п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Артем Глущенко

Головний архітектор Чернігівщини

Перенесення  органів влади з Києва в регіони – стратегічний крок президента Зеленського, який впише його в історію як будівельника держави. Нові технології дуже  швидко поглинають весь світ, і Україні вкрай необхідно бути на хвилі змін.

Розміщення всіх органів влади в одному замку, кварталі, місті до сьогодні було логічним, враховуючи необхідність швидкої комунікації між органами влади: листування, нарад, колегій і, звичайно, термінових викликів до керівництва.

Світ змінюється, розвиток науково технічних і цифрових можливостей дає надає свободу спілкування, економію часу і, найголовніше – економію державних ресурсів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сучасна історія знає цікаві приклади перенесення і будівництва нових столиць різних держав, до прикладу – місто Ведіан – нова столиця Єгипту, розташована в 45 км від Каїру, масштабний проєкт було розпочато ще в 2015 році.  Керівництво Єгипта планує розпочати  заселення вже в цьому році. Нова столиця розрахована на зростання населення до 5 млн. Треба розуміти, що першопричина будівництва нового міста – це перенаселення історичної столиці Каїра, це транспортні проблеми і екологічні проблеми і, звичайно, це можливість залучення міжнародних інвесторів ( майже 50 млрд дол ). Хоча, можливо, Ас-Сісі Абдул Фаттах Халіл (президент Єгипту), прийшовши до влади у 2014 році, просто захотів по–справжньому увійти в історію своєї держави.

м. Ведіан 

Не менш цікава і амбітна історія зі столицею Бразилії, яка була перенесена з Ріо-де-Жанейро в нове місто Бразиліа президентом Жуселіну Кубічеком де Олівейро,  який перед виборами у 1955р. сказав, що в разі перемоги перенесе столицю. Так і сталось – в 1960 році завдяки тисячам будівельників і бразильським архітекторам Лусіо Костой  (розробник генерального плану) і Оскару Німейрі  (більшість адмін. будівель збудована саме за його проєктами)  Бразиліа отримала новий поштовх економічного розвитку.

 м.Бразиліа

Палац Національного Конгресу Бразилії. Архітектор Оскар Німейр

Звичайно, ні в 1960, ні в 2015 роках жодна країна не могла собі дозволити великої розконцентрації владних установ суто з технічних причин.

А в 2021 році можемо собі дозволити.

Багато факторів сприяють такому кроку.

1.  Діджиталізація (4G, 5G)

2.  Децентралізація

3.  Містобудівна ситуація в містах, регіонах і в Україні  в цілому .

Третьому пункту необхідно присвятити окрему статтю, але той факт, що нарешті планомірно йде розробка генерального плану  м. Києва, це дозволить врахувати суттєві зміни у вкрай важливому документі. Взагалі, ця ініціатива підштовхне регіони і міста до внесення змін у містобудівну документацію (генеральних планів, планів зонування території), які вкрай необхідні, наприклад, саме Одесі і Львову, та й, скоріш за все, і іншим регіональним центрам.

Впевнений , що ця ініціатива Президента змусить багато міст  і областей  змагатись  за ці проєкти.  Як наприклад  Одеса і Харків можуть конкурувати за розташування міністерства юстиції (враховуючи найпотужніші юридичні школи в цих містах), або, наприклад , Одеса і Львів можуть стати найкращими претендентами на розміщення Міністерства Культури.

Історія знає багато позитивних прикладів живої конкуренції. Один з них відбувся, коли Австралія на початку ХХ століття обирала місто для розташування столиці. На той час за те, щоб стати столицею між собою конкурували такі вже розвинені міста, як Сідней і Мельбурн, а результат – столицею Австралії  стала Канберра.

Столиця Австралії – Канберра 

Ця історія доводить, що конкуренція породжує позитивно нове.

Впевнений, якщо ініціатива Володимира Зеленського буде супроводжуватись відкритими всеукраїнськими архітектурними конкурсами, кропіткою роботою містобудівників , архітекторів, аналітиків,соціологів, громадськості, ми отримаємо нове дихання держави через містобудування і нові архітектурні шедеври.

Нагадаю, вчора Олег Немчінов заявив про ініціативу Президента.

Артем Глущенко, заступник головного архітектора Одеської області

КиевVласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій