четвер, 25 квітня 2024 г.

ЗНО: головне випробування для абітурієнтів чи марна витрата батьківських нервів

ЗНО: головне випробування для абітурієнтів чи марна витрата батьківських нервів

Більшість батьків хвилюється за своє чадо, адже “щасливий квиток” до вступу у вищий навчальний заклад випадає не кожному. До екзаменів потрібна ретельна підготовка, а головне знання.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

“До зовнішнього незалежного оцінювання потрібно готуватися й морально, треба правильно налаштуватися на бажаний результат”, - говорять психологи та педагоги.

“Мушу сказати, що більшість випускників ще не усвідомлюють важливість зовнішніх екзаменів, хоча до них залишилося ще два місяці. Випробування скоріше розпочалося для їх батьків, які хвилюються більше, ніж майбутні студенти”, - розповідає соціальний педагог і психолог Дмитро Зимовський.

Психолог переконує, що батьки ладні на все, щоб їх сини й дочки склали іспити та здобули вищу освіту. І запевняє: “Доля одинадцятикласників залежить від них самих. Батьки можуть тільки підштовхнути”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На думку соціального педагога, дітей до екзамену потрібно готувати ще з середньої школи, виховуючи відповідальність до справ, та навчати доводити діло до кінця.

Мій однокласник Микола вже зареєструвався на зовнішнє незалежне оцінювання і чекає початку атестації бо “скоріше почнеться – скоріше закінчиться”, каже с посмішкою. А ще розповідає: “Мама нічого не каже, просто “вчи” і все. Вона не висловлює свою впевненість та не загрожує провалом. Тож я просто вчу і все. За математику не дуже хвилююся, а українська література викликає питання”.

Микола мислить позитивно та спокійно, що є правильно, бо є велика загроза розгубитися на екзамені через нерви.

Особливу методику підготовки свого морального стану до екзамену описала у своїй книзі про ЗНО кандидат психологічних наук та практикуючий психолог Ілона Рашковська.

“Методика складається з вправи про позитивне мислення. Якщо ваші хвилювання заважають вам, уявіть, що вам потрібно переконати вашого друга, що тестування — це лише іспит, знайдіть слова для аргументованої критики панічних думок. Позитивному мисленню треба вчитися, і тоді воно принесе користь”, – пише психолог.

Вона просить спробувати переконати себе за такою схемою:

Я успішно складу всі тести тому, що...

Я успішно складу всі тести навіть якщо...

Я успішно складу всі тести не зважаючи на...

Я успішно складу всі тести так, що...

Я успішно складу всі тести завдяки...

Я успішно складу всі тести так само, як і...

Я успішно складу всі тести разом з...

Я успішно складу всі тести спираючись на...

Я успішно складу всі тести бо прагну...

“Можливо, ці висловлювання стануть дієвою формулою вашого оптимістичного конструктивного настрою у підготовці до тестування”, - сподівається практикуючий психолог.

Я обов’язково скористаюся цими порадами, адже через місяць мені теж доведеться складати іспити й витрачати купу своїх нервів.

Можливість показати шкільні знання під час незалежного тестування з`явиться у майбутніх студентів вже у травні. Зовнішнє незалежне оцінювання розпочинається тестом з математики. На вибір випускники здаватимуть історію України або математику, але обов`язковим є екзамен з української мови та літератури, який відбудеться 24 травня.

Тож побажаємо абітурієнтам спокою й гарних результатів!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: Хуст news

KиевVласть

Ольга Ігнатченко, 11-класниця СШ №91

Теги: юн-пресс, тестирование, выпускники, зно, советы психолога, моральная подготовка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.