неділя, 19 травня 2024 г.

“Поетична м’ясорубка” в Молодіжці

“Поетична м’ясорубка” в Молодіжці

Молодіжна школа медіа проєктів  Київського Палацу дітей та юнацтва завітала у гості до Київської молодіжної бібліотеки.

Епічні розмахи пера, поєднання традиції та сучасності, наполегливість та сильні слова – саме ці ознаки проявили учасники конкурсу “Поетична м’ясорубка”. “М'ясорубка” є батлом віршів, у який не знає закритих дверей, є відкритим для всіх бажаючих .

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Задум провести жорстке й видовищне поетичне змагання назрівав у Молодіжній вже давно: думали і про формат слему, і про турніри, і про традиційні конкурси. Але повноцінно сформувати ідею Поетичної м’ясорубки дозволила саме пандемія, адже неможливість запросити авдиторію до зали змусила змістити акцент на цікавий стрім. І це, як не дивно, пішло тільки на користь!

“Поетична м'ясорубка” – це не просто конкурс, адже видовищність виконання вірша тут грає велику роль. Навіть одяг поета може стати частиною приємної загальної картини, тому будьте уважні. В коханні і в поезії всі способи хороші.  Журі оцінює не лише текст, а й виконання. Тому вітаються яскраві образи, мейк, цікава перформативна складова. Втім, звісно, якість текстів завжди грає найбільше роль, бо ми, перш за все, любимо хороші вірші.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це пілотний конкурс, і організатори, зокрема, ініціатор конкурсу  Василь Духновський, дуже сподіваються зробити його періодичним, щоразу покращуючи.

Перший віршовий батл проходив серед молоді, активістів та літературознавців, які креативно ставляться до життя та мають глибокий внутрішній світ.

Батл складався з двох етапів. Кожен учасник декламував по одному своєму твору. До фіналу потрапили найкреативніші та найепатажніші поети. Найсильніших обрали члени журі, серед яких – сучасні майстри пера, літературознавці, поети й  перекладачі: Василь Соловій, Ольга Манушкіна, Ігор Мітров, Дарина Гладун та Роман Гардашук.

Твори були різноманітні, за змістом, стилем, душею. У всіх учасників  була мета: перемогти. Не підвели й самі учасники: вказівку щодо видовищності виконали креативно й цікаво: музичний інструмент, читання під біт, неймовірний артистизм і хороший гумор не давали глядачам нудьгувати протягом всього конкурсу. Один з учасників навіть спробував застосувати кліфгенгер, але це не допомогло йому потрапити до фіналу. Родзинкою конкурсу став виступ Маґне Калінсена під супровід морінхура (народного угорського музичного інструмента) – “музичного коня” – саме так виконавець прозвав свій музичний інструмент.

Найкреативнішим та найепатажнішим поетом на думку журі виявився Варел Лазовий-практик східних вчень. Саме його східний  стиль і зачарував членів журі.  Він показує, що позитивний погляд на життя є визначальним.

Призи – вогонь! Торбинка з логотипом бібліотеки, чашка з логотипом бібліотеки, читацький квиток з логотипом бібліотеки.

Поезія наповнює наші серця, вона відображає наше сьогодення і допомагає віднайти духовну рівновагу.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Ілля Загорулько

Теги: юн-пресс, поетична м’ясорубка, поэтический конкурс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.