вівторок, 19 березня 2024 г.

“Введенські піснеспіви” у Приірпінні

“Введенські піснеспіви” у Приірпінні

Дев’ятий щорічний фестиваль духовної музики “Введенські піснеспіви”, що відбувся на Київщині, зібрав понад 450 учасників з 10 областей нашої держави та її столиці. Понад сто з них – діти. Вже доброю традицією стало проводити дійство в грудні, напередодні свята “Введення у храм Пресвятої Богородиці”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Впродовж двох фестивальних днів учасники мали змогу показати весь свій талант та уміння перед професійним жюрі, серед яких заслужений працівник культури України Петро Андрійчук, співзасновник фестивалю та співголова жюрі настоятель храму “Преображення Господнє”, Митрофорний протоієрей Микола Волосянський, член жюрі, заступник Ірпінського міського голови, кавалер орденів УПЦ святого великомученика Георгія Побідоносця та “Патріот Київщини” відзнаки “За меценатство” Наталя Семко.

Перший день фестивалю відбувся на території храму “Преображення Господнє” в смт. Ворзель. Серед величних стін храму шедеври української духовної класики віднайшли нове, божественне звучання. Показати себе і виступити перед односельцями та гостями вирішили найменші жителі селища - вихованці ДНЗ №11 “Берізка”. За що й отримали в нагороду грамоти та солодкі подарунки.

Наступного дня конкурсантів радо вітав сусідній Ірпінь. У Центральному Будинку культури відбувся гала-концерт і нагородження переможців.

Гран-прі фестивалю й грошову винагороду від Міжнародної громадської організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” отримав студентський хор “ Дівочі мрії” Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, керівник Надія Поворозник.  У репертуарі колективу композиції М.Березовського “Радуйтеся, Праведнії”, П. Чеснокова “Слава Єдинородний” та М. Вербицького “Святий Боже”.

Своїми враженнями від заходу з нами поділилася учасниця хору Вероніка: “Нас зацікавив склад журі, тому що воно - дійсно професійне. Для нас велика честь виступати перед Мстиславом Сергійовичем Юрченком, який досліджував творчість М. Березовського і вперше опублікував його твори. До цього Фестивалю ми готувалися тричі на тиждень, кожна хористка повинна була здавати партії окремо...”

Серед народних фольклорних ансамблів 1 місце вибороли ансамбль обрядової пісні “Cвашечки” з с. Вишневе , Черкаської обл. й фольклорно- етнографічний ансамбль “Хуторяни” з с. Вирва, Житомирської обл.

Серед дитячих колективів перемога дісталася зразковому вокальному ансамблю “Здолбунівські дзвіночки”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

І членів жюрі, й поціновувачів вокального мистецтва вразили виступи народного академічного хорового колективу “Мелос” Центру культури та дозвілля м. Волочиськ Хмельницької області й народної хорової капели народного дому с. Оброшине Пустомитівського району Львівщини. “Приз глядацьких симпатій” отримав зразковий хореографічний ансамбль “Едельвейс” Ірпінського будинку культури.

Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже, музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття. Дев’ятий Всеукраїнський фестиваль духовної музики “Введенські піснеспіви” - найкраще цьому підтвердження!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

KиевVласть

Валерія Самошина, студентка

Теги: новости киевской области, фестиваль духовной музыки, Введенські піснеспіви

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
14 березня 2024 г. 09:00
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
Столичні правоохоронці завершили слідство відносно ексгендиректорки та діючої заступниці керівника КП “Інформатика” Вероніки Малкової (на колажі). Наразі вона офіційно є обвинуваченою у розповсюдженні даних з вуличних камер відеонагляду, які встановлювалися в Києві за рахунок коштів міського бюджету. За цей злочин посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі, але яким буде кінцевий вердикт Шевченківського райсуду, покаже час. Так, слідчі встановили, що Малкова спільно ще з двома особами, один із яких є її підлеглим, допомагали громадянам, зокрема, встановлювати маршрути переміщення транспортних засобів по місту. Такий процес вони називали “розшуком”, а тодішня очільниця “Інформатики” навіть мала “позивний” – “Тьотя”. При цьому, в КМДА і Київраді, схоже, не поспішають робити свої кроки щодо покарання винних. Малкова повернулася до роботи після відсторонення у березні 2023-го, а ініціатива депутатського корпусу щодо створення спеціальної комісії, яка розслідує такі інциденти, так і не була офіційно запроваджена.