Все разделы
Новости
Тексты
Территория разума
Слухи и сплетни
Стиль
Где в Киеве
Стиль

Планета Хумра: Легенда про права людей

14 января 2018г. 10:00

Ще з 1908 року – з дати появи анімаційних фільмів у Франції – цей вид кіномистецтва поширювався і набував популярності у всьому світі. Безперечно, своєї досконалості жанр досягнув у Японії. Японське аніме – широковідоме не лише  серед дітей та підлітків, а й серед дорослих. Нещодавно мені разом із юними журналістами  пощастило переглянути на закритому показі дивну анімацію - фільм "Планета Хумра: Легенда про права людей". Ця стрічка – повнометражна версія, що вийшла після кількох коротких відео на цю тему. Серіал створено у 2017 році коміксистом Хіхусом Джа.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

В основі сюжету – історія про те, як кілька хакерів хотіли повернути жителям відгородженої від цивілізованих світів планети свободу. Вони готові були пожертвувати усім заради безправного населення, якому, зрештою, права та свобода зовсім не були потрібними.


В цілому, задумка автора досить непогана, чого не можна сказати про сам фільм: графіка сильно відстає від сучасного рівня анімації, музичний супровід частково не відповідає загальній картинці, текст – скупий і нецікавий.

Незрозумілими стали деякі натяки від автора. Наприклад, дуже засмучує мене - людину, що виросла на казках, де добро завжди перемагає зло – те, що у стрічці навіть позитивні персонажі відповідають на жорстокість і насилля тим же.

Неможливо визначити й вікову категорію, на яку спрямований даний фільм. Хоч сам автор і стверджує, що стрічку створювали для дітей і підлітків, я можу з упевненістю спростувати цю його теорію. Діти просто не зрозуміють, бо ж фільм, насправді, дорослий. Але й дорослі не стануть переглядати – їм просто буде нудно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як розповіли організатори заходу, Міжнародний проект HUMRA, який реалізується Гете-інститутом спільно з партнерами в Росії, Грузії, Україні, Білорусі та Німеччині, працює вже три роки. Назва проекту - скорочення від "human rights animation", а його завдання - розповісти про права людини засобами анімації.


Як це все влаштовано? Перш за все, є великий анімаційний серіал, амбітне кіно, зроблене не ким іншим, як коміксистом Хіхусом Джа і студією Костянтина Комардіна з творчою і консультаційною допомогою правозахисника Андрія Юрова. Хумра - це назва віддаленої планети, яка вибилася з вселенського порядку і переписала на свій лад прийняту у всій галактиці Декларацію прав людей. Населення планети розділене на племена Диких, які живуть на плавучих островах, і основних жителів, які живуть на літаючих островах у величезних мегаполісах. Чеггі, хлопець з плавучих островів, випадково потрапляє в руки співробітників УПС (Управління щастя). У в'язниці герой зустрічає вченого Панкрата, який пояснює йому, що з планетою не так і як все можна було б виправити, якби на ній дотримувалася та сама декларація. Перші дві серії вже викладені у відкритий доступ. У великому кіно є розширення з тими ж героями, так звані освітні ролики. У них принципи правозахисту не тільки закладені в діях і події, а й проговорюються на зразок філософських діалогів. У них герої вже нікуди не біжать, нікого не рятують, а просто розмовляють: Панкрат, що виконує роль наставника, пояснює головному герою основи основ. Крім цього HUMRA привернув не тільки професіоналів, а й усіх бажаючих до того, щоб вони спробували поговорити про права людини мовою анімації. Для цього на фестивалях, в літніх школах і в молодіжних таборах різних регіонів проекту провели воркшопи, де професійні аніматори допомагали всім, хто хотів, створювати аматорські мультфільми. В основі кожного - етична або правозахисна проблема. Наприклад, в одному мультику шестеро землян вирішують, кого взяти з гинучої планети на нову, а кого залишити: ув'язнених, бомжів, мігрантів? Для чого все це потрібно? Ролики зможуть використовувати вчителі, викладачі вузів і громадські активісти - власне, вже більш ніж 250 фахівцям з Росії, України, Білорусі та Грузії проект HUMRA розповів, як усім цим користуватися. Прем`єра перших двох частин міні-серіалу розповідає про те, як складно втілювати в життя ідеали прав людини. Головний герой Чеггі, потрапивши під репресивну машину держави, вирішує повернути людям права людини будь-якою ціною. Автори мульту обіцяють 6 серій про Чеггі та його друзів на далекій і всіма забутій планеті Хумра.

Впродовж перегляду серіалу виникає багато питань, на які так і не знаходиться відповідей. Можливо, це б і було родзинкою фільму, його інтригою, якби ці питання не були такими гострими: після перегляду вони викликали бурхливу дискусію, що переросла в суперечку між молодшим і старшим поколіннями. Як не дивно, саме підлітки гостро критикували цей фільм. Вихованець медіа школи Олександр чітко пояснив свою позицію: "У нас, здається, зараз і так уже забагато свободи, яка межує з вседозволеністю. Стерлися навіть кордони між "можна/не можна", "добре-погано". Тепер можна все: наркотики – будь-ласка, безконтрольний секс – а чого б і ні? – ми ж у Європу йдемо; набити пику дідусеві чи літній жінці лише через те, що вони думають не так, як ти – ура, ти герой! Здається, цей мультфільм пропагує саме такі права". Його підтримав трохи старший юнак, який назвався Василем: "Я хочу дивитися на життя в моїй країні як чоловік, як майбутній батько, як захисник своєї країни й своєї родини. А нам, натомість, нав’язують як норму гомосексуалізм, болтологію про права замість того, щоб реально навчати працювати й знаходити спільну мову". Але на цих сміливих хлопців, які висловили мовчазну думку мало не половини аудиторії, напали (добре, що лише словесно) патлаті дядьки, очевидно, творча команда й правозахисники й затюкали їх, звинувачуючи в усіх смертних гріхах, в нетолерантності тощо. Ось така демократія й такі права людини!

Серед гостей заходу були творець сценарію "Хумри" Хіхус Джа, котрий розповів про особливості захисту прав особистості в сучасній державі, а також відомий сучасний український письменник та Посланець толерантності UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в Україні Любко Дереш.

На мою думку, преглянувши цей фільм, ви, можливо, й задумаєтесь над його сенсом, але навряд чи ці роздуми триватимуть після того, як ви залишите будівлю кінотеатру…

Материал подготовлен в рамках Проекта, "Юн-Пресс-KV"

Фото: humra

KиевVласть


Ольга Кондратюк

Загартовуй тіло й дух - допоможе велорух! (фото, схеми)

  22 сентября 2018г. 9:00

Винтажный маркет Kyivness пройдет в старинном особняке

  21 сентября 2018г. 14:35

В Киеве на Хеллоуин пройдет Бал у Воланда по мотивам “Мастера и Маргариты”

  21 сентября 2018г. 12:54

Работы Уорхола, Пикассо и Дали привезут в Киев

  20 сентября 2018г. 11:00

Афиша Киева на 19-25 сентября 2018 года

  19 сентября 2018г. 15:15

В Киевском академическом театре кукол продолжаются премьерные показы “Кайдашевой семьи”

  19 сентября 2018г. 14:01

В кинотеатре “Украина” покажут документальное кино об Ингмаре Бергмане

  19 сентября 2018г. 12:00

Фредерик Бегбедер: “Смысл литературы – в поиске идеала”

  18 сентября 2018г. 17:45

Художник Александр Ройтбурд презентует новую выставку в Киеве

  18 сентября 2018г. 14:05

В Буковелі їсти: чотири найцікавіші ресторації столиці українських Карпат (фото, відео, ціни)

  18 сентября 2018г. 12:20

Don’t Take Fake 2018: как прошел восьмой фестиваль уличной культуры

  17 сентября 2018г. 18:22

Лучшие фантастические сериалы сентября 2018

  17 сентября 2018г. 13:30

Comic Con Ukraine: на арт-заводе “Платформа” соберутся фанаты поп-культуры

  17 сентября 2018г. 12:25

Зміни починаються з тебе

  15 сентября 2018г. 9:00

Киевский академический театр кукол приглашает на 91 театральный сезон

  14 сентября 2018г. 15:00