Все разделы
Новости
Тексты
Территория разума
Слухи и сплетни
Стиль
Где в Киеве
Тексты

Чи читає книги українська молодь?

17 июня 2017г. 13:00

Юні журналісти ІТА "ЮН-ПРЕС" опитали дві сотні студентів та школярів столиці й з приємністю можемо констатувати, що люди читали, читають і будуть читати. При чому йдеться саме про літературу в повному сенсі цього слова, а не про вульгарні опуси кримінального-порнографічного характеру чи дешеві псевдодетективи.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

90% опитуваних надають перевагу книгам не з Інтернету, оскільки (і ця теза майже дослівно повторювалася фактично усіма учасниками опитування): "Інтернет вирізняється своєю безликістю та безособливістю, тоді як справжня книга має власну індивідуальність. І що найголовніше, вона має власника". Отже, більшість зійшлася на тому що перевага книги у тому, що нею реально володіти. А спробуйте "окупувати" текст у "вордівському" форматі, зробити його частинкою власного побуту, наділити його інтимністю  часткою свого "я"… Навряд чи комусь вдасться.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Інтернетом молодь переважно користується для того, щоб читати наукову літературу чи ті книги, котрі є занадто рідкісними і дорогими, або ж яких взагалі не знайдеш на українському книжковому ринку. Що до читання у бібліотеках чи позичання книг у друзів та знайомих, то ця практика не особливо поширена, коли йдеться про художню літературу: якщо книга сподобалась, то після прочитання її зовсім не хочеться віддавати, тому залишається єдиний правильний вихід із ситуації - піти і купити її. Особливою популярністю у студентів київських вищих, які і слід було очікувати, користується книжковий ринок "Петрівка", а також магазин "Орфей", що неподалік. Там є широкий вибір літератури за демократичною ціною. Також вигідно, на думку опитуваних, купувати деякі види літератури у букіністів: коштують вони звичайно дешевше, крім цього, у них можна придбати рідкісні видання, наприклад, філософської та історичної літератури, які більше не перевидавалися, а також іншомовну літературу (англійською, німецькою, польською мовами тощо).

Щодо улюблених жанрів думки дуже різноманітні, але зазвичай улюблена література збігається з позалітературними захопленнями опитуваних. Визначивши улюблену музику, фільми та стиль одягу людини, часто можна довідатись, що вона читає і чим займається. Тому, як і очікувалося, одні захоплюються літературою у стилі фентезі, інші надають перевагу, європейським модерністам, таким, як: Герман Гессе і Франц Кафка. На загал серед молодих українців популярна література про часи бітників і хіпі. Дуже багато хто висловив своє захоплення з приводу романів Кена Кізі, Джека Керуака та Ірвіна Уелша. Не залишилися осторонь також Чак Паланік і Чарльз Буковскі – молоді люблять бунтувати (хоча б у своїх фантазіях) і читати про тих, у кого це виходило краще, ніж у них. Мода на Харукі Муракамі та Мілорада Павича уже пройшла, проте молодь досі читає Кундеру. В царині класичної літератури не обділено увагою Достоєвського і Булгакова, а серед філософів абсолютними лідерами є Маркс, Ніцше і Сартр. Для сучасної української прози молодь є чи не найголовнішою цільовою аудиторією хоча б тому, що в неї більше часу її читати, а також через те, що для нової генерації більше нехарактерні стереотипи  про літературу, властиві попереднім поколінням, що виросли в радянський час. Серед фаворитів можна назвати Андруховича і Жадана, хоча популярними є також Тарас Прохасько і Юрко Іздрик. Не забули й про письменниць: Світлану Поваляєву, Ларису Денисенко, Оксану Забужко, Ліну Костенко тощо.

Тож як ми бачимо, українська молодь це опора і майбутнє України, треба берегти знання як зіницю ока, цінувати їх як самі великі багатства, і у майбутньому це без сумніву дасть свої плоди. 

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV   

фото: obiectivbr

КиевVласть


Тетяна Голубкова, десятикласниця

Теги

История одного стартапа. Путешествие с Zumme

  23 февраля 2018г. 17:00

Киевская область - в шаге от огромной дорожной катастрофы

  23 февраля 2018г. 14:50

Как кидать государство красиво и не очень: семейный подряд с винницкими корнями

  23 февраля 2018г. 12:17

Вячеслав Непоп готовится судиться с киевлянами

  23 февраля 2018г. 9:00

Киевоблсовет не знает, как правильно продать свои активы

  22 февраля 2018г. 18:30

Провал одного стартапа. Руководство Киева хочет принять в подарок акции “Киевэнерго”

  22 февраля 2018г. 13:04

Руководство КО “Киевзеленстрой” подозревают в присвоении еще 1,4 миллиона гривен

  22 февраля 2018г. 9:00

В 2018 году Киев переведут на УСК-2000

  21 февраля 2018г. 14:00

Суд оставил жене экс-генпрокурора Пискуна лесные угодья под Киевом

  21 февраля 2018г. 12:00

Приступить к реконструкции столичных “хрущевок” Кличко мешает только законодательство и нерасторопность Кабмина

  21 февраля 2018г. 9:00

Чужая земля. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (12-16 февраля 2018 года)

  20 февраля 2018г. 20:00

КП “Житлобудинвест-УКБ” подозревают в махинациях на 40 миллионов гривен

  20 февраля 2018г. 14:00

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

  20 февраля 2018г. 11:00

Подчиненные Горгана тормозят принятие областных программ

  20 февраля 2018г. 9:00

Киевсовет дал землю под строительство ТРЦ россиянину и разрешил строить “на костях”

  19 февраля 2018г. 12:35