субота, 18 травня 2024 г.

Упершись в “стаканы” и “сосиски” Киевская ОГА намеренно форсирует некачественную админреформу, - эксперт

Упершись в “стаканы” и “сосиски” Киевская ОГА намеренно форсирует некачественную админреформу, - эксперт

В пятницу депутаты Киевоблсовета продолжат рассмотрение Перспективного плана формирования территориальных общин. Губернатор Владимир Шандра заинтересован в быстром и позитивном решении, поскольку от этого зависит не только благосклонность центральных властей к региону, но и масса других вопросов в т.ч. финансовых. Между тем, в деталях навязанной центром реформы не разбираются не только руководители на местах, но и депутаты облсовета, которых вынуждают заниматься “кнопкодавством”.

Как стало известно KV, на вчерашнем пленарном заседании облсовета с критическими замечаниями по реформе выступил представитель общественной организации “Народный контроль”, эксперт в сфере градостроительства Виктора Глеба.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Общественник настоял на том, что на низовом уровне предложенную областью концепцию админреформы, качественно обсудить удалось лишь в одном из районов Киевщины - Броварском. Кроме того, по его словам, люди на местах банально не знают о противоречиях, которые сокрыты в кабминовской методике формирования общин, профильном законе и концепции, предлагаемой научным сообществом.

Читайте также: Депутата Киевоблсовета поймали на “кнопкодавстве” посреди заседания

“Никто ничего не видел. Областная администрация у себя в кабинете по тысяче человек принимает, пытается рисовать. Уже каждая община приезжает и вырисовывает фломастером на схеме. Так за что вы голосовать будете?” – заявил господин Глеба.

По его мнению, областное руководство должно отложить голосование Перспективного плана до того момента, когда с ним смогут подробно ознакомиться и обсудить местные общины в каждом районе, либо губернатор должен честно признать очевидное: сельским и районным советам не позволят заниматься изменением административно-территориального устройства страны, оставив эту прерогативу за Кабмином.

Читайте также: Владимир Шандра: “желающие отсрочить административно-территориальную реформу на два года - предатели Украины”

Напомним, руководство Киевской облогадминистрации предложило разделить столичный регион  на 44 административно-территориальных общины площадью по 300-500 кв.км. Как уже сообщала KV, проект Перспективного плана Киевская ОГА представила 20 мая и сразу же добилась его рассмотрения на сессии облсовета. Чрезмерная торопливость чиновников обусловлена бюджетным шантажом: государство, дескать, не даст районам финансирования, если областной совет до июля не определится с новыми административно-территориальными единицами.

Читайте также: Депутаты Киевоблсовета хотят отсрочить административно-территориальную реформу

Соответственно, данный подход превращает принцип добровольности объединения общин в пустой звук. Правда, смирившись с этим, областное руководство решило все же самовольно подкорректировать видение Кабмина. В результате областной Перспективный план все же существенно отличается от методики, которую утверждало правительство.

“Кабинет министров вот так вот положил карту и под стакан нарисовал кружочки радиусом в 20 км. А возможность Броварской общины нарисована (в проекте Перспективного плана – KV) в виде сосиски. Где тут радиус, где стакан, они стакан перепутали или что?” – возмущается Виктор Глеба.

По его словам, методика Кабмина, в свою очередь, не соответствует требованиям закона “Об объединении территориальных общин”. Однако времени разобраться во всех этих несоответствиях сельским, городским и районным советам не оставляют.

КиевVласть

Сергей Кочетков

Теги: кабмин, киевоблсовет, шандра, глеба, объединение, кнопкодавство, перспективный план, админреформа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.