субота, 20 квітня 2024 г.

Перська мініатюра оживе на сцені Київського муніципального академічного театру ляльок

Перська мініатюра оживе на сцені Київського муніципального академічного театру ляльок

16 вересня 2017 року  Київський муніципальний академічний театр ляльок ((вул. Миропільська, 1) відкриває 34-ий сезон прем’єрою мюзиклу “Алі-Баба”. Початок вистав: 11:00/ 13:00/ 15:00

Про це KV повідомила керівник літературно-драматургічної частини театру Ольга Байбак.

Літературний матеріал – відома п’єса Веніаміна Сміхова, легка, іронічна, часом пародійна. У варіанті театру герої говоритимуть українською (переклад Володимира Підцерковного). Музика – засл. арт. УРСР Володимира Бистрякова. Постановка цієї вистави є продовженням започаткованої директором-художнім керівником театру засл. діячем мистецтв України Олександром Чуніхіним програми “Казки народів світу”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Режисер-постановник Михайло Урицький, чиї вистави за останні кілька років неодноразово ставали лауреатами “Київської Пекторалі”, зазначає, що “Алі-Баба” – це комедія масок. Але уточнює – масок саме театру ляльок і просить не  плутати з комедією дель арте.

За задумом художника-постановника Миколи Данька, герої і декорації вистави ніби сходять з перських мініатюр – витончені, яскраві, детально прописані. Саме цим продиктований і вибір пласких ляльок. Сьогодні вони використовуються не часто, в основному, як допоміжні. Але в “Алі-Бабі” вони  головні.

Творчий тандем Михайла Урицького і Миколи Данько для театру – це завжди успіх. Їхня остання спільна робота “Чому довгий ніс у слона” принесла театру дві номінації премії “Київська пектораль” та перемогу в номінації “Креативна робота” за сценографію та дизайн ляльок 25-ий Міжнародного фестивалю театрів для дітей (м. Котор, Чорногорія).

Минулий сезон позначився для театру участю у трьох міжнародних фестивалях: ХХІІІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок “SPOTKANIA”  (м. Торунь, Польща), жовтень 2016 р.; Міжнародний фестиваль театрів ляльок “DniproPuppetFest” (м. Дніпро), грудень 2016 р.; 25-ий Міжнародний фестиваль театрів для дітей (м. Котор, Чорногорія), липень 2017 р. На обох закордонних фестивалях постановки театру були відзначені дипломами журі.

До кінця 2017 року театр планує здійснити постановку ще двох вистав, одна з яких – для дорослого глядача. А наприкінці вересня та у жовтні трупа візьме участь у чотирьох фестивалях театрів ляльок.

КиевVласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.