субота, 25 травня 2024 г.

Найексклюзивніше від лідера

Найексклюзивніше від лідера

Хто, як не організатор свята знає всі тонкощі фестивальної підготовки? Ініціатором і “музою” нашої травневої “Прес-Весни” є Надія Олексіївна Іллюк, керівник ІТА “ЮН-ПРЕС”, яка з задоволенням зробила екскурс у фестиваль для редакції “ІрпіньTime”.

ІТ: Надіє Олексіївно, ми щотравня поспішаємо на "Прес-весну". Здається, що вона всюдисуща. Та все ж цікаво, коли і як зародилася ідея створення фестивалю?

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

Н.І. Ну, якщо нам зараз сімнадцять років, то зрозуміло, що у 2002 році. 26 років тому ми, як агентство “ЮН-ПРЕС”, яке буде наступного року святкувати тридцятиріччя, разом із тодішнім головою Славутицької міськради Володимиром Удовиченком зробили фестиваль “Золота осінь Славутича”. Я сміливо заявляю, що ми зробили, тому що перший фестиваль організовували журналісти із Росії, а ось другий для нас був особливим. Володимир Петрович запропонував нам зробити журналістській напрям цього фестивалю, на що ми з задоволенням погодилися. Коли у 2002 році ми приїхали з "Артеку", де щороку працювали у прес-центрі на Фестивалю “Артек. UA”, тодішній директор Київського Палацу дітей та юнацтва Тетяна Іванівна Свірська запитала: “І скільки ви будете працювати на когось? Коли вже створите свій фестиваль”? Ми думали півроку: який же нам фестиваль зробити: осінній вже існує, літній також. Тому ми вирішили організувати конкурс навесні – у прекрасному місяці травні, коли природа розквітає, а особливо буйно квітнуть каштани. Напевно, одним  з найважчих завдань було придумати  емблему Фестивалю. Можливо, вона зараз здається не дуже сучасною, але там є все: хвилі, жовтий, синій, зелений кольори, каштан… 

ІТ: Як змінювався фестиваль протягом цих років? Які новації з’явилися?

Н.І. Він змінювався постійно. Раніше існував фестиваль для киян, а також у гості завітали славутиччани. Тоді ми його називали “Прес-толока”. Зараз вже у нас десять номінацій, і цьогорічне святкування принципово відрізняється від попередніх фестивалів. “Традиції і новації”, “Покоління Z” – це всі нові номінації. Також ми охопили всі медійні напрями. А останні п’ять років фестиваль проходить в рамках Днів Європи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

ІТ: Чи є подібні фестивалі в інших країнах?

Н.І. За кордоном взагалі лякаються слова “журналістика”. Проте, наприклад, поляки в місті Лодзь проводили спочатку виключно мистецький фестиваль, а зараз вони вже перейняли наш досвід професійного журналістського фестивалю. Поки що, крім Польщі, я більше не знаю ніде такої практики.

ІТ: Чи плануєте по-особливому святкувати повноліття “Прес-весни” наступного року?

Н.І. Стовідсотково. У нас буде подвійне свято: тридцять років ЮН-ПРЕСУ та ще й повноліття “Прес-весни”. Чесно кажучи, ми вже готуємося і вас запрошуємо готуватися. Але що саме буде – це таємниця.

ІТ: Надіє Олексіївно, якою, на Вашу думку, є "Людина фестивалю”?

Н.І.: Позитивна, професійна, патріотична. Ці три “п” повинні бути обов’язково в арсеналі кожного медійника.

 ІТ:  Що для Вас – відкриття фестивалю?

Н.І.: Старт робочого, радісного, творчого процесу. Процес, який дає змогу завести нові знайомства, а також закохатися. 

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

ІТ:  Локація фестивалю?

Н.І.: Київський палац дітей та юнацтва. У майбутньому ми хочемо, щоб локацією стало місто Київ. 

ІТ:  Головна Фраза фестивалю?

Н.І.: Їх декілька: “Стань студентом у травні”; “Знайди собі друга”; “Покажи свій професіоналізм”.

КиевVласть

Анна Павловська, м. Ірпінь

Теги: юн-пресс, интервью, пресс-весна, Надежда Иллюк

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.