпечення Збройних Сил”. У рамках програми було створено Координаційний центр при Кабміні, до якого увійшли медичні служби силових структур та представники МЗС. Робота велася у шести напрямках з метою створення єдиного медичного простору.

Безпосередньо до виборів – старший інспектор з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генштабу Збройних Сил.

На виборах 2019 року року пройшла до ВР IX скликання від партії “Слуга народу” по 217 мажоритарному округу Києва (Оболонь), випередивши висуваницю “Європейської солідарності”, заступницю голови комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради VIII скликання Людмилу Костенко (фракція “Солідарність”), та члена партії "Опозиційна платформа – За життя", керівника ТОВ "Атон-Торг" Оксану Гаврилюк.

Народна депутатка України з 29 серпня 2019 року. Член фракції партії “Слуга народу”.

З 29 серпня по 4 вересня 2019 року – заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Член груп з міжпарламентських зв’язків із США, Великою Британією, Німеччиною, Швецією, Китаєм, Естонією, Польщею та Канадою.

З 4 вересня 2019 по 1 листопада 2023 року – заступниця голови комітету, голова підкомітету запровадження цінностей та стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

7 грудня 2020 року Мар’яну Безуглу було включено до списку українських фізичних осіб, проти яких російським урядом запроваджено санкції

З 1 листопада 2023 року – заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду і контролю комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Член міжпарламентської ради Україна – НАТО.  Заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

З 2 жовтня 2019 по 17 січня 2020 року – член ТСК ВР з питань правового статусу ветеранів війни.

З 31 жовтня 2019 по 23 серпня 2023 року – член ТСК ВР з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія (Харківська обл.), м. Сватове (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.).

З 19 травня 2021 по 23 серпня 2023 року – голова ТСК ВР з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України. Її заступником в ТСК став скандально відомий ексзаступник Генпрокурора та ексзаступник голови РНБО Ренат Кузьмін (фракція “ОПЗЖ”, №35 за списком партії, повноваження припинені достроково згідно п. 4 частини 2 ст. 81 Конституції). Комісія була сформована на основі депутатів від "СН" і лише двоє з дев'яти її членів належали до депутатських груп "За майбутнє" та “Довіра”. ТСК мала на меті розслідувати справи "вагнерівців" та "плівок Суркова-Медведчука".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

5 січня 2024 року комітет ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про відкликання Мар'яни Безуглої з посади заступниці голови комітету. 8 січня комітет ВР з питань регламенту підтримав це рішення

Громадська діяльність

У період виборчої кампанії Мар'яна Безугла неодноразово піднімала питання про низьку якість питної води на Оболоні та плани щодо зміни ситуації (аудит стану водопостачання та контроль використання бюджетних коштів).

15 вересня 2020 року вона звернулася до голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Віталія Кличка з проханням пояснити – навіщо КМДА змінила адресу реєстрації та вид діяльності.

14 червня 2021 року Безугла спрямувала представникам столичної влади запит про зупинення будівництва та перевірку законності зведення АЗС на перетині вулиць Богатирської і Полярної в Оболонському районі Києва.

20 червня 2022 року Мар'яна Безугла разом з депутатом Київради ІХ скликання  від “СН” Владиславом Трубіциним (з 13 липня 2023 року розшукується НАБУ за обвинуваченнями у корупції) стала ініціатором кримінального розслідування, пов'язаного з тим, що у кесоні, розташованому у оболонському парку “Наталка”, почалося облаштування ресторану без МУО, без дозволів на будівництво та без відповідного оформлення земельної ділянки. Рекреаційна зона у парку “Наталка” не передбачає створення комерційних об’єктів, тому споруду було опечатано як речовий доказ у кримінальному провадженні.  Як повідомлялось, реконструкцією кесона займалося ТОВ “Гранада-82” Ігоря Тинного, власника ресторанів “Прага” та Montecchi Capuleti, а також нічного клубу Caribbean Club. 10 червня 2021 року Безугла особисто підіймала цю проблему на пленарному засіданні Київради, звернувшись до зали із депутатським запитом.

Депутатська активність

Станом на 14 грудня 2023 року депутатом Безуглою внесено 367 законопроєктів, з яких 120 стали чинними нормативними актами. Під час розгляду питань порядку денного нардеп Безулла внесла 896 поправок до проєктів рішень у різних читаннях, з яких 800 були враховані. У різні інстанції – від Президента до правоохоронців та керівників органів влади і управління до місцевих включно вона спрямувала 23 депутатських запити.

5 червня 2020 року Мар'яна Безугла увійшла до чисельної групи депутатів-ініціаторів проєкту постанови №3606 про звільнення Арсена Авакова з поста міністра внутрішніх справ.

1 липня 2022 року ВР ухвалила в другому читанні (16 травня 2022 року був прийнятий за основу) законопроект №7251 “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин”, що встановлює додаткову підставу для звільнення працівника. Зважаючи на війну, йдеться про неможливість забезпечити умови праці через те, що необхідні потужності чи майно знищено внаслідок бойових дій. Автором закону є скандально відома голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, співавторкою – Мар'яна Безугла.

У липні 2022 року депутат Мар’яна Безугла в дописі на сторінці у соцмережі Facebook закликала керівництво партії “Слуга народу” та однойменної парламентської фракції виключити зі своїх лав колегу Миколу Тищенка (до 6.02.2023 р. – фракція “СН”, обраний по ТВО №219 Святошинського р-ну Києва), скандально відомого кума голови ОП Андрія Єрмака

У заяві Безугла пише, що Тищенко неодноразово дискредитував партію: "Підтвердження цього містяться в публічних розслідуваннях ЗМІ у зв'язку з корупційними ризиками, скандалами та висловлюваннями самого Миколи (все це зафіксоване на численних Youtube-каналах, онлайн-сайтах новин, в інших відкритих джерелах інформації), які завдають репутаційної шкоди не лише партії, а й вищому керівництву нашої держави та країни в цілому".

Приводом для скандалу стало повідомлення ЗМІ те, що 23 квітня 2022 року відомий шахрай Майман Михайло Веніамінович ("Моня") від імені добровольчого формування №14 територіальної громади Києва "Архангели Михайла" нагородив Тищенка бойовою зброєю – "командирським" автоматичним пістолетом Стєчкіна (АПС). Нагадаємо, 7 вересня 2023 року , в селищі Конча-Заспа під Києвом біля ресторану "Купецький двір" силами спецназу ДСР Нацполіції було затримано командира добробату тероборони Михайла Маймана (Помагайла), колишнього соратника скандального Іллі Ківи, який 7 грудня 2023 року у підмосков'ї був ліквідований українськими спецслужбами.

29 липня 2022 року ВР 282 голосами прийняла законопроект №7481 авторства Маряни Безуглої “Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації”, котрий доповнив зазначений перелік тими, чиї близькі родичі загинули в боях, захищаючи Україну від російської навали.

18 серпня 2022 року стало відомо, що народна депутатка від "СН" Мар`яна Безугла подала звернення щодо позбавлення мандатів народних депутатів ВР ІХ скликання, колишніх членів фракції забороненої партії “ОПЗЖ”: Вадима Столара (ДГ “Відновлення України”, №11 за списком “ОПЗЖ”), Григорія Суркіса (ДГ “Платформа за життя та мир”, №17 за списком “ОПЗЖ”) та Ігоря Абрамовича (ДГ “Відновлення України, №14 за списком “ОПЗЖ”), що сколотили свої статки на розкраданні державного й комунального майна, та які, як витікає з чергового розслідування “УП”, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну втекли на свої закордонні вілли та маєтки. Чому в цьому переліку немає Сергія та Юлії Льовочкіних – цікаве питання й до депутатки, й до лідерів правлячої монобільшості. Згодом Юлія Льовочкіна та Ігор Абрамович склали депутатські повноваження за власним бажанням 1 грудня 2022 та 6 лютого 2023 року відповідно.

27 січня 2023 року у дописі на сторінці у соцмережі Facebook Мар'яна Безугла закликала депутатів ВО “Батьківщина” виключити лідерку їхньої партії Юлію Тимошенко з однойменної фракції ВР ІХ скликання (голова фракції, №1 за списком партії). Приводом для цього стало журналістське розслідування “Української правди” яке зафіксувало відпочинок подружжя Тимошенків на приватній віллі відомого мережевого п'ятизіркового готеля "Kempinski" на насипному острові Палм-Джумейра у Дубаї (ОАЕ). Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський доручив уряду змінити правила перетинання державного кордону громадянами України так, щоб народні депутати й чиновники не їздили за межі країни, що воює, у приватних справах, а лише у робочі відрядження. Порушення цього порядку коштувало Миколі Тищенку посади заступника голови президентської фракції “СН” та зрештою, й членства у самій партії. На цей приклад і посилалась Безугла у дописі стосовно Юлії Тимошенко.

13 вересня 2023 року Мар'яна Безугла в числі великої групи депутатів стала соавтором законопроекту №10039 “Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" щодо спрощення процедури списання військового майна”, покликаний суттєво “спростити життя” командирам усіх рівнів, наприклад, під час списання  "мавіків" (квадрокоптерів DJI Mavic), які  українські військові тисячами використовують для проведення аеророзвідки.

16 серпня 2023 року Безугла внесла законопроєкт №9616 “Про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України щодо розширення переліку заохочень та дисциплінарних стягнень для військовослужбовців під час дії воєнного стану”, що передбачає пониження сержантів та офіцерів до солдатського звання за неналежне виконання службових обов’язків та порушення військової дисципліни або громадського порядку, а також відновлення цього звання в якості заохочення.

Вона є співавтором законопроекту №9672 від 4 вересня 2023 року “Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", згідно якого пропонується скасувати відтермінування від мобілізації для студентів, старших за 30 років, які здобувають другу вищу освіту. 

Аргумент Безуглої такий: діюча правова норма опосередковано сприяє уникненню призову на військову службу під час мобілізації й використана значною кількістю військовозобов'язаних призовного віку, які вже здобули певний рівень освіти, але знов вступили в 2022 та 2023 роках до закладів освіти для здобуття рівня освіти, в більшості випадків навіть нижчого за раніше здобутий.

Схеми, зв'язки, скандали

Зважаючи на свою роботу в проектному офісі реформ Міноборони, Мар'яна Безугла була добре знайома з тодішнім міністром оборони Андрієм Загороднюком (колишній керівник проектного офісу реформ МО).

Виборча кампанія Мар'яни Безуглої на 217 окрузі на Оболоні не обійшлася без скандалів.

Для початку, депутат Київради VIII скликання Костянтин Богатов написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що білі намети "Слуги народу" на Оболоні встановлюють просто на зелених зонах, а у відповідь на зауваження агітатори поводяться агресивно та відмовляються змінювати локацію.

2 липня 2019 року Безугла у суперечці з адвокатом Олексієм Шевчуком у соціальній мережі не змогла відповісти на жодне питання про діяльність своєї політичної сили.

10 липня 2019 року “Страна.ua ” відзначила, що більшість кандидатів від “Слуги народу” виявилися не готовими до спілкування зі ЗМІ у принципі, і в більшості випадків реагували на дзвінок журналістів переляком чи небажанням щось коментувати. Частина кандидатів лякалася відповідати на запитання самостійно, і по колу переспрямовувала журналістів на своїх помічників та прес-секретарів. Як показовий приклад називали Мар'яну Безуглу.

16 липня 2019 року телеканал "Прямий" показав сюжет про створення т. зв. "сітки" з підкупу голосів виборців на окрузі №217 на користь кандидата від "СН" Мар'яни Безуглої. Новина була швидко поширена багатьма ЗМІ та соцмережами. Під час прес-конференції адвокат Безуглої підтвердив, що її представники використовують агітаційні матеріали та агітаторів, проте не вважає це підкупом. Нагадаємо, за даними ЗМІ, напередодні виборів агітатори дарували безкоштовні футболки та кепки в обмін на підписку на фб-спільноти Безуглої. 

18 липня 2019 року Безугла разом з адвокатом Кирилом Фесиком (керуючий партнер “Mitrax attorneys at law”, згодом очолив Оболонську райдержадміністрацію), який одночасно допомагав кандидату від “СН” на 211 окрузі Александру Юрченко боротися з "сіткою" Володимира Прокопіва, провела прес-конференцію, на якій звернулася до правоохоронців із заявою про функціонування “сітки” своєї конкурентки Людмили Костенко та докладно описала її дію. Безугла звинуватила телеканал “Прямий” та молодіжне крило “Європейської солідарності” в організації провокації проти неї. 19 липня 2019 року сайт “Союзу блогерів України” прямо звинуватив штаб Порошенка у провокаціях проти Безуглої на 217 окрузі на користь Людмили Костенко.

20 липня 2019 року у соціальній мережі Facebook виявили аномальну поведінку користувачів, які активно агітують за кандидата від “Слуги народу” Мар'яну Безуглу, залишаючи різні коментарі під текстом одного й того ж змісту.

У квітні 2021 року в етері каналу “Україна 24” Мар'яна Безугла вчинила перепалку із скандальним колегою-депутатом Максимом Бужанським (фракція “СН”, округ №25 у Дніпропетровській обл.), яка знайшла продовження у соцмережах. Причиною конфлікту стали висловлювання Бужанського щодо позиції депутатів “СН” у галузі “інформаційної гігієни”, які мали ознаки утисків свободи слова – це Бужанський назвав “набором молодого порохобота”.

30 листопада 2021 року ВР 251 голосом (проти були 46, 30 депутатів – утрималися) підтримала проміжний звіт очолюваної Безуглою ТСК по справі т. зв. “вагнергейту”, про ймовірний зрив спецоперації української розвідки з затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер". Спікер Руслан Стефанчук заявив, що звіт мав бути направлений до Офісу Генпрокурора, СБУ, та ДБР “для розгляду в межах компетенцій та відповідного реагування”. Він попросив Офіс Генпрокурора “взяти це питання на окремий контроль”. За словами голови комісії Мар’яни Безуглої, ТСК встановила “відсутність будь-якої документально оформленої вказівки про відтермінування з боку будь-якої посадової особи”.  Безугла як голова ТСК, заявляла, що це була не спецоперація, а "спеціальний захід" СБУ та ГУР.

Журналіст Юрій Бутусов звинувачував слідчу комісію на чолі з Безуглою у тиску на ексглаву ГУР МО Василя Бурбу, який спочатку на засіданні ТСК, а згодом публічно заявив про витік інформації з Офісу Президента, який призвів до зриву ймовірної спецоперації. У відповідь Безугла наголошувала, що парламентська опозиція намагається зірвати розгляд справи. 

4 грудня 2021 року колишні співробітники ГУР МО Роман Червінський, Юрій Семенюк і деякі інші в етері програми “Свобода слова з Савіком Шустером” заявили про тиск з боку Офіса Президента. Також Червінський повідомив, що після публікації документів ГУР МО журналісткою Яніною Соколовою “майже всі розвідники, причетні до розробки операції “Авеню”, були звільнені з управління”. А тих, хто залишився, “шантажували та тиснули на них, щоб ті обмовили звільнених, в іншому випадку їх обіцяли відправити по стопах тих, кого вигнали”. Щодо матеріалів, які стосувалися проведення спецоперації, Червінський і Семенюк вважають, що документи були знищені та підроблені, щоб приховати зраду серед вищих ешелонів влади.

Станом на кінець грудня 2023 року Роман Червінський знаходиться під вартою та підданий суду за обвинуваченнями у справі про невдале викрадення російського літака, нібито внаслідок якого 23 липня 2022 року російські війська завдали ракетного удару по Кіровоградщині, зокрема по аеродрому Канатове.

Наприкінці 2022 року Безугла проголосувала за містобудівну реформу (закон №5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України, за що влучно була названа “містогвалтівною”. Публічне обговорення проєкту не проводилося. Громадські організації, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до Президента накласти вето набрала понад 25 000 голосів. До того ж НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не повною мірою. Наразі проголосований закон надовго “завис” в Офісі Президента.

У якості прикладу можливого наслідка застосування цього закону експерт з містобудування Григорій Могильний звернув увагу на черговий будівельний скандал в Оболонському районі. Там на вул. Прирічній, 5-А місцева релігійна громада УПЦ (т. зв. “Московського патріархату”) має намір побудувати багатофункціональний комплекс, до складу якого, крім храму і монастиря, планується включити житлові будинки – за різними даними, від однієї до шести багатоповерхівок. “От цікаво, що буде робити обрана на цьому окрузі нардеп Мар'яна Безугла, яка особисто голосувала за №5655, якщо закон набере чинності і аферисти отримають дозвіл, скасувати який буде неможливо за новим законом?”, – задав риторичне питання Могильний.

5 травня 2022 року Мар'яна Безугла стала ініціатором законопроекту №7351, яким  пропонувалось прибрати рядок “не призводячи до смерті військовослужбовця” із ст. 22 “Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України”. Законопроект пройшов профільну раду, зазнав значної критики у соцмережах та ЗМІ та був без пояснень відкликаний 24 травня. У разі прийняття закон фактично надавав право командирам самостійно вбивати військовослужбовців за невиконання наказів без будь-яких доведених обставин.  ЗМІ проект закону був оцінений як спроба відновити смертну кару в Україні. Сама нардепка пояснювала, що своєю ініціативою прагнула захистити командирів, які, застосувавши зброю "для порятунку підлеглих", могли спричинити загибель військового, який здійснив порушення.

Наприкінці травня 2022 року Безугла вимагала від СБУ відреагувати на діяльність військового журналіста Юрія Бутусова. За словами депутатки, він постійно “безкарно викладає тонни інформації щодо наших військових, позицій, оперативної обстановки, розхитує, дезорієнтує і підіграє росії”. Бутусов, своєю чергою, заявив, що вважає звинувачення Безуглої брехнею, а її вказівки, надані СБУ – незаконними. 

У серпні 2022 Безугла також зверталась до СБУ з проханням вивчити діяльність деяких волонтерів щодо "підриву нацбезпеки". Вона звинувачувала ряд військовослужбовців, волонтерів, політиків та блогерів у нібито створенні "політизованої мережі для розхитування суспільства". Серед тих, кого обвинувачувала нардепка, були представники партії Петра Порошенка "Європейська солідарність".

У червні 2022 року в розпал боїв на сході України журналісти Яніна Соколова і Юрій Бутусов, а також голова Луганської ОВА Сергій Гайдай звинуватили нардепку в намаганні керувати військовими. Безугла підтвердила, що працює в зоні бойових дій уже кілька місяців за власною ініціативою, але заперечила, що командує військами, пояснивши, що перебуває там для "порад, допомоги, комунікації, підтримки і контролю", зокрема як членкиня комітету ВР з нацбезпеки, оборони та розвідки.

У липні 2023 року Безугла відзначилась суперечливими висловлюваннями щодо зовнішності директорки музею Голодомору-геноциду Лесі Гасиджак. Безугла у Facebook написала про "візуальні стандарти" цієї посади, хоча у цьому ж пості виступала проти бодішеймінгу.

23 серпня 2023 року депутат ВР ІХ скликання Інна Совсун (фракція “Голос”, №16 за списком партії). з посиланням на результати засідання комітету безпеки і оборони ВР, у своєму дописі в соцмережі Facebook повідомила, що в 2023 році Командування медичних сил (КМС) ЗСУ не закупило для армії жодної медичної аптечки. Водночас тодішня командувачка КМС ЗСУ Тетяна Остащенко не знала, які саме медичні аптечки використовуються у військових частинах і схоже, що фактично ЗСУ медичними аптечками досі забезпечують волонтери. При цьому 25%, тобто жодний четвертий турнікет – незрозумілої якості. Про це ж саме 31 липня поточного року написала ще одна нардепка від “Голосу” Соломія Бобровська (№9 за списком партії), членкиня комітету ВР з питань нацбезпеки.

Наразі через системні скандали із закупівлями аптечок і турнікетів, спровоковані, як мінімум, халатністю та бездіяльністю КМС ЗСУ, було відсторонено від посади начальника відділу закупівель Управління медичного постачання КМС ЗСУ Володимира Пруднікова, а згодом, указом Президента Зеленського від 19 листопада 2023 року №761 з посади було звільнено і саму Тетяну Остащенко.

Нагадаємо, що КМС цілковито перебуває в віданні ЗСУ через ініціативу парламентарки Мар’яни Безуглої, яка до виборів в ВР працювала керівником програми "Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил" в проєктному офісі реформ Міністерства оборони. Не виключено, що Безугла особисто патронувала роботу Тетяни Остащенко.

28 лютого 2023 року депутат ВР ІХ скликання Федір Веніславський (фракція “СН”, №88 за партійним списком, з вересня 2022 по грудень 2023 року – представник президента Зеленського у ВР), вніс проект постанови №9068, якою передбачалось виключити Мар'яну Безуглу з комітету ВР з питань національної безпеки, оборони й розвідки. У пояснювальній записці до проекту постанови вказується, що нардепка неналежно виконувала свої обов'язки як заступниця голови профільного комітету, зокрема надала членам комітету завідомо недостовірну інформацію щодо попереднього узгодження нею особисто з ГУР МО редакції підготовленого до другого читання тексту проекту закону №4210, що дозволяв би призначати міністром оборони військового без його відставки зі служби. 

На додачу в пояснювальній записці наголошувалось, що подальша робота Безуглої в комітеті “створює загрози національній безпеці України в умовах воєнного стану”. Сама Безугла в свою чергу висловила припущення, що таке рішення викликане її “боротьбою проти знаходження Сергія Льовочкіна (ДГ “Платформа за життя та мир”, №5 за списком “ОПЗЖ”) в комітеті ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 

27 листопада 2023 року  в дописі у соцмережі Мар’яна Безугла висловила думку, що у разі відсутності плану військового задуму на 2024 рік у Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, “таке” військове керівництво “має піти”. Безугла аргументувала свою думку тим, зокрема, що військові не поділилися з парламентарями своєю візією – під що мають закладати кошти у бюджет на потреби війни. 

Взагалі, з цього часу, Безугла у соцмережах систематично поширювала негативні дописи щодо Залужного, та інколи активістки Дани Ярової. Так, вона закидала Головнокомандувачу: недостатню залученість до процесів мобілізації, неефективну систему списання дронів та врешті решт заявила, що Залужний – жива людина, з якої в опозиції роблять ідола, щоб потім просто використати. 

Заява Безуглої обурила громадськість, викликала жорсткі відповіді та коментарі від блогерів та військовослужбовців. Журналістка Ольга Лень у статті для “Еспрессо” написала, що заклики не можна вважати черговим безумством Безуглої, оскільки першим ці розмови насправді почав голова парламентської фракції “СН” Давід Арахамія (№4 за списком партії). Тому поведінку Безуглої можна вважати відзеркаленням настроїв в ОП та “СН” і навіть їхньою свідомою інформаційною політикою.

27 листопада 2023 року членкиня комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність", №13 за спиком партії) ініціювала розгляд на засіданні комітету питання щодо позбавлення Мар'яни Безуглої посади голови підкомітету з питань цивільного нагляду та контролю. 

Станом на 29 листопада 2023 року у ВР депутатами від різних фракцій і груп було зареєстровано кілька постанов про  про звільнення Безуглої з посад заступника голови комітету, голови підкомітету з цивільного нагляду та виключення з комітету нацбезпеки ВР.

Зокрема, таку постанову №10297 внесла Людмила Буймістер (позафракційна, з 29.08.2019 по 19.10.2021 – фракція “СН”, округ №223 у Шевченківському р-ні Києва від “СН”). Крім того, депутатка подала Генпрокурору заяву про вчинення нардепом Безуглою М.В. кримінальних правопорушень передбачених, ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань), ст. 111 (Державна зрада) та ст. 114 (Шпигунство) ККУ..

Про те, що Безугла може становити "реальну загрозу національній безпеці з огляду на її поведінку" заявив в етері телемарафону представник Президента Володимира Зеленського в парламенті Федір Веніславський.

Указом Президента Зеленського від 7 грудня 2023 року №812/2023 Федір Веніславський був увільнений від виконання обов'язків представника Президента у ВР. Офіційні представники влади мотиви його звільнення ніяк не коментували, але у ЗМІ припускали, що це – наслідок тривалого конфлікту Веніславського з Безуглою.

23 жовтня 2023 року на своїй сторінці у соцмережі Facebook Мар'яна Безугла запропонувала опитування: “Чи бажаєте ви народним депутатам України смерті?”, доречі отримавши 60% голосів “за”. Згодом Безугла опублікувала ще одне опитування, де поцікавилась в підписників: "Чи бажаєте ви, щоб нардепи поточного скликання Верховної Ради України сиділи у в’язниці?".

18 грудня від Безуглої послідувало опитування для чоловіків: “Щоб мене не мобілізували, чи готовий я відмовитись від українського громадянства”. Отриманий результат у 47% був широко розтиражований російськими ЗМІ, у зв'язку з чим полковник ЗСУ Анатолій Штефан звинуватив Безуглу у роботі на російську пропаганду і зауважив, що інформаційна кампанія щодо дискредитації ЗСУ та її керівництва нею також не припинена.

Згодом Безугла виклала опитування для жінок

  • чи готові вони відмовитись від громадянства України у разі мобілізації на тилові посади та на оборонні підприємства;

  • чи готові стати на військовий облік, у разі мобілізації на тилові посади та на оборонні підприємства, якщо це відкриє кордони для чоловіків;

  • чи готові стати на військовий облік, у разі мобілізації на тилові посади та на оборонні підприємства.

Доходи, майно

До 2019 року Мар'яна Безугла не була суб'єктом електронного декларування.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.

У декларації за 2018 рік в розділі нерухомості Мар'яна Безугла вказала право користування двома київськими квартирами свого батька  -  Володимира Безуглого: 179 кв. м (придбаної у 1996 році) та 75,1 кв. м (придбаної у 2013 році)

За наслідками 2018 року Безугла отримала 562 тис. 85 гривень: 39 тис. 421 грн – зарплата за основним місцем роботи та 522 тис. 664 грн – дохід від підприємницької діяльності.

На кінець 2018 року Мар'яна Безугла зберігала 12 тис. доларів – готівкою.

З проміжного звіту кандидата Мар'яни Безуглої у Центральній виборчій комісії (ЦВК) станом на 10 липня 2019 року випливає, що розмір її виборчого фонду становив 1 млн 391 тис. 500 гривень, з яких 50 тис. гривень – внесок самого кандидата, а 1 млн 341 тис. 500 гривень – добровільні внески семи фізичних осіб, які вносили точно по 149 тис. гривень (Олександр Фесік вносив двічі, Кирило Олександрович Фесик – двічі та Ніна Луговська – 149 тис. 500 гривень).

Примітно, що такі ж самі суми громадяни добровільно вносили до фондів нардепа від 213 округу (Троєщина) Артема Дубнова (Кирилл Фесик зробив йому три внески рівно по 149 тис. гривень) та нардепа від 212 округу (Дарниця) Максима Перебийніса. А нардеп від 96 округу (Буча, Славутич, Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Поліський райони) Ольга Василевська-Смаглюк сама поповнила свій фонд на 148 тисяч гривень.

Остаточний звіт Безуглої про використання коштів виборчого фонду на сайті НАЗК так і не з'явився.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

За підсумками 2019 року Мар'яна Безугла отримала 693 тис. 789 гривень: 162 тис. 557 грн – депутатська зарплата, 318 тис. грн – від підприємницької діяльності, 164 тис. 522 грн – подарунок у негрошовій формі від Володимира Безуглого, 26 тис. 410 грн – зарплата в ЦЗСД Міноборони та Генштабу і 22 тис. 300 грн – компенсація вартості навчання від “СН”.

Інші дані про майновий стан у декларації залишилися без змін.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У 2020 році київська квартира площею 75,1 кв. м стала власністю Мар'яни Безуглої і залишилась єдиним задекларованим об'єктом її нерухомості.

За результатами року Мар'яна Безугла отримала 1 млн 28 тис. 527 гривень: 517 тис. 647 грн – депутатська зарплата, 504 тис. 408 грн – депутатські виплати та 6 тис. 472 грн – послуга “Бонус плюс” від “ПриватБанку”.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2021 рік.

За результатами 2021 року Мар'яна Безугла отримала 1 млн 114 тис. 936 гривень: 558 тис. 215 грн – депутатська зарплата, 544 тис. 800 грн – депутатські виплати та 11 тис. 921 грн – послуга “Бонус плюс” від “ПриватБанку”.

На кінець року вона зберігала 166 тис. 534 грн – на банківських рахунках та 10 тис. доларів – готівкою.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік.

У лютому 2022 року Мар'яна Безугла почала орендувати київську квартиру площею 44,8 кв. м в Брезвіна Анатолія Анатолійовича (вірогідно – сина ексголови Державної Податкової Адміністрації, члена Політради “Народної партії”).

У 2022 році Безугла отримала тільки депутатську зарплату у розмірі 483 тис. 724 гривні.

На кінець року вона зберігала 147 тис. 576 грн – на банківських рахунках та 10 тис. доларів – готівкою.

Останнє оновлення: 14.01.2024 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: анкета, Київ, новини, біографія, досьє

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій